Górnik - Cracovia LIVE! "Pasy" dosięgnął kryzys
Górnik - Cracovia LIVE! "Pasy" dosięgnął kryzys Aneta Zurek / Polska Press
Mecz Górnik Zabrze - Cracovia ONLINE. Nie ma czasu na odpoczynek ani przemyślenia. Po dniu przerwy wraca PKO Ekstraklasa. Na dobry początek czeka nas starcie zespołów, które w tygodniu poniosły sromotne porażki. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Górnik Zabrze - Cracovia ONLINE

Górnik w drugiej połowie dostał lekcję od Lecha Poznań. Wtorkowy mecz zakończył się bowiem wynikiem 1:4. Trener Marcin Brosz przyznał, że przed przerwą nie brakowało okazji dla jego zespołu. Po zmianie stron to jednak "Kolejorz" zdecydowanie przejął inicjatywę. - Kluczowa była bramka Jóźwiaka na 2:1 - przyznał szkoleniowiec.

W tym meczu Górnik zaczął bez Igora Angulo. Hiszpan narzekał na drobny uraz. Wobec tego przy Bułgarskiej szansę dostał Piotr Krawczyk. Dzisiaj obaj napastnicy powinni zamienić się rolami.

Górnik gra w kratkę. Rok zaczął od remisu, by następnie przeplatać zwycięstwa z porażkami. U siebie pokonał zarówno Arkę Gdynia (2:0) jak i Pogoń Szczecin (3:1). Dziś też obroni swoją twierdzę?

W przypadku Cracovii mówimy o znacznym spadku formy. Drużyna Michała Probierza przegrała każdy z trzech ostatnich meczów. Najpierw uległa aktualnemu mistrzowi, Piastowi Gliwice (0:1), potem uznała wyższość aktualnego lidera, Legii Warszawa (1:2), a na dokładkę we wtorek przegrała derby z Wisłą Kraków (0:2). - Oddaliśmy za mało strzałów. Mogę jedynie przeprosić kibiców - mówił na konferencji Probierz.

Cracovia nadal zajmuje pozycję wicelidera. Do Legii traci jednak aż dziewięć punktów. Ten dystans może okazać się już nie do odrobienia, jeśli weźmiemy pod uwagę dyspozycję stołecznej drużyny.

Jeżeli Cracovia zaliczy czwartą porażkę z rzędu to zapewne stoczy się na trzecie miejsce albo w ogóle wypadnie poza podium. W tabeli naciskają na nią m.in. Śląsk Wrocław i Lech Poznań.

W Górniku zadebiutować mogą dziś dwaj Grecy: Georgios Giakoumakis (napastnik) i Stavros Vasilantonopoulos (prawy obrońca). Obaj zostali wypożyczeni z AEK-u Ateny.

Oglądaj mecz Górnik Zabrze - Cracovia na żywo online w Player.pl >>>

Przewidywane składy na mecz Górnik Zabrze - Cracovia:
Górnik: Chudy - Vassilantonopoulos, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża - Jirka, Prochazka, Manneh, Wolsztyński, Jimenez - Angulo.
Cracovia: Pesković - Rapa, Helik, Jablonsky, Siplak - Wdowiak, Gol, Lusiusz, van Amersfoort, Hanca - Lopes.

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Cracovia:
Górnik: - - - - -
Cracovia: Datković

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Cracovia - Górnik 1:1 (Ekstraklasa, 06.10.2019)
Górnik - Cracovia 0:1 (Ekstraklasa, 29.03.2019)
Cracovia - Górnik 2:0 (Ekstraklasa, 22.10.2018)

Mecz Górnik Zabrze - Cracovia TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Komentuje duet Tomasz Ćwiąkła - Marcin Baszczyński.. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30. Zapraszamy!