Margines błędu się wyczerpuje. Energa AZS Koszalin kontra Pogoń Szczecin

Krzysztof Marczyk
archiwum
Trzy przegrane, zero zdobytych punktów w górnej szóstce - dorobek Energi AZS Koszalin w walce o medale na razie nie zachwyca. Wypracowana w pierwszych dwóch rundach przewaga nad plasującymi się niżej rywalami stopniała do pięciu punktów.

O ile liderujące Perła z Zagłębiem są poza zasięgiem, o tyle na trzecią w stawce Energę AZS mocno naciskają pozostałe drużyny. Wśród nich jest szczecińska Pogoń, która za ostatnie niepowodzenia w meczach z koszalińskim zespołem będzie chciała się zrewanżować.

Energetyczne mają patent na Pogoń, ale muszą pamiętać, że każda seria kiedyś się kończy. Tym bardziej, że szczecińska drużyna potrafiła, w przeciwieństwie do Energi AZS, postawić się potentatom, wygrywając przecież w 3. rundzie z Zagłębiem.

Wygraną ze Startem Elbląg zakończyły sezon zasadniczy piłkarki ręczne Energi AZS Koszalin.Podopieczne Anity Unijat pokonały na swoim parkiecie Start Elbląg 23:19 (14:7). W pierwszej połowie przewaga gospodyń nie podlegała dyskusji. Między słupkami znakomicie spisywała się Izabela Prudzienica, a wraz z upływającym czasem przewaga Energi AZS stawała się coraz bardziej wyraźniejsza.Oba zespoły zeszły na przerwę przy siedmiu bramkach przewagi koszalinianek, jednak po zmianie stron Energetyczne zaczęły popełniać coraz więcej błędów, a wypracowana w pierwszej połowie przewaga topniała z każdą minutą. Elblążanki traciły do gospodyń już zaledwie dwa trafienia, a w dodatku stwarzały sobie kolejne sytuacje rzutowe, których jednak nie zdołały wykorzystać.W końcówce meczu szczypiornistki Energi AZS opanowały sytuację na parkiecie i ostatecznie zwyciężyły 23:19.Energa AZS Koszalin - Start Elbląg 23:19 (14:7)

Superliga kobiet: Energa AZS Koszalin - Start Elbląg 23:19 [ZDJĘCIA]

Właśnie z Pogonią, w czwartek o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie zmierzą się biało-zielone w ramach 26. kolejki rozgrywek.

To ważny moment sezonu, przedostatnie spotkanie przed czwartą rundą i czas, by wreszcie wygrać i zachować bezpieczny dystans. Warunkiem, by tak się stało, jest równa, solidna gra przez całe spotkanie, a nie tylko przez jego połowę.

Mecz Energa AZS Koszalin - SPR Pogoń Szczecin zakończył się wynikiem  32:26. Energa AZS Koszalin - SPR Pogoń Szczecin 32:26 (17:15)Energa AZS: Sach, Prudzienica - Han, Urbaniak, Mazurek, Kaczanowska, Michałów, Wołownyk, Smbatian, Striukowa, Rycharska, Nowicka, Borysławska, Tomczyk.SPR Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Płomińska, Bozović, Cebula, Urbańska, Janas, Wołoszyk, Szynkaruk, Dezić, Zawistowska, Kochaniak, Agbaba.Sędziowie: Kamrowski (Cedry Wielkie), Wojdyr (Gdańsk).Zobacz także: Koszalin: Magazyn Sportowy GK24 04.03.2019

PGNiG Superliga Kobiet: Energa AZS Koszalin - SPR Pogoń Szcz...

Trudy sezonu najwyraźniej dają o sobie znać. Inna rzecz, że takie, a nie inne rezultaty sprawiają, że w tej lidze jeszcze wiele może się wydarzyć.