Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA NA ŻYWO...

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Mecz o lidera Ekstraklasy

1 1 połowa

• Za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Koniec meczu w Zabrzu, Górnik wraca na pozycję lidera przynajmniej do jutra! Świetny mecz w wykonaniu gospodarzy!

• W końcówce na boisku pojawia się również Dominik Lasik, który zmienia żegnanego owacjami Igora Angulo.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy meczu w Zabrzu.

• Zmiana w zespole Górnika. Łukasza Wolsztyńskiego zastępuje debiutant, Krzysztof Kiklaisz.

• Strzelec trzeciego gola bliski również efektownej asysty, jednak z piłką minął się Szymon Matuszek - dośrodkowanie było naprawdę niezłe, lecz minimalnie niecelne.

• Bartosz Kwiecień zmienia Piotra Wlazło.

• Górnik już chyba tego nie wypuści! Igor Angulo po doskonałym podaniu prostopadłym biegł sam na sam z bramkarzem już od połowy boiska, nie miał problemów z minięciem Mariana Kelemena i posłaniem piłki do pustej bramki!

• 3:1 dla Górnika, Igor Angulo! 18. bramka Hiszpana w tym sezonie!

• Jagiellonia dostaje to, o co prosiła się przez niemal całą drugą połowę. Doskonałe dośrodkowanie Rafała Kurzawy z rzutu wolnego, piłka trafia na głowę Piotra Wlazło, który... trafia w Mariana Kelemena. Bramkarz paruje piłkę przed siebie... w miejsce, gdzie stał Piotr Wlazło, który ponownie "uderza" i wpisuje się na listę strzelców.

• Żółta kartka dla Ivana Runje za zagranie ręką przed własnym polem karnym!

• Jeszcze jeden gol dla Górnika po stałym fragmencie gry, bramkę samobójczą zdobywa Piotr Wlazło!

• Damian Kądzior ostro faulowany na połowie Jagiellonii, gospodarze mają piłką około 30 metrów od bramki.

• Bardzo nieudane uderzenie Szymona Żurkowskiego z ponad 20 metrów, piłkę ze spokojem przejmuje Marian Kelemen.

• Tak też będzie - po krótkiej interwencji lekarzy Dani Suarez wraca do gry.

• Zderzenie Hiszpana z Piotrem Wlazło wyglądało naprawdę niebezpiecznie, miejmy nadzieję, że podstawowy defensor Górnika będzie w stanie kontynuować grę.

• Na murawie leży Dani Suarez, wymagana jest interwencja medyczna.

• Bardzo groźne płaskie dośrodkowanie Damiana Kądziora minęło wbiegającego pod bramkę Igora Angulo o centymetry!

• Karol Świderski melduje się na murawie w miejsce Martina Pospisila.

• Ivan Runje fauluje przy linii bocznej, Górnik ma rzut wolny ponad 40 metrów od bramki rywala.

• Piłka trafia do Rafała Kurzawy na lewe skrzydło. Uderzenie przelatuje ponad poprzeczką.

• Górnik nie poddaje się i wciąż dąży do zdobycia drugiego gola!

• Piłka zostaje wystawiona przed pole karne, uderzać miał Fedor Cernych, ale wobec dobrego ustawienia defensywy trafił tylko w stojącego obok przeciwnika.

• Szymon Matuszek fauluje Tarasa Romanczuka tuż obok narożnika pola karnego Górnika Zabrze!

• Powtórki jasno pokazują, że na wyraźnym spalonym był Łukasz Wolsztyński. Decyzja sędziego jest absolutnie słuszna, choć kibice głośno wyrażają swoje niezadowolenie.

• Drugi mecz z rzędu Górnik cieszył się z gola, który zostaje ostatecznie anulowany przez system VAR. Sędzia ostatecznie po obejrzeniu powtórki odgwizdał spalonego i nie uznał bramki.

• Sytuacja wygląda kontrowersyjnie, bo Marian Kelemen został mocno poturbowany przez Szymona Matuszka, jest potrzeba użycia systemu VAR!

• Bramka, 2:1 prowadzi Górnik! Strzelcem oczywiście Igor Angulo!

• Cillian Sheridan bardzo bliski trafienia do siatki po dobrym dograniu w pole karne, ostatecznie o ułamek sekundy szybszy przy piłce był Tomasz Loska.

• Martin Pospisil faulowany przy linii bocznej.

• Błyskawiczne zagranie Adama Wolniewicza w kierunku Igora Angulo była dobrym pomysłem, zabrakło jednak jakości w wykonaniu. Piłkę przejmują goście.

• Druga połowa rozpoczęta, piłka dla Górnika Zabrze!

• W przerwie zmiana w zespole gości. Przemysława Frankowskiego zmienia Cillian Sheridan.

• Piłkarze wracają już na murawę.

• Pierwsza połowa była naprawdę dobra - obejrzeliśmy wiele ciekawych akcji, parę groźnych strzałów i dwa gole, liczymy na równie świetną drugą część meczu!

• Koniec pierwszej połowy w Zabrzu - do przerwy remis!

• Świetne dośrodkowanie Damiana Kądziora z narożnika boiska, do piłki wyskoczył hiszpański snajper, który precyzyjnym strzałem posłał piłkę do siatki obok bezradnego Mariana Kelemena!

• I właśnie po tym stałym fragmencie gry Igor Angulo doprowadza do wyrównania! 1:1 w Zabrzu!

• Rzut rożny dla Górnika po zablokowanym dośrodkowaniu Łukasza Wolsztyńskiego.

• Rafał Kurzawa popełnił błąd i był bardzo bliski straty piłki na własnej połowie, może jednak mówić o sporym szczęściu, bo w walce o piłkę był faulowany.

• Po stracie bramki Górnik prowadzi grę i częściej tworzy sobie sytuacje, natomiast Jagiellonia próbuje grać z kontry.

• Zabrzanie domagają się odgwizdania jedenastki po zagraniu ręką jednego z gości w polu karnym, ale sędzia nie używa gwizdka.

• Damian Kądzior ostro faulowany przez Łukasza Burligę na połowie Jagiellonii, były obrońca Wisły Kraków ma szczęście, że nie obejrzał za to zagranie żółtej kartki.

• Michał Koj dopadł do wybitej piłki na linii pola karnego i uderzył równie mocno, co niecelnie,

• Przemysław Frankowski wygrywa pojedynek fizyczny z Adamem Wolniewiczem w polu karnym Górnika, obrońca zabrzan miał szczęście, że strzał skrzydłowego Jagi obronił Tomasz Loska.

• Nie możemy narzekać na tempo tego meczu. Obie drużyny regularnie tworzą sobie akcje, dzieje się dużo - oby tak dalej!

• Rzut rożny dla Górnika, piłka trafia na jedenasty metr na głowę Mateusza Wieteski, obrońca główkuje ponad bramką.

• Jagiellonia z kolejną szansą na zabójczy kontratak, piłka trafiła do Fedora Cernycha, Litwin chciał oddać piłkę, ale zrobił to zdecydowanie za mocno - do odegrania nie zdążył jego rodak, Arvydas Novikovas.

• Dośrodkowanie w pole karne Jagi trafia na nogę Szymona Matuszka, zawodnik Górnika Zabrze niecelnie uderza z woleja.

• Piłkę przy linii końcowej na połowie Jagiellonii utrzymał Rafał Kurzawa, pomocnik Górnika decyduje się na błyskawiczne dośrodkowanie, to jednak nie trafia do żadnego z kolegów w polu karnym.

• Odpowiadają gospodarze - znakomite prostopadłe podanie do Igora Angulo, Hiszpan miał sporo czasu i miejsca by wykorzystać swoją okazję, ale zdecydował się na strzał z pierwszej piłki lewą nogą, który minął bramkę w bezpiecznej odległości.

• Genialny drybling Arvydasa Novikovasa w polu karnym Górnika, Litwin minął dwóch obrońców efektownym zwodem i wystawił piłkę Martinowi Pospisilowi, który uderzył obok słupka.

• Bardzo mocny strzał Mateusza Wieteski z dystansu był równie niecelny.

• Ponownie - kolejny błąd Górnika w obronie, Jagiellonia znalazła się w sytuacji dwóch na jednego w polu karnym przeciwnika, Fedor Cernych nie zdołał jednak celnie dośrodkować piłki na głowę kolegi stojącego pod bramką.

• Kolejna okazja białostoczan! Arvydas Novikovas ruszył z kontratakiem na lewym skrzydle, ale swoim dośrodkowaniem trafił prosto w rękawice Tomasza Loski.

• Taras Romanczuk uderzył szpicem buta, posyłając piłkę tuż przy słupku bramki Górnika.

• Fedor Cernych był pilnowany przez obrońców, mimo to zdołał podać piłkę do Tarasa Romanczuka. Wydawało się, że Rafał Kurzawa wybije piłkę spod nóg rywala przed polem karnym, tymczasem reprezentant Polski zawahał się, co błyskawicznie wykorzystał piłkarz Jagiellonii!

• Katastrofalne zachowanie obrońców Górnika i pada gol, Jagiellonia prowadzi w Białymstoku! Taras Romanczuk!

• Aut dla Jagi przy linii środkowej po niepewnej interwencji Mateusza Wieteski.

• Piotr Wlazło oddaje pierwszy strzał w tym meczu, decydując się na uderzenie z ponad 30 metrów. Piłka przelatuje wysoko ponad poprzeczką.

• Pierwszy gwizdek arbitra i gramy, piłkę ma Jagiellonia Białystok!

• Mecz rozpocznie zespół z Białegostoku.

• Zawodnicy meldują się na murawie Areny Zabrze!

• Piłkarze już ustawieni w tunelu...

• Do meczu pozostało już tylko kilka minut!

• W przypadku zwycięstwa Jagiellonia może nawet wyprzedzić zespół Górnika i awansować na drugie miejsce w tabeli.

• Sędzią spotkania będzie pan Krzysztof Jakubik.

• Starcie dwóch drużyn z górnej części tabeli zapowiada się ciekawie. Faworytami będą gospodarze, którzy po porażce w Warszawie będą chcieli jak najszybciej poprawić humory kibicom.

• Rezerwowi Jagiellonii: Mariusz Pawełek, Guti, Cillian Sheridan, Rafał Grzyb, Karol Świderski, Łukasz Sekulski i Bartosz Kwiecień.

• Rezerwowi Górnika: Wojciech Pawłowski, Erik Grendel, David Ledecky, Meik Karwot, Dominik Łasik, Maciej Ambrosiewicz i Krzysztof Kiklaisz.

• Znamy już składy obu zespołów!

• Z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z meczu Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok!

Zdjęcie autora materiału

Rafał Musioł

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK ©Adam Guz

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Po porażce z Legią Warszawa piłkarze Górnika Zabrze spadli w tabeli Lotto Ekstraklasy na drugie miejsce. Jeśli w piątek (początek meczu o godzinie 20.30) pokonają Jagiellonię Białystok znów - przynajmniej na kilkadziesiąt godzin - wrócą na szczyt.

Widowisko zapowiada się znakomite. Górnik Zabrze jest jednym z trzech zespołów, obok Legii i Lecha, które w tym sezonie nie poniosły jeszcze porażki na własnym stadionie, w dodatku strzelił u siebie najwięcej goli w całej lidze. Za to Jagiellonia zdobyła na wyjazdach więcej bramek niż w Białymstoku i prowadzi w zestawieniu drużyn, które najczęściej wygrywają na wyjazdach. Warto też zwrócić uwagę, że średnia goli, jakie padają w meczach tych dwóch drużyn to aż 2,78!

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA NA ŻYWO

Zabrzanie mają z Jagiellonią sporo rachunków do wyrównania. W spotkaniu drugiej kolejki przegrali z nią w Białymstoku 1:2, tracąc tracąc dwa gole z rzutów karnych, w tym drugi w doliczonym czasie gry. Arbitrem tamtego meczu był Paweł Raczkowski z Warszawy, a jego decyzje wzbudziły olbrzymie emocje.

- Koncentrujemy się tylko na tym, co nas czeka. To co było, zostawiamy za sobą - podkreśla trener Marcin Brosz.