Włodzimierz Łyżwa
GKS Bełchatów - Radomiak LIVE! Mecz dwóch beniaminków
GKS Bełchatów - Radomiak LIVE! Mecz dwóch beniaminków Echo Dnia Radomskie/Tadeusz Klocek
Mecz GKS Bełchatów - Radomiak Radom ONLINE. Który z beniaminków jest mocniejszy? Być może odpowiedź na to pytanie poznamy po bezpośrednim spotkaniu. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 19:00.

Mecz GKS Bełchatów - Radomiak Radom ONLINE

Trzynasty ligowy mecz w historii rozegrają w sobotę zespoły GKS Bełchatów i Radomiaka Radom. Bilans dotychczasowych pojedynków jest remisowy, ponieważ każda z drużyn wygrała czterokrotnie. Jednak GKS Bełchatów po raz ostatni uczynił to aż 13 lat temu na zapleczu Ekstraklasy.

Ostatnie sześć spotkań, rozgrywane na poziomie drugiej ligi, to trzy zwycięstwa Radomiaka i trzy remisy. W sierpniu 2018 roku w Radomiu, pomimo gry bełchatowian w przewadze, mecz zakończył się remisem 1:1 po golach Rossi Leandro i Patryka Mularczyka.

W rewanżu w Bełchatowie, także padł remis 2:2. Już w 3 minucie GKS po strzale Bartłomieja Bartosiaka wyszedł na prowadzenie. Wyrównał w 11 minucie Rafał Makowski. W drugiej połowie, w 58 minucie, Rossi Leandro z rzutu karnego wyprowadził Radomiaka na prowadzenie. W 79 minucie wyrównał Patryk Mularczyk.

Po tym sezonie, zarówno Radomiak Radom jak i GKS Bełchatów awansowały do Fortuna 1 Liga. Bilans spotkań Radomiak - Bełchatów: Zwycięstwa GKS: 4, remisy: 4, wygrane Radomiaka: 4, bramki: 16:15 dla GKS Bełchatów.

Wszystko wskazuje na to, że Radomiak w sobotę o godzinie 19 w Bełchatowie rozpocznie mecz w tym samym składzie, co dwa wygrane mecze z GKS Tychy i Stomilem Olsztyn.

- Trenujemy w pełnym składzie, gotowy do gry jest już także po kontuzji, obrońca Mateusz Lewandowski. Bełchatów świetnie rozpoczął nowy sezon od wygranej, 3:0 ze Stomilem Olsztyn. W drugiej kolejce GKS przegrał na wyjeździe z Wartą Poznań i na pewno drużyna jest mocno podrażniona. My czujemy się mocni i do Bełchatowa jedziemy rozegrać dobry mecz i go wygrać. Cieszę się, że mecz rozegramy na jednej w najlepszych płyt w pierwszej lidze, dodatkowo przy światłach - mówi radomski szkoleniowiec.

W niedzielę mecz sparingowy ze Zniczem Pruszków rozegrany zostanie na boisku treningowym przy ulicy Struga 63. Początek tego meczu o godzinie 10 lub 10.30. - W niedzielę zagramy ze Zniczem na naszym boisku przy Struga. Musimy dbać o zawodników, którzy nie grają, bo gramy dobrze i nie zmieniamy składu, a chcemy zobaczyć w jakiej dyspozycji są rezerwowi piłkarze. W każdym momencie mogą przecież wskoczyć do zespołu, więc muszą być w rytmie meczowym, stąd decyzja o rozegraniu tego sparingu - mówi Dariusz Banasik, trener Radomiaka.

Forma w ostatnich meczach:
GKS Bełchatów:
Warta Poznań - GKS 1:0 (1 liga, 03.08.2019)
GKS - Stomil Olsztyn 3:0 (1 liga, 27.07.2019)

Radomiak Radom:
Radomiak - Stomil Olsztyn 2:1 (1 liga, 03.08.2019)
Radomiak - GKS Tychy 2:1 (1 liga, 27.07.2019)

Mecz GKS Bełchatów - Radomiak Radom TRANSMISJA TV

Polsat nie przeprowadzi transmisji na żywo z tego spotkania. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 19:00.