Duet Milik - Piątek na Anglię? Oto opcje bez Lewandowskiego
Duet Milik - Piątek na Anglię? Oto opcje bez Lewandowskiego Łukasz Kaczanowski/Szymon Starnawski
Kontuzja Roberta Lewandowskiego to najgorsza wiadomość przed środowym meczem z Anglią. Selekcjoner Paulo Sousa najpewniej nie porzuci pomysłu z dwoma napastnikami w składzie. Największe szanse na grę mają Arkadiusz Milik z Krzysztofem Piątkiem, którym razem zdarzało się biegać także za kadencji Jerzego Brzęczka.

Z Andorą (3:0) Polska wprawdzie wyszła tercetem napastników, ale z Anglią to się raczej nie powtórzy. Sousa wróci do ustawienia z dwiema dziewiątkami, bo w środku potrzebuje dodatkowego pomocnika. Zmieni się niestety obsada linii ataku: w porównaniu do meczu z Węgrami (3:3) nie wystąpi Lewandowski. To sprawi, że miejsce w składzie utrzyma najpewniej Milik, a obok niego ujrzymy Piątka, który w Budapeszcie wszedł z ławki i strzelił gola.

- To nie jest tak, że nie zagramy na pewno z trzema napastnikami przeciwko Anglii, ale chcemy pracować w tym kierunku. To nasza najmocniej obsadzona pozycja - zauważa Sousa, nie ukrywając, że więcej wymaga zwłaszcza od Milika, który jako jedyny z kwartetu napastników nie zdobył w marcu bramki: - Musi być bardziej agresywny pod bramką przeciwnika, musi podnieść standard gry, bo to bardzo dobry zawodnik - zaznacza Portugalczyk.

W hierarchii napastników Milik wciąż plasuje się na poziomie Piątka. Nie zmieniła tego ani słabsza forma, ani udany debiut Karola Świderskiego, który chwilę po wejściu za Lewandowskiego zdobył pierwszą bramkę.

Milik z Piątkiem grali w jednym czasie przeciw Irlandii (61 minut), Macedonii Północnej (w doliczonym czasie), Finlandii (przez 72 minuty), której strzelili po golu, z Bośnią i Hercegowiną (około 30 minut), z Ukrainą (62 minuty), gdy trafił sam Piątek, przez chwilę z Węgrami (od 84 minuty) i z Andorą (60 minut).

Przypuszczalny skład Polski na Anglię:

Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek - Jóźwiak, Moder, Krychowiak, Rybus (Reca?) - Zieliński, Milik, Piątek.

Rezerwowi na Anglię:
Fabiański, Niemczycki - Piątkowski, Helik, Reca, Dawidowicz, Augustyniak, Kozłowski, Grosicki, Płacheta, Szymański, Świderski.

Nieobecni w meczu z Anglią:
Klich, Skorupski (koronawirus), Lewandowski (kontuzja), Kowalczyk (?)

REPREZENTACJA w GOL24

Miało być łatwo i przyjemnie, a było zupełnie inaczej. W Warszawie reprezentacja Polski długimi fragmentami biła głową w mur. Trzy punkty naszej drużynie zapewnił Robert Lewandowski, który nie tylko wykańczał akcje, ale i włączał się do rozgrywania piłki. W końcówce trafił jeszcze debiutant Karol Świderski i ostatecznie pokonaliśmy Andorę 3:0. Zobaczcie, jak internauci skomentowali pojedynek z europejskim kopciuszkiem.

Sousa się postarzał. MEMY o meczu Polska - Andora [GALERIA] ...