1

1 1 połowa

1 2 połowa

2 karne

• Ten mecz dał nam ogrom emocji! W rzutach karnych zarówno Danijel Subasić jak i Kasper Schmeichel bronili znakomicie! Brawa dla Danii są w pełni zasłużone, gdyż grali w tym meczu i walczyli bardzo dzielnie! Teraz ekipa Zlatko Dalicia jest bardzo blisko strefy medalowej!

• Koniec! Chorwacja po emocjonującym meczu pokonuje Danię i dołącza do Rosji w 1/4 finału!

• Ivan Rakitić wytrzymał wielką presję i trafia do bramki!

• Nicolai Jorgensen również uderza bardzo słabo! Niesamowite emocje!

• Kasper Schmeichel broni! Josip Pivarić nie dał rady!

• Lasse Schone uderza bardzo słabo i Danijel Subasić broni! To jest szansa dla Chorwacji!

• Luka Modrić odkupuje winy! Uderzył w środek i niewiele brakowało, a Kasper Schmeichel obroniłby ten strzał!

• Michael Krohn-Debli również się nie myli! Rezerwowi dają radę.

• Andrej Kramarić uderza bardzo spokojnie i Chorwaci również zapisują sobie jedno oczko.

• Simon Kjaer uderza bardzo precyzyjnie i Duńczycy wychodzą na prowadzenie!

• Co tu się dzieje! Kasper Schmeichel broni strzał Milana Bedejla!

• Pierwszy podszedł Chrisitan Eriksen i przegrywa pojedynek z Subasiciem!

• Czas na rzuty karne! Czas na wielkie emocje! To jest właśnie "Tajemnica Mundialu"! Kto wygra? Kto spełni swoje marzenia!?

• Koniec! Sędzia gwiżdże po raz ostatni!

• Kolejna akcja Luki Modricia! Znowu górą jest bramkarz Danii!

• Luka Modrić przegrywa pojedynek z Kasperem Schmeichelem! Coś niewiarygodnego! Brawa należą się bramkarzowi Leicester City!

• Mathias Jorgensen ukarany żółtą kartką. Powinna być czerwona, ale taka była decyzja sędziego.

• Rzut karny dla Chorwacji! Bardzo duży błąd Duńczyków! Mathias Jorgensen musiał ratować sytuację inaczej mielibyśmy już 2:1!

• Nicolai Joergensen próbował zaskoczyć bramkarza rywali strzałem z woleja. Próba oczywiście nie była udana.

• Milan Badelj zmienia Mario Mandzukicia.

• Pione Sisto uderza ze skraju pola karnego! Zabrakło bardzo niewiele!

• Pione Sisto pomoże jeszcze swojej drużynie zdobyć zwycięskiego gola. Zmienił Martina Braithwaite'a.

• Ostatnie 15 minut przed nami! Czy będziemy mieć drugi raz dzisiaj serię rzutów karnych?

• Pierwsza część dogrywki dobiegła końca.

• Chorwaci pod koniec pierwszej części dogrywki próbują zaatakować rywala. Słabo to wygląda i widać po prostu brak sił.

• Mandzukić podał w pole karne, ale tam nie było zupełnie nikogo kto mógłby zamknąć akcję Chorwatów.

• Zmiana także w ekipie Danii. Thomas Delaney schodzi, a wchodzi Michael Krohn-Dehli.

• Andrej Kramarić wchodzi na murawę w miejsce Ivana Perisicia.

• Eriksen dogrywa w pole karne, całą akcję zamykał Martin Braithwaite, ale został zatrzymany przez stoperów Chorwacji.

• Zamieszanie po dograniu z autu. Duńczycy mają na to jakiś patent. Tym razem nie skończyło się to golem.

• No i zaczynamy pierwszą połowę dogrywki! Czy Chorwaci w końcu ruszą do ataku?

• Nie mamy rozstrzygnięcia po 90 minutach! Już za chwilę rozpoczniemy dogrywkę! Drugi raz dzisiaj!

• Ivan Rakitić uderzył z dystansu! Piłka praktycznie musnęła lewy słupek!

• Seria wrzutów z autu reprezentacji Danii. Znowu zabrakło w tym wszystkim dokładności...

• Chorwaci trochę się obudzili! Uderzenie Rebicia zostało jednak zablokowane!

• Privarić znakomicie dośrodkowuje i uderzenie Manudzkicia mija bramkę Danii.

• Mateo Kovacić potrzebuje pomocy medycznej, po przegranej walce z rywalem. Oby dał radę kontynuować grę.

• Bardzo mocne dogranie w pole karne Chorwatów, tylko że Subasić był bliżej niż Jorgensen i wyłapuje piłkę.

• Josip Pivarić zmienia Ivana Strinicia, który doznał jakiegoś urazu mięśniowego.

• Ante Rebić uderzył z dystansu, który ląduje w rękawicach Schmeichela. Czy ktoś da radę zdobyć bramkę przed końcem 90 minuty?

• Sytuacyjny strzał Christiana Eriksena i......... znowu brakuje dokładności.

• Nicolai Joergensen uderza z 15 metra, jednak trafia prosto w Subasicia.

• Marcelo Brozović zmieniony przez Mateo Kovacicia.

• Andreas Cornelius opuszcza murawę, gdyż pojawił się na niej Nicolai Joergensen.

• Strzał Rebicia odbija się od jednego z Duńczyków, a później Kasper Schmeichel piąstkuje i wyjaśnia sytuację.

• Jeden, drugi zwód Perisicia i w ostatniej chwili interweniował Simon Kjaer, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Thomas Delaney znakomicie minął kilku rywali, jednocześnie dogrywając w pole karne. Tam jednak Martin Braithwaite uderza niecelnie.

• Chorwatom bardzo brakuje dokładności od samego początku drugiej części meczu. Teraz Ivan Persisić podał zdecydowanie zbyt mocno.

• Yussuf Yuray Poulsen wpadł w pole karne, ale jego uderzenie wyglądało wręcz komicznie. Bardzo mocno skiksował gracz niemieckiego RB Lipsk.

• Mario Mandzukić dobrze urwał się obrońcom rywala, jednak sędzia liniowy wskazuje ofsajd.

• Po przerwie w szatni pozostał Andreas Christensen, którego zmienił Lasse Schone.

• Czas na drugie 45 minut! Kto dołączy do Rosji w ćwierćfinale!

• Po kosmicznym początku tempo tego meczu bardzo mocno spadało, aż w końcu oglądaliśmy typową przepychankę na środku boiska. Trzeba liczyć na to, że druga połowa będzie tak dobra jak pierwsze 10 minut tego meczu!

• Koniec pierwszej części meczu!

• Mario Mandzukić ucierpiał przy starciu z rywalem i mamy przerwę w grze.

• Świetna akcja Chorwatów! Ivan Raktić uderzył sprzed pola karnego, ale znakomicie broni Schmeichel!

• Poulsen dograł w pole karne, a wyszło z tego uderzenie! Piłka odbiła się od słupka i wyszła poza pole gry.

• Luka Modrić dograł idealnie na głowę Lovrena, którego strzał mija minimalnie prawy słupek bramki Danii!

• Zbyt mocne krosowe podanie Lovrena i Dania rozpocznie grę z 5 metra.

• Odważne wejście Strinicia, który minął kilku rywali! W ostatniej chwili został powstrzymany, jednak wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

• Cornelius świetnie "przepchał" Damagoja Vidę i Duńczycy mają rzut rożny.

• Ivan Rakitić uderza z 17 metra, tylko że trafia prosto w Kaspera Schmeichela!

• Christian Eriksen znakomicie wyłożył piłkę, ale Martin Braithwaite przegrywa pojedynek 1vs1 z Subasiciem!

• Mathias Jorgensen znakomicie poradził sobie fizycznie z Mario Mandzukiciem. Akcja Chorwatów zostaje przerwana.

• Mario Mandzukić przewracał się w polu karnym rywala, ale gwizdek sędziego milczy.

• Po kosmicznym początku tempo trochę spadło. Oba zespoły nie mogą tak mocno atakować, gdyż sił musi wystarczyć na przynajmniej 90 minut!

• Ivan Perisić uderzył, ale trafił prosto w mur.

• Ante Rebić faulowany pod polem karnym przeciwnika! Ależ będzie okazja dla ekipy Zlatko Dalicia!

• Ante Rebić wstrzelił piłkę w pole karne. Tam mieliśmy mały "Pinball", po którym futbolówka spadła pod nogi Mandzukicia! Napastnik Juventusu takich sytuacji nie marnuje i mamy remis! Początek wręcz kosmiczny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mario Mandzukić! Co to jest za początek!

• Danijel Subasić nie popisał się przy tym golu. Duńczycy znakomicie rozegrali aut. Bardzo mocny wrzut, po którym w ogromnym zamieszaniu odnalazł się Jorgensen, uderzył w bramkarza Chorwacji i piłka odbiła się od jego rąk i wpadła do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mathias Jorgensen już w pierwszej minucie daje prowadzenie swojej drużynie!

• Reprezentacja Danii rozpoczęła ten mecz od środka!

• Luka Modrić i Simon Kjaer, czyli kapitanowie obu drużyn wyprowadzają swoich kolegów! Czas na hymny!

• Nasi czytelnicy jednogłośnie wskazują na wygraną Chorwacji. Duńczycy nie mają szans?

• Chorwaci są uważani za drużynę, która gra najładniejszą piłkę na całym Mundialu. Trudno się nie zgodzić z tą opinią. Gdy przypomnimy sobie ich mecz z Argentyną to ręce same składają się do oklasków. Czy dzisiaj udowodnią swój ogromny potencjał?

• Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Czy nasi rywale z eliminacji awansują do ćwierćfinału?

• Dzisiejsze popołudnie dało nam kolejną wielką niespodziankę. Gospodarze turnieju wyrzucili za burtę Hiszpanów, którzy mieli aspirację do zdobycia końcowego triumfu. W meczu, który swój start mieć będzie o godzinie 20 faworytem jest Chorwacja. Czy Duńczycy dadzą radę przeciwstawić się znakomicie grającym Chorwatom?

DW

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

1/3
przejdź do galerii

Mecz Chorwacja - Dania ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO I STREAM? Starcie drużyn niedocenianych ©East News

Mecz Chorwacja - Dania ONLINE. W kolejnym meczu 1/8 finału zmierzą się ze sobą Chorwaci z Duńczykami. Dla obu tych drużyn awans do ćwierćfinału będzie nie lada wyczynem. Luka Modrić i spółka awansowali z grupy z pierwszego miejsca, natomiast Duńczycy wykorzystali swoją szansę i gorsi byli tylko od Francuzów. Starcie zapowiada się niezwykle ciekawie, choćby dlatego, że zwycięstwo może zależeć od liderów - Christiana Eriksena i Luki Modricia. Gdzie oglądać mecz Chorwacja - Dania? Transmisja w telewizji i stream online.

Chorwacja - Dania ONLINE

Drużyna Zlatko Dalicia sprawiła sporą niespodziankę, awansując z pierwszego miejsca swojej grupy. Grupy, w której znajdowała się nieprzewidywalna Islandia, skuteczna Nigeria oraz wicemistrzowie świata - Argentyna. W gronie bardzo trudnych do ogrania rywali Chorwaci zajęli pierwsze miejsce i zyskali miano "czarnego konia" turnieju finałowego mundialu w Rosji.
Duńczycy w grupie C szczęśliwie wygrali spotkanie z Peru, w którym to rywal w drugiej połowie miał przewagę. To było jak na razie jedyne zwycięstwo Gangu Olsena w Rosji. Podopieczni Age Hareida później zaliczyli dwa remisy w ostatnim spotkaniu oddając zaledwie jeden celny strzał na bramkę Francuzów, ale remisując 0:0. Sukcesywnie zbierane punkciki zapewniły Danii awansować do 1/8 finału.

Chorwaci, którzy musieli brać udział w barażach o wejście do turnieju głównego, na razie wyglądają najlepiej ze wszystkich zespołów. Łączą oni solidność w defensywie z bardzo efektywnym atakiem. Doskonale prowadzony jest przez Rakiticia i Modricia środek pola. Grę Chorwacji ogląda się niezwykle przyjemnie, a najlepszym dotąd spotkaniem było zwycięstwo nad Argentyną aż 3:0. Dania zdobyła w fazie grupowej zaledwie dwa gole. Choć dały one awans, to wciąż jest bardzo słaby wynik. Drużyna uzależniona jest od Christiana Eriksena, który ma na koncie gola i asystę. To od niego zależy 100% bramek Danii na mundialu w Rosji.

W obozie Chorwacji mogły pojawić się powody do niepokojów. Zlatko Dalić odesłał do domu Nikolę Kalinicia po tym, jak napastnik w końcówce spotkania z Argentyną odmówił wejścia na boisko. Tłumaczył się kontują pleców, której wcześniej nie zgłosił. Sztab jednogłośnie stwierdził, że Kalinić "przygwiazdorzył" i zwyczajnie odmówił wejścia na boisko, bo zmiana nie pomogłaby już drużynie w znacznym stopniu. Duńczycy muszą sobie natomiast radzić bez swojego podstawowego zawodnika - Wiliama Kvista, który doznał kontuzji w pierwszym meczu. Na jego pozycji gra obecnie weteran Lasse Schone, którego selekcjoner Age Hareide nie chciał chyba obciążać i w meczu z Francją na środku pomocy zagrał obrońca Andreas Christensen.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Chorwacja: Kalinić - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić - Rakitić, Brozović, Modrić - Rebić, Mandzukić, Perisić

Dania: Schmeichel - Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Larsen - Delaney, Schone - Poulsen, Eriksen, Sisto - Jorgensen

CHORWACJA - DANIA TRANSMISJA TV

GODZINA: Studio od godz. 19:30 w TVP Sport, a od godz. 19:45 w TVP 1 i TVP 4K. Początek meczu o godz. 20:00
KOMENTATORZY: Tomasz Jasina, Robert Podoliński

Chorwacja - Dania STREAM
Darmowy stream internetowy dostępny jest tu -> OGLĄDAJ: Mundial 2018: 1/8 finału Chorwacja – Dania - STREAM

Chorwacja - Dania LIVE
Szczegółowa relacja LIVE tylko w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.