Cracovia

2

0 1 połowa

1 2 połowa

• Koniec spotkania! Dogrywki to specjalność Cracovii. I tym razem podopiecznym Probierza udało się pokonać rywala. GKS Tychy kończy swoją przygodę, "Pasy" wkrótce zagrają o bilety na PGE Narodowy.

• Cracovia wyczekuje już ostatniego gwizdka...

• Naturalnie zagranie z boku (Thiago) i strzał w polu karnym. Za dużo miejsca miał van Amersfoort. Cracovia bliska wygrania trzeciej dogrywki z rzędu!

• GOOOOOOOOOOOOOL! van Amersfoort na 2:1!

• Biernat przeszkodził sobie z Mańką w zebraniu piłki dośrodkowanej przez Szumilasa. Wznowił już Hrosso. Będą chyba karne...

• Dytiatjew ukarany kartką. To pierwszy zawodnik "Pasów" z żółtą kartką.

• Błędy Cracovii pod bramką przeciwnika.

• Thiago zahaczył Biernata. Zaiskrzyło na boisku. Kartek w tym przypadku brak.

• Karny dla Cracovii? Nie, wolny dla GKS-u. Faulował zawodnik "Pasów".

• Daniel zdziwiony kartką. Jego sztab również. Z ławki słyszymy: Jaki faul?!

• Cracovia za krótko z wolnego.

• Gramy dalej. Wznowili gospodarze.

• Koniec pierwszej części dogrywki. Dużo się działo. W zasadzie więcej niż przez 90 minut.

• WOOOOOOOOOOOW! Ależ popisówka Piątkowskiego! Kapitalnie oszukał obrońcę, by następnie oddać strzał. Za lekki! Inny rywal zdążył zaasekurować bramkarza i wybił sprzed linii.

• Fajna końcówka. Teraz Thiago w odpowiedzi. Piłkę broni nogami Jałocha.

• KOLEJNA POPRZECZKA! Tym razem główkował niecelnie Piątkowski.

• POPRZECZKA! Ależ huknął Szumilas. Naprawdę blisko drugiego gola dla gospodarzy.

• Lopes schodzi, wchodzi Thiago. On zna smak 1 ligi.

• Helik faulował rywala w polu karnym GKS-u. Gwizdek sędziego.

• Staniucha w miejsce Biegańskiego.

• Trzy próby gospodarzy - wszystkie złe. Futbolówka ląduje za linią boczną.

• Będzie okazja dla GKS-u Tychy. Faulował Siplak.

• Na razie brakuje konkretów. Cracovia z uporem maniaka wrzuca kolejne piłki.

• GKS Tychy atakuje na tę samą bramkę co w drugiej połowie.

• Warto zaznaczyć, że Cracovia trzeci raz z rzędu gra dogrywkę. Wcześniej po dodatkowych minutach wyeliminowała Bytovię Bytów (2 liga) i Raków Częstochowa.

• Na boisku widzimy także Lusiusza. On zastąpił Pestkę.

• Siplak zmienił Dimuna.

• Gramy dalej! Pora na dogrywkę.

• Koniec drugiej połowy, ale nie koniec meczu! Czeka nas dogrywka.

• Zaznaczmy, że asystę zaliczył inny zmiennik - Piątkowski.

• Piękna akcja gospodarzy! Zagranie z prawej strony, w środku nabiega Szumilas i technicznym strzałem doprowadza do... dogrywki?!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! A jednak. Mamy wyrównanie!!!

• I jeszcze Steblecki dostał kartkę.

• Szumilas uderza zza szesnastki. Obił rywala i jest korner.

• Hanca z wolnego na głowę Lopesa. Zupełnie nieudany strzał.

• Cracovia pozna rywala 20 marca. Na ten dzień zaplanowano losowanie.

• Grzeszczyk trafił do notesu. To pierwsza kartka w tym meczu.

• GKS jeszcze próbuje. - Dawaj, dawaj! - słyszymy z jego ławki.

• Zmienia też Cracovia. Wszedł Vestenicky, zszedł Wdowiak.

• Szumilas na murawie. Więcej zmian po stronie gospodarzy nie będzie. No, chyba że doprowadzą do dogrywki.

• No nieee... Moneta fatalnie uderza z dystansu. Wcześniej nieudana próba innego gracza GKS-u.

• Na boisku pojawił się Kamavuaka. Za Sołowieja.

• SŁUPEK! Po rzucie rożnym sytuacyjnie uderzył Helik, ale minimalnie niecelnie. Bramkarz stał jak wryty!

• Lopes! Wystawiono mu piłkę, ale jej nie wykorzystał. Niecelny strzał. Za Lewickiego Piątkowski.

• Cracovia nie rezygnuje z kolejnych wrzutek. Tym razem GKS broni się dość szczęśliwie - wybiciem w aut.

• Ucierpiał Dytiatjew. Zwija się z bólu.

• Wydaje się, że Cracovia kontroluje przebieg meczu. Nie rezygnuje z kolejnych ataków.

• Przejęcie na połowie GKS-u, świetne podanie otwierające van Amersfoorta i jeszcze lepszy gol Wdowiaka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! WDOWIAK na 1:0!

• Znowu Lopes, tym razem po kornerze. Obok.

• Ładna akcja Cracovii. Wrzuca Wdowiak, strzela głową Lopes. Nad poprzeczką. Niewiele zabrakło.

• Wznowiliśmy grę. Tym razem od środka zaczęli goście.

• Przerwa. Cóż, nie jest to mecz jak Zagłębie - Lechia (4:4). Oby więcej działo się w drugiej połowie. Wracamy za kwadrans.

• Asystent groźnie spojrzał na Monetę. Cracovia ma kolejny korner mimo protestów gospodarzy.

• Lopes zablokowany w polu bramkowym. Jest kolejny korner.

• Zbliżamy się do końca pierwszej połowie. Żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi.

• Rapa próbował wymusić jedenastkę. Gwizdek sędziego milczy.

• Pomysł Cracovii na ten mecz: wrzutki z rożnych/wolnych i bocznych sektorów. Czyli klasyka tej drużyny.

• Faul w polu karnym Cracovii. Przepisy przekroczył Biernat.

• Nerwowo interweniował Jałocha. Później na aut dość nerwowo wybił także Daniel. Cracovia w natarciu.

• Lopes uprzedzony w polu karnym. Już składał się do główki, ale dobrze interweniował Biernat. Cracovia z kolejnym rożnym.

• Jałocha jedną ręką wybił piłkę poza szesnastkę. Dalej atakuje Cracovia.

• Cracovia za długo zwlekała z finalizacją akcji. Tylko korner.

• Piąstkowanie Jałochy po wrzutce Wdowiaka z rzutu wolnego.

• Daniel z dystansu. Kiepski strzał. Piłka o parę metrów minęła prawy słupek.

• Lewicki uderza głową w polu karnym. Nie ma gola. Hrosso oddala zagrożenie.

• Dimun fauluje dwa razy z rzędu. Jeszcze bez kartki.

• Blisko GKS Tychy. Podanie w pole karne, ale jeden z zawodników mija się z piłką. O tempo był spóźniony do niej.

• Lopes piętką w kierunku van Amersfoort. Efektownie, ale niedokładnie.

• Bardzo dobra i ważna interwencja Helika we własnym polu karnym. Czysto wybił piłkę spod nóg rywala.

• Czekamy na rozwój wydarzeń. Na razie otoczka jak ze sparingów w Turcji.

• Lopes złapany na ofsajdzie. Na stadionie słychać wskazówki trenerów i to, co przekazują sobie piłkarze.

• Futbolówka zagościła w szesnastce, ale równie szybko też ją opuściła.

• Niezmienne to Cracovia atakuje. Ewidentnie chce szybko załatwić sprawę. Ma rzut rożny.

• Wdowiak fajnie kiwnął, lecz dośrodkował źle. Moneta klatką piersiową zgrał do Jałochy.

• Pierwsza wrzutka "Pasów". Hanca nie zerknął gdzie są koledzy i piłka trafiła pod nogi przeciwnika.

• Od razu ostro potraktowany Gol. Za faul przeprosił go Grzeszczyk. Wie, że przesadził.

• Gramy. Od środka zaczęli gospodarze. Podczas meczu działa system VAR. Obsługuje go sędzia Paweł Raczkowski.

• Piłkarze pojawili się na murawie. GKS Tychy w czarnym komplecie strojów, Cracovia na biało-czerwono (pasy na koszulkach).

• Ławka GKS Tychy: Igaz, J. Piątek, Staniucha, Kamavuaka, Kallaste, Połap, Szumilas, Piątkowski, K. Piątek.

Ławka Cracovii: Pesković, Siplak, Jablonsky, Lusiusz, Loshaj, Thiago, Rakoczy, Ferraresso, Vestenicky.

• Co u Cracovii? Otóż drużyna Michała Probierza przegrała CZTERY mecze z rzędu w ekstraklasie. Ostatnio z wizytą była właśnie na Górnym Śląsku. W Zabrzu uległa Górnikowi 2:3. Mimo niekorzystnej passy Cracovia nadal znajduje się na podium. Jest trzecia.

• W roli trenera GKS Tychy debiutuje Ryszard Komornicki - ostatnio dyrektor sportowy klubu, a wcześniej szkoleniowiec drugoligowej Siarki Tarnobrzeg, której nie uchronił przed spadkiem.

• Obie drużyny z problemami. GKS Tychy w lidze dostał w "czapkę" od Chrobrego Głogów. Przegrał z nim aż 1:5. Tę sromotną porażkę posadą przypłacił Ryszard Tarasiewicz, który w klubie pracował od 10 października 2017 roku. Czyli długo jak na krajowe standardy.

• Tak jak przewidywaliśmy wczoraj: mecz Korona Kielce - ŁKS Łódź był ostatnim, który odbył się z udziałem kibiców. Dzisiejszy mecz już bez publiczności, bo tak zadecydował premier Mateusz Morawiecki w obawie przed rozprzestrzenieniem koronawirusa.

• Kontynuujemy "tydzień angielski" z polską piłką. Tym razem w środku tygodnia jednak nie kolejna seria gier w ekstraklasie, lecz walka o awans do półfinału Totolotek Pucharu Polski. Dziś na boisku pierwszoligowca poznamy pierwszego uczestnika tego szczebla. Będzie to albo GKS Tychy, albo Cracovia.

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Mecz GKS Tychy - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz GKS Tychy - Cracovia ONLINE. W ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski GKS Tychy zagra we wtorek. w Cracovią. Początek meczu na stadionie przy ul. Edukacji o godz. 18. Tyszanie przystąpią do tego spotkania z tymczasowym trenerem Ryszardem Komornickim i bez Marcina Kowalczyka, z którym rozwiązano kontrakt. Relacja na żywo z meczu GKS Tychy - Cracovia LIVE w GOL24.pl!

Mecz GKS Tychy - Cracovia ONLINE

Cracovia jest w kryzysie, przegrała cztery mecze z rzędu. Z kolei tyszanie doznali upokarzającej porażki 1:5 w ostatnim meczu I-ligowym z Chrobrym w Głogowie. Mimo że nie przegrali poprzednich ośmiu meczów z rzędu.
Posadą zapłacił trener Ryszard Tarasiewicz, a od niedzieli nowym, tymczasowym szkoleniowcem został Ryszard Komornicki, dyrektor sportowy GKS. W przeszłości był krótko trenerem Górnika Zabrze i klubów szwajcarskich.

- Mieliśmy świadomość grzechów jakie nasz zespół popełniał w rundzie jesiennej - mówił prezes GKS Leszek Bartnicki. - Siłą GKS-u jest ofensywa, ale zespół traci dużo bramek, organizacja gry w defensywie całego zespołu, to było coś, do czego mieliśmy zastrzeżenia. Zima miała być czasem, kiedy uda nam się te mankamenty poprawić. Niestety, w moim odczuciu te dwa mecze, zwłaszcza ten w Głogowie pokazały, że zamiast progresu mamy regres, stąd uznałem, że potrzebna jest taka decyzja. Oczywiście, to co wydarzyło się w Głogowie nie można było zaplanować, więc na mecz z Cracovią potrzebna była osoba z uprawnieniami, a taką jest dyrektor sportowy naszego klubu Ryszard Komornicki. Mówią, że wszystkie Ryśki, to fajne chłopy - żartował Bartnicki.

Cracovia będzie chciała przełamać serię niepowodzeń i wykorzystać zamieszanie w szeregach rywala. Z pewnością trener Michał Probierz będzie rotował składem. Nie zagrają Ivan Fiolić, który doznał kontuzji mięśniowej oraz Sergiu Hanca, który ma stłuczone kolano. W bramce na pewno stanie Lukas Hrosso, bo on ma abonament na mecze w PP.

W Tychach gra wychowanek Cracovii Sebastian Steblecki. Dla niego wtorkowy występ będzie dopiero drugim w życiu przeciwko „Pasom”. Pierwszy raz zagrał z nimi jako zawodnik Górnika (mecz zakończył się porażką zabrzan 0:3).

- Można rozpatrywać szanse przez obecną formę jednego i drugiego zespołu, ale o tym się zapomina, wychodzą drużyny na boisko i wszystko rozstrzygnie się w jednym meczu – mówi Steblecki. - Mamy swoje ambicje, chcemy o coś powalczyć. Nie uśmiecha się przegrać 1:5, ale takie są koleje losu trzeba nastawić się na kolejny mecz. Nie zastanawiałem się nad tym, czy Cracovia jest faworytem. Wiadomo, że większość ekspertów przyzna „Pasom” więcej szans, bo grają w wyższej klasie rozgrywkowej, zajmują 3. miejsce w tabeli więc nie jest to przypadkowa drużna. Przegrała cztery mecze, ale może to być wynikiem losowych zdarzeń.

W Tychy nie kryją ekscytacji meczem z Cracovią. W 1/4 finału Pucharu Polski zagrają po 43 latach przerwy (odpadli wtedy z Legią) i pierwszy raz na swoim stadionie. Partnerem klubu na ten mecz jest Miasto Tychy, stąd m.in. logo na wspomnianej koszuli trenera. - Cieszę się, że Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę o przekazaniu 220 tys. zł na to wyjątkowe wydarzenie - powiedział prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Mecz GKS Tychy - Cracovia TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Pucharu Polski GKS Tychy - Cracovia od godz. 17:40 w Polsacie Sport. Początek transmisji ze spotkania GKS Tychy - Cracovia live w tv o godz. 17:55 w Polsacie Sport. Mecz komentować będą Cezary Kowalski i Paweł Golański.

18:00 mecz GKS Tychy - Cracovia online