Bartosz Kijeski
od 16 lat
Dla Maksymiliana Pingota mecz z Dudelange był siódmym w pierwszej drużynie Lecha Poznań, jednak dopiero pierwszy raz wyszedł w podstawowym składzie w meczu europejskich pucharów. Dla 19-latka to także pierwsze spotkanie, w którym blok defensywny zachował czyste konto. - Musimy wymagać od siebie więcej - powiedział po meczu Pingot. Obrońca niebiesko-białych uważa, że w grze Kolejorza jest jeszcze dużo do poprawy, a kwestia awansu do fazy grupowej, pomimo dwubramkowej zaliczki, nie jest jeszcze przesądzona.
Lech Poznań zaczął dobrze, już w 6 minucie zdobył gola po pięknym strzale Velde, ale potem spoczął na laurach i do głosu doszli goście.  Kolejorz stracił kontrolę nad meczem, kilka razy zakotłowało się w polu karnym poznaniaków, którzy już przed przerwą sprawiali wrażenie zmęczonych i bezsilnych. Po zmianie stron na szczęście do bramki rywali trafił Mikael Ishak i Kolejorz pojedzie do Luksemburga z zaliczką dwóch goli. Stracić jej nie powinien. Zobacz jak oceniliśmy lechitów--->

Lech Poznań - Dudelange 2:0 (1:0) Jest zaliczka, ale to nie...

Zaledwie 9150 kibiców zasiadło podczas czwartkowego meczu Lecha Poznań z Dudelange. Poznaniacy po bramkach Velde oraz Ishaka pokonał mistrza Luksemburga 2:0 i zrobił ważny krok w stronę fazy grupowej Ligi Konferencji. Fani tuż na początku spotkania wygłosili kilka ostrych słów w stronę włodarzy KolejorzaZobacz kolejne zdjęcia z trybun --->

Pustki na stadionie Lecha Poznań. To drugi najgorszy wynik w...