Rafał Rusiecki
Polska - Holandia na mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn 2019
Polska - Holandia na mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn 2019 CEV.eu
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2019. Drugi mecz w hali w Rotterdamie i drugie zwycięstwo. Polacy pokonali w niedzielę Holandię 3:0. Tym razem rywale biało-czerwonych byli dużo trudniejsi, bo z pewnością potencjał współgospodarzy turnieju jest większy, niż Estonii, z którą nasi zawodnicy rozpoczęli turniej.

ME siatkówka 2019. Polska - Holandia

W niedzielę (15.09.2019) siatkarze reprezentacji Polski pokazali swój wielki potencjał w meczu z Holandią. W hali w Rotterdamie było tego dnia biało-czerwono, bo olbrzymią część widowni stanowili kibice znad Wisły. A łącznie to spotkanie oglądało 11 tysięcy osób. Zobaczyły one pewną siatkówkę w wykonaniu zawodników Vitala Heynena.

Polacy, aktualni mistrzowie świata, pewnie zmierzają po laury na mistrzostwach Europy. Po zwycięstwie 3:1 nad Estonią nie wszystko mogło się podobać. W niedzielę biało-czerwoni praktycznie nie zawiedli. Mieli tylko krótki przestój w środku trzeciego seta, kiedy to pozwolili wyjść na prowadzenie Holendrom.

Współgospodarze turnieju prowadzeni przez dobrze znanego z PlusLigi Roberto Piazzę (prowadził PGE Skrę Bełchatów przez dwa sezony) nie potrafili znaleźć sposobu na rozpędzających się Polaków. Nimir Abdel-Aziz dwoił się i troił. Zdobył aż 19 punktów, ale na niewiele się to zdało. W naszej ekipie dwucyfrowy wynik punktowy uzyskało aż trzech siatkarzy. Polacy imponowali w przyjęciu (82 procent, 47 procent idealnego), bloku (wygrali 11-4), zagrywce (6-3) i ataku (62 procent skuteczności). Nic więc dziwnego, że statystycy zmierzyli, że rzeczywisty czas gry wyniósł 76 minut.

Holandia - Polska 0:3 (19:25, 18:25, 19:25)

Holandia: van Solkema 1, van Garderen 8, Ter Horst 5, Plak 3, Abdel-Aziz 19, Parkinson 3, Dronkers (libero) oraz Keemink 1, Jorna 1, Hoogendoorn, Andringa (libero)

Polska: Drzyzga 1, Nowakowski 7, Muzaj 10, Leon 12, Kubiak 8, Bieniek 10, Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), Konarski, Komenda 1

Sędziowali: Andrea Puecher (Włochy), Tudor Pop (Rumunia)

Widzów: 11 000

W kolejnych meczach w ramach grupy D siatkarze reprezentacji Polski zagrają w poniedziałek, 16 września o godz. 20 z Czechami, we wtorek, 17 września o godz. 17 z Czarnogórą i w czwartek, 19 września o godz. 20 z Ukrainą.