ME w tenisie stołowym - udane występy Polek w 1/32 finału

Grzegorz Bawół/PAP
24.01.2017 poznan ww tenis stolowy kobiet  polska hiszpania nz natalia partyka. glos wielkopolski. fot. waldemar wylegalski/polska press
24.01.2017 poznan ww tenis stolowy kobiet polska hiszpania nz natalia partyka. glos wielkopolski. fot. waldemar wylegalski/polska press Waldemar Wylegalski/Polskapresse
Reprezentantki Polski udanie rozpoczęły rywalizację w turnieju głównym mistrzostw Europy w tenisie stołowym w Monachium. Swoje pojedynki w 1/32 finału wygrały Natalia Bajor, Natalia Partyka i Katarzyna Węgrzyn.

Każdy z meczów z udziałem Polek był zacięty. Natalia Bajor po trwającym ponad godzinę pojedynku pokonała Niemkę Annett Kauffmann 4:3, choć rywalka długo

prowadziła w decydującym secie, nawet różnicą czterech punktów.

Również 4:3 swój mecz wygrała Natalia Partyka, która po 53 minutach okazała się lepsza od Słowaczki Barbory Balazovej.

Najkrócej trwał pojedynek Katarzyna Węgrzyn. Polka pokonała Rumunkę Adinę Diaconu 4:2, ale emocji też nie brakowało. Po czterech setach było 2:2.

Rywalizację mężczyzn w 1/32 finału zaplanowano na środowy wieczór - z reprezentantów Polski wystąpią Miłosz Redzimski, Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki.

Najwcześniej w środę odbyły się mecze 1/8 finału debla. Awans do kolejnej rundy (również zaplanowanej na środę) wywalczyli Kulczycki i Maciej Kubik oraz Redzimski w parze Mołdawianinem Vladislavem Ursu. Natomiast odpadli Dyjas i Belg Cedric Nuytinck, a wśród pań Partyka i Bajor.