Mecz GKS Jastrzębie - Miedź ONLINE. Wezmą rewanż za Puchar...

Mecz GKS Jastrzębie - Miedź ONLINE. Wezmą rewanż za Puchar Polski?

1 1 połowa

Miedź Legnica

2

0 1 połowa

• Mnóstwo emocji mieliśmy w drugiej połowie w Jastrzębiu-Zdroju. Przez długi czas wydawało się, że gospodarze sięgną po zwycięstwo - gole strzelali Jakub Wróbel oraz Farid Ali. Okazji na gole dla GKS-u było więcej, Łukasza Załuskę ratowały choćby słupek i poprzeczka. Niewykorzystane okazje w końcówce zemściły się na jastrzębianach. Marquitos najpierw dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Bożo Musy, a później sam trafił do siatki i mecz skończył się remisem. To już wszystko, jeśli chodzi o to spotkanie, zapraszamy na kolejne relacje live na łamach GOL24.pl!

• Koniec meczu! GKS Jastrzębie remisuje ostatecznie z Miedzią Legnica 2:2!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Marek Mróz, wchodzi Adam Żak.

• Miedź ma jeszcze ochotę na zwycięstwo! W polu karnym piłkę miał Patryk Makuch, ale uderzył obok słupka!

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Mamy remis! Miedź uratowała akcja dwóch rezerwowych - Valerijs Sabala zgrał piłkę do Marquitosa, a ten do asysty dorzucił jeszcze gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MIEDZI! MARQUITOS!

• Miedź robi wszystko, aby wyrównać! Niepewna interwencja jednego z obrońców GKS-u omal nie skończyło się golem samobójczym - piłka przeszła tuż obok słupka!

• Druga zmiana w GKS-ie. Za Farida Aliego wchodzi Patryk Skórecki.

• Miedź wraca do gry! Marquitos precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Bożo Musa głową pokonał Mariusza Pawełka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MIEDZI! BOŻO MUSA!

• Kolejna świetna okazja dla gospodarzy! Łukasz Załuska wygrał pojedynek z Dominikiem Kulawiakiem, a przy dobitce gracz GKS-u trafił w poprzeczkę!

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Upomniany nią Marquitos.

• Druga zmiana w zespole Miedzi. Kończy występ w tym meczu Maciej Śliwa, pojawia się Patryk Makuch.

• Powinno być 3:0! Fatalny błąd popełnił Łukasz Załuska, który wyszedł daleko od bramki i nie zdołał dojść do piłki. Bramka była pusta, ale gospodarze spudłowali!

• Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Opuszcza boisko Kamil Jadach, na murawie melduje się Daniel Liszka.

• GKS podwyższa prowadzenie! Łukasz Załuska odbił przed siebie piłkę po uderzeniu Marka Mroza, ale przy dobitce Farida Aliego był już zupełnie bezradny.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U JASTRZĘBIE! FARID ALI!

• Warcholak uderzał z ostrego kąta, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

• Z dystansu uderzał Purzycki, ale został zablokowany.

• Mamy pierwszą zmianę w drużynie Miedzi. Schodzi Henrik Ojamaa, pojawia się Valerijs Sabala.

• Kolejna próba gospodarzy. Tym razem piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Łukowski uderzał z linii pola karnego, ale został zablokowany przez jednego z obrońców.

• Henrik Ojamaa minął rywala na lewej stronie i dośrodkował w pole karne, łapie piłkę jednak Mariusz Pawełek.

• Teraz gospodarze próbowali szczęścia z dystansu. Piłka przeszła obok bramki Miedzi.

• Słupek ratuje Miedź! Bardzo niewiele brakowało, aby GKS podwyższył prowadzenie, lecz sporo szczęścia mieli teraz goście!

• Jakub Łukowski bliski wyrównania. Piłka po jego strzale z prawej strony przeszła tuż nad poprzeczką!

• W szatni został Krzysztof Danielewicz. W jego miejsce Marquitos.

• Czas na drugą połowę!

• Na razie GKS Jastrzębie ma powody do radości. Co prawda Miedź częściej prowadzi grę, ale nie potrafi przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. Jastrzębianie wyprowadzają natomiast kontry, a jedna z nich przyniosła gola Jakuba Wróbla. Czy w drugiej połowie gracze z Dolnego Śląska zdołają odrobić straty? Wracamy za około 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Z wolnego nic nie wyszło Marquitos uderzył obok bramki.

• Będzie dobra okazja na wyrównanie dla Miedzi. Goście mają rzut wolny tuż przed polem karnym.

• Farid Ali uderzył z dystansu, ale po raz kolejny został zablokowany.

• Kontra GKS-u Jastrzębie przynosi gospodarzom gola! Akcję wykończył Jakub Wróbel, który z kilkunastu metrów umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U! JAKUB WRÓBEL!

• Kontra Miedzi przerwana w ostatniej chwili przez obrońców GKS-u. Rzut rożny dla gości.

• Maciej Śliwa posłał niezłą prostopadłą piłkę w pole karne rywali, zabrakło mu jednak nieco precyzji.

• Spokojny atak pozycyjny budują goście. GKS broni się teraz praktycznie całym zespołem.

• Marcin Warcholak próbował szczęścia sprzed pola karnego. Po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Dawid Gojny wpadł z piłką w pole karne, ale czujni byli obrońcy Miedzi.

• Kontra Odry, piłka po dośrodkowaniu w pole karne pada łupem Załuski.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego szansę na gola miał Bożo Musa, lecz stoper Miedzi główkował niecelnie.

• Odpowiada Miedź. Uderzenie Dawida Korta z dystansu zostało zablokowane.

• Alu uderzył tym razem z prawej strony boiska, lecz czujny w bramce był Załuska.

• Gorąco w polu karnym Miedzi! Piłka po zagraniu Norkowskiego przeszła wzdłuż bramki, wybili ją obrońcy, ale nie zdołali zrobić tego zbyt dobrze. Niecelnie uderzał jednak Marek Mróz.

• Farid Ali uderzył z lewej strony pola karnego, lecz został zablokowany.

• Atakuje Miedź, lecz czujnie w obronie Łukasz Norkowski.

• Strzał jednego z graczy Odry przyblokowany. Po rykoszecie jest jeszcze rzut rożny.

• Gorąco w polu karnym Miedzi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Żaden z graczy GKS-u nie zdołał jednak przeciąć piłki.

• Po raz pierwszy odpowiedzieli gracze gospodarzy. Piłka po strzale jednego z nich przeszła jednak nad poprzeczką.

• Marcin Warcholak próbował szczęścia z dystansu, lecz jego uderzenie było niecelne.

• Na razie inicjatywę ma Miedź. Goście są z piłką na połowie rywali.

• Zaczynamy!

• Półtora tygodnia temu oba zespoły mierzyły się w Legnicy w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była wówczas dogrywka. Miedź wygrała po golu Dawida Korta w 108. minucie spotkania.

• Celem Miedzi Legnica na ten sezon jest powrót do PKO Ekstraklasy. Spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej w Fortuna 1 Lidze wcale nie ma jednak łatwo. Drużyna z Dolnego Śląska ostatnio wygrała 3:1 z Radomiakiem Radom, lecz wcześniej były remisy z GKS-em Bełchatów i bardzo wysoka porażka w Tychach z tamtejszym GKS-em - aż 1:4. Problemem drużyny Dominika Nowaka jest właśnie gra na wyjazdach. Na boiskach rywali Miedź przegrała pięć z dziewięciu meczów.

• GKS Jastrzębie dzięki ostatnim czterem kolejkom dołączyło do ligowej czołówki. Gospodarze dzisiejszego meczu wygrali Podbeskidziem Bielsko-Biała, Wigrami Suwałki oraz Olimpią Grudziądz, a ostatnio zremisowali z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Dobra seria spowodowała, że jastrzębianie wspięli się aż na czwarte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

• Oto pierwsza jedenastka oraz ławka rezerwowych Miedzi Legnica:

• Tak prezentuje się wyjściowy skład oraz ławka rezerwowych GKS-u Jastrzębie:

• Czas na kolejny mecz 17. kolejki Fortuna 1 Ligi. W Jastrzębiu-Zdroju czeka nas jedno z ciekawszych starć tej serii gier - zmierzą się sąsiedzi z ligowej tabeli, będący w czołówce GKS Jastrzębie oraz Miedź Legnica. Początek tego spotkania już o godzinie 16:00 - zapraszamy na relację na żywo na łamach GOL24.pl!

Piotr Chrobok

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

GKS Jastrzębie - Miedź LIVE! Wezmą rewanż za Puchar Polski?

GKS Jastrzębie - Miedź LIVE! Wezmą rewanż za Puchar Polski? ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz GKS Jastrzębie - Miedź ONLINE. W krótkim odstępie czasowym te zespoły zmierzą się ponownie. Tym razem na innym stadionie, w ligowych rozgrywkach. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 16:00.

Mecz GKS Jastrzębie - Miedź Legnica ONLINE

O włos od wykonania niebagatelnego czynu jakim byłoby rozegranie całej rundy jesiennej przez przegranego spotkania przed własną publicznością są piłkarze GKS-u Jastrzębie. Do wykonania został im ostatni krok jakim jest pokonanie Miedzi Legnica.

Co ciekawe piłkarze z Dolnego Śląska już wcześniej osiągnęli to, do czego zmierzają podopieczni Jarosława Skrobacza. Ostatnią porażkę Miedź na własnym obiekcie poniosła występując jeszcze w Ekstraklasie. 11 maja 2019 roku, Miedzianka uległa Górnikowi Zabrze (0:1). Na wyjazdach piłkarze dowodzeni przez Dominika Nowaka nie radzą sobie jednak tak rewelacyjnie. Po raz ostatni trzy punkty z terenu rywala Miedź wywiozła niespełna dwa miesiące temu, 21 września, kiedy pokonała w Niecieczy Termalicę (1:0).

Taki stan rzeczy w roli faworyta stawia jastrzębian, których u siebie nie zdołał pokonać żaden zespół. Ponadto, piłkarzy GKS-u motywować będzie chęć rewanżu na Miedzi za porażkę przed dwoma tygodniami w Pucharze Polski (0:1). W ostatniej kolejce to sobotni goście mieli więcej powodów do radości. Podopieczni Dominika Nowaka pokonali u siebie drużynę Radomiaka Radom (3:1) już do przerwy prowadząc trzema bramkami. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby z jedenastu metrów nie pomylił się Henrik Ojamaa. Jastrzębianie mierzyli się natomiast w Niecieczy z Termalicą (2:2). Piłkarze GKS-u mogą mieć co do tego spotkania mieszane uczucia. Dwukrotnie odrabiali bowiem straty, ale zabrakło im skuteczności, żeby pokonać drużynę Słoników. Najlepszą okazję na nieco ponad kwadrans przed końcem zmarnował Kamil Szymura.

Pierwszy gwizdek spotkania 17. kolejki pierwszoligowych rozgrywek według planu ma zabrzmieć o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu. Arbitrem głównym meczu będzie Sebastian Krasny z Krakowa.

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Miedź - GKS Jastrzębie 1:0 (Puchar Polski, 29.10.2019)

Mecz GKS Jastrzębie - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji na żywo w telewizji. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 16:00.