Mecz Ajax Amsterdam - Real Madryt ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Ajax Amsterdam - Real Madryt ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. "Królewscy" nie obawiają się wpadki

0 1 połowa

• Koniec meczu! Real Madryt wygrywa z Ajaksem Amsterdam 2:1. Bramki po przerwie strzelali Karim Benzema, Hakim Ziyech i Marcio Asensio.

• Dolbeg mógł, a właściwie powinien, wyrównać! Zwlekał z oddaniem strzału z pola karnego i został zatrzymany przez Coutois!

• Żółta kartka dla Sergio Ramosa.

• Damir Skomina dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej odsłony.

• Podręcznikowa akcja "Królewskich". Po wrzutce Carvajala z prawej strony Marco Asensio tylko dołożył nogę, by posłać piłkę do siatki! Pusty przelot zanotował tu Onana, który nie trafił z piąstkowaniem.

• GOL DLA REALU! MARCO ASENSIO!!!

• A teraz pokazał się Dolberg. Po centrze z bocznego sektora uderza głową nad poprzeczką.

• Neres rozpędził się na lewym skrzydle, ale nie na tyle, by dobiec do piłki zagranej przez Tadicia. Courtois wznawia grę z "piątki".

• "Żółtko" na koncie Lucasa Vazqueza za skoszenie Neresa.

• Gospodarze wybili piłkę po wrzutce z narożnika, ale pod nogi Asensio. Jego pierwsze uderzenie zostało zablokowane, a dobitkę łapie Onana.

• Mariano wchodzi za Viniciusa Juniora. To ostatnia zmiana w ekipie gości.

• Nerwowo wybijał piłkę Onana po podaniu Blinda. Nieczysto trafił w piłkę i ta wyszła na rzut rożny.

• Teraz było groźnie pod drugą bramką. A byłoby, gdyby Neres nie dał się złapać pułapkę ofsajdową.

• Piłkarze Santiago Solariego chcieli szybko wrócić na prowadzenie. Jednak strzał Lucasa Vazqueza był bardzo niedokładny.

• Tym razem nic nie odbierze gola gospodarzom! Z kontrą lewą flanką urwał się Neres, który podaje w pole karne do Ziyecha. Ten, w sytuacji sam na sam z Coirtois uderza nie do obrony!

• AJAX WYRÓWNUJE! HAKIM ZIYECH!!!

• Marco Asensio melduje się na bosku. Schodzi Karim Benzema.

• Kasper Dolberg zmienia Lasse Schoene.

• Żółta kartka dla Reguilona

• Po dośrodkowaniu z Schoene piłka spada pod nogi Tagliafico. Ten był jednak na spalonym.

• Gospodarze dążą do szybkiego odrobienia straty. Odbiorcą diagonalnego podania miał być Tagliafico, ale uprzedził go Carvajal. Zgrał on piłkę głową do własnego bramkarza.

• Lucas Vazquez zmienia bezbarwnego Garetha Bale'a.

• Na solową akcję skrzydłem zdecydował się Vinicius Junior. "Złamał" ją do šrodka, po czym podał do Francuza. Ten z zimną krwią kieruje piłkę do siatki

• GOL! KARIM BENZEMA!!!

• Przewinienie Viniciusa Juniora. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Modrić przesadził z siłą włożoną w zagranie na wolne pole do Bale'a. Akcja spaliła na panewce.

• Żółta kartka dla Hakima Ziyecha za faul taktyczny. Przewał nim ciekawie zapowiadającą się akcję "Królewskich".

• I jeszcze jedna kontra gospodarzy. Z dośrodkowaniem radzą sobie jednak obrońcy Realu.

• W odpowiedzi jego vis a vis - Coirtois - odbija piłkę po strzale Neresa. Ajax ma korner.

• Składna akcja gości po skrzydle. Po podaniu Carvajala anemiczny strzał borni pewnie Onana.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej w tych samych składach

• Wracamy do Amsterdamu, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Ajax - Real Madryt. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, choć gola dla gospodarzy strzelił Nico Tagliafico. Bramka nie została jednak uznana. Jak to podziała na obie strony?

• +2' Courtois pewnie piąstkuje po strzale Schoene i sędzie kończy pierwszą połowę. Wyraźnie lepszy Ajax bezbramkowo remisuje z bezbarwnym Realem, chociaż przez moment cieszył się z gola. Ten został jednak nieuznany.

• +1' Tagliafico faulowany blisko "szesnastki" "Królewskich". Może to jest szansa na "bramkę do szatni".

• Co najmniej dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

• A tu pogląd na sytuację bramkową

• Po podaniu Tadicia Ziyech decyduje się od razu na strzał. Został zablokowany.

• A jednak - GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY! W powtórce widać, że w momencie główki Tagliafico, Courtois był nieprzepisowo blokowany przez Tadicia!

• MOMENT! DAMIR SKOMINA KORZYSTA Z VAR-U!

• Bramka dla Akaksu wisiała w powietrzu i w końcu wpadła! Świetne dośrodkowanie z narożnika na 7. metr do De Ligta, który uderza głową a Courtois odbija piłkę jakby w siatkarskim stylu. Wykorzystał to Tagliafico, który uderzeniem głową przelobował Belga, i posłał piłkę do siatki!

• AJAX NA PROWADZENIU! NICO TAGLIAFICO!!!

• Ależ to sp... artolił Ziyech! Po koronkowej akcji , zupełnie sam jak Kevin w domu dostaje piłkę w "szesnastce" i był sam na sam z Courtois! Uderza wprost w niego!

• Dawno nie byliśmy w okolicach pola karnego Ajaksu. Do tego momentu - na strzał z dystansu zdecydował się Bale, ale Onana broni. Na raty, ale jednak.

• Tadić dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Protestuje - jego zdaniem, wybiegając z własnej połowy, nie ma mowy o spalonym. Sęk w tym, że był wychylona poza linię, więc decyzja Damira Skominy jest jak najbardziej słuszna.

• Kolejny pojedynek sam na sam między tymi zawodnikami. Neres pada w "szesnastce", ale sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego. Zapewne szybką informację dostał z wozu VAR, w którym są Szymon Marciniak i Paweł Gil.

• Nie szło prawą, więc Ajax zaatakował lewą flanką. A raczej próbował - Carvajal nie dał się ograć Neresowi i przerwał groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

• Dosłownie niewiele brakowało, by gospodarze cieszyli się z bramki! Mimo że Tadić był pilnowany przez Ramosa, to jednak zdołał znaleźć odrobinę miejsca i oddać strzał, Słupek ratuje Courtois przed wyciąganiem piłki z siatki!

• Dośrodkowanie Mazraouiego zostało zablokowane.

• Po chwili próba kopii akcji prawą flanką. Tym razem adresatem miał być Neres, ale podanie okazało się za mocne.

• Wydawało się, że stojący na linii 16. metra Ramos spokojnie "przetnie" podanie Ziyecha do Tadicia. Hiszpanowi jednak uciekła piłka pod stopą, ale zdołał naprawić swój błąd.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Carvajala z prawej strony. Piłka poleciała poza linię końcową.

• Zdaniem sędziego Tadić faulowł Nacho w walce o górną piłkę. Serb jest zaskoczony tą interpretacją.

• Musnięciem piłki po zagraniu z głębi pola wypuścił w bój Tagliafico. Jego płaskie zagranie na bliższy słupek nie znajduje adresata.

• Anemiczna główka Bale'a nie mogła zaskoczyć bramkarza Ajaksu. Tym bardziej, że piłka leciaaała wprost do jego "koszyczka".

• Ta akcja gości mogła się podobać! Vinicius Junior pognał lewą flanką i w polu karnym przełożył piłkę na prawą nogę. Jego strzał zmierzający pod "ladę" przenosi na korner Onana!

• Powiało teraz... Ekstraklasą. Laga na skrzydło (do Bale'a) było zdecydowanie za mocne. Onana wznawia grę od bramki.

• Nie tym razem - Schoene trafia w mur.

• Ziyech faulowany ok. 25 metrów od bramki "Królewskich". Może być ciekawie.

• Bale w dziecinny sposób traci piłkę na rzecz Tagliafico. Z kontrą ruszył Ajax, ale wrzutka Neresa na dalszy słupek nie znajduje adresata.

• Ożywiły się trybuny, gdy prostopadłym podaniem Tadić uruchomił Mazraouiego. Ten uderza płasko w stronę dalszego rogu, ale pomylił się o metr.

• Do akcji ofensywnej podłączył się teraz Tagliafico. Podaje przed pole karne do Neresa, który przepuszcza piłkę do Tadicia. Ten został w ostatniej chwili powstrzymany przez Ramosa.

• Atak pozycyjny gości przerwany niedokładnym podaniem Reguilona do Bale'a. Walijczyk ratował sytuację faulem taktycznym na Neresie. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Schoene chciał miękkim zagraniem nad obrońcami Realu "uruchomić" Ziyecha. Uprzedził go wychodzący z bramki Courtois.

• Z przytupem w mecz "weszli" gospodarze. Atak lewą flanką przerwał gwizdek sędziego. Spalony.

• Mazraoui przejmuje piłkę w środku pola i podaje na prawe skrzydło do szeroko ustawionego Ziyecha. Ten "łamie" akcję na lewą stronę, po czym centruje na dalszy słupek do Neresa. Uprzedził go jednak Carvajal.

• Na gwizdek Damira Skominy ze środka zaczynają "Królewscy"!

• Pierwsze kopnięcie poprzedza minuta ciszy poświęcona tragicznie zmarłemu Emilianowi Sali.

• I oczywiście hymn Ligi Mistrzów.

Taka ciekawostka: 19-letni Mathijs De Ligt jest najmłodszym kapitanem w historii Ligi Mistrzów. Mowa o fazie pucharowej.

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie!

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Amsterdamu!

• Rezerwowi Ajaksu: Konstantinos Lamprou - Rasmus Kristensen, Joel Veltman, Daley Sinkgraven, Klaas Jan Huntelaar, Kasper Dolberg, Dani De Wit.

• Ostatni raz obie ekipy zmierzyły się 4 grudnia 2012 r. Wówczas "Królewscy" wygrali przed własną publicznością 4:1. Gole dla Realu strzelali Jose Maria Callejon (2 razy), Cristiano Ronaldo i Kaka. Z kolei honorowe trafienie dla Ajaksu zanotował Derk Boerrrigter.

Warto odnotować, że ostatnie 6 spotkań między tymi kończyły się zwycięstwami Realu co najmniej dwiema bramkami. Jak będzie dzisiaj?

• Jak już wspomniałem na początku relacji, sędzią głównym jest Damir Skomina ze Słowenii. Na liniach będą mi pomagać Jure Praprotnik i Robert Vukan. Sędzią technicznym jest za to Rade Obrenović.

• Jeszcze tylko kwadrans

• Rezerwowi Realu Madryt: Keylor Navas - Jesus Vallejo, Mariano, Lucas Vazquez, Marco Asensio, Dani Ceballos, Marcelo.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Damira Skominy warto zapoznać się z zapowiedzą, która przygotował Bartosz Głąb:

• Ajax - Real LIVE! "Królewscy" nie obawiają się wpadki
  • Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Środowy wieczór wreszcie nie będzie "pusty". Dzisiaj również czekają nas mecze w Lidze Mistrzów, w tym w Amsterdamie, gdzie za 25 minut Ajax podejmie Real Madryt!

Bartosz Głąb

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Ajax - Real LIVE! "Królewscy" nie obawiają się wpadki

Ajax - Real LIVE! "Królewscy" nie obawiają się wpadki ©x-news

Mecz Ajax Amsterdam - Real Madryt ONLINE. W środowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam na własnym stadionie zmierzy się z Realem Madryt. "Królewscy" wreszcie wracają do formy i podbudowani zwycięstwem z Atletico będą chcieli już w Amsterdamie zapewnić sobie awans do kolejnej fazy. Natomiast Ajax w ostatnich tygodniach spuścił z tonu, ale w Lidze Mistrzów to zawsze groźna drużyna. Relacja na żywo w GOL24!

Mecz Ajax Amsterdam - Real Madryt ONLINE

W fazie grupowej Ligi Mistrzów Ajax zajął drugie miejsce za Bayernem Monachium. W meczach amsterdamczyków z Bayernem dwukrotnie padały remisy. Szczególnie ciekawy był ostatni mecz tych ekip, kiedy to w Amsterdamie padł wynik 3:3.

W krajowych rozgrywkach Ajax zajmuje drugie miejsce ze stratą sześciu punktów do PSV Eindhoven. Drużyna z Amsterdamu w ostatnich tygodniach po dwóch porażkach powiększyła stratę do lidera. Na szczególną uwagę zasługuje klęska w Rotterdamie, gdzie Feyenoord pokonał zespół Ajaxu aż 6:2.

Real Madryt wygrał swoją grupę Ligi Mistrzów, ale zanotował dwie wpadki. W spotkaniach z CSKA Moskwa "Królewscy" niespodziewanie musieli uznać wyższość rywali.

W rozgrywkach LaLiga Santander "Królewscy" wyszli z kryzysu. W ostatni weekend wygrali w prestiżowe derby na Wanda Metropolitano z Atletico Madryt 3:1. Do formy wraca Karim Benzema, który znów zaczął regularnie zdobywać bramki. Z dobrej strony w meczu z Atletico pokazał się także Gareth Bale, który strzelił gola kwadrans po wejściu na boisko. W tabeli Real jest na drugim miejsce wyprzedzając o jeden punkt Atletico. Do liderującej Barcelony zespół z Madrytu traci już tylko sześć punktów i powinien włączyć się do walki o mistrzostwo Hiszpanii.

Ostatni raz Ajax i Real mierzyły się w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2012/13. Wówczas w Amsterdamie "Królewscy" wygrali 4:1 po bramkach Karima Benzemy i hat-tricku Cristiano Ronaldo. Jedynego gola dla Ajaxu zdobył Niklas Moisander. Natomiast spotkanie w Madrycie zakończyło się takim samym rezultatem na korzyść Realu. Tym razem dla hiszpańskiego zespołu bramki zdobywali Cristiano Ronaldo, Kaka i dwie Jose Callejon. Honorowe trafienie dla Ajaxu zanotował Derk Boerrigter.

Sonda

Mecz Ajax - Real. Kto awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?

Przewidywane składy na mecz Ajax Amsterdam - Real Madryt:

Ajax Amsterdam: Onana - Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico - De Jong, Van de Beek, Ziyech, Tadić, Neres - Dolberg.
Real Madryt: Courtois - Carvajal, Nacho, Ramos, Reguilón - Casemiro, Modrić, Kroos - Vinícius, Lucas, Benzema.

Nie zagrają w meczu Ajax Amsterdam - Real Madryt:

Ajax Amsterdam: Magallan
Real Madryt: Isco, Llorente

Ostatnie bezpośrednie mecze Ajax - Real:

Real - Ajax 4:1 (Liga Mistrzów, 04.12.2012)
Ajax - Real 1:4 (Liga Mistrzów, 03.10.2012)
Ajax - Real 0:3 (Liga Mistrzów, 07.12.2011)

Mecz Ajax Amsterdam - Real Madryt TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi kanał Polsat Sport Premium 1. W internecie mecz dostępny w aplikacji IPLA TV. Komentuje duet Bożydar Iwanow – Andrzej Niedzielan. Pierwszy gwizdek sędziego o 21:00. Relacja LIVE w GOL24