Mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0 1 połowa

• Za wspólnie spędzony wieczór dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Koniec spotkania! Po dobrym widowisku Górnik remisuje ze Śląskiem 2:2!

• Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy meczu.

• Gospodarze nie wykorzystali szansy - grę wznowi Jakub Wrąbel.

• Igor Angulo przewracany ponad 30 metrów od bramki Śląska.

• Drgoljub Srnić melduje się na murawie, zmieniając Michała Chrapka.

• Tomasz Loska wypuścił z rękawic dośrodkowanie z rzutu wolnego (z pewnością nie pomógł mu ulewnie padający deszcz). Skorzystał z tego król strzelców poprzedniego sezonu, doprowadzając do remisu pewnym strzałem do pustej bramki.

• Emocje rosną! Marcin Robak wyrównuje stan spotkania po rzucie wolnym!

• Do końca spotkania pozostało już tylko około 10 minut, jednak nieco lepiej na ten moment wygląda ekipa gospodarzy!

• Ależ pech Rafała Kurzawy! Zawodnik Górnika uderzył przepięknie, piłka odbija się od poprzeczki, następnie kozłuje tuż przed linią, po chwili łapie ją Jakub Wrąbel!

• Szymon Żurkowski z żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• 22708 kibiców dzisiaj na meczu w Zabrzu - a więc ponownie komplet widzów na trybunach!

• Znakomicie zapowiadający się kontratak Górnika kończy się niecelnym strzałem - to powinien być gol na 3:1!

• Były obrońca Legii Warszawa trafił do siatki, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie z narożnika boiska.

• Kończy się to bramką! Mateusz Wieteska na 2:1 po rzucie rożnym!

• Trwa seria rzutów rożnych dla Górnika.

• Roszada także w Górniku. Łukasz Wolsztyński opuszcza boisko, zmienia go Marcin Urynowicz.

• Łukasz Madej zmieniony przez Jakuba Koseckiego.

• Kibice w Zabrzu domagają się odgwizdania jedenastki dla Górnika, jednak zagranie ręką Marcina Robaka w obrębie własnej szesnastki było mocno przypadkowe.

• Górnik rusza do ataku. Szymon Żurkowski faulowany 30 metrów od bramki przeciwnika.

• Ta bramka zwyczajnie należała się gościom. W ostatnich minutach to oni prezentowali się lepiej.

• Drugi mecz z rzędu z golem z rzutu karnego - Marcin Robak wyrównuje stan spotkania!

• Sędzia odnotował zagranie ręką jednego z gospodarzy w polu karnym Górnika!

• Sędzia Tomasz Kwiatkowski użył wideoweryfikacji VAR - Śląsk ma rzut karny!

• Piotr Celeban fauluje Łukasza Wolsztyńskiego na środku boiska.

• Ależ parada Jakuba Wrąbla! Bramkarz Śląska znakomicie broni strzał Damiana Kądziora z dystansu!

• Sito Riera z żółtą kartką za kolejny już faul na przeciwniku.

• Znowu był blisko! Dorde Cotra po nieco zbyt lekkim wybiciu piłki przez Tomasza Loskę trafia w słupek!

• Świetna wrzutka z prawej strony boiska trafia na głowę Dordy Cotry, były piłkarz Zagłębia Lubin w doskonałej sytuacji nie trafia do siatki z paru metrów!

• Wrocławianie zaczęli drugą połowę od odważnych akcji ofensywnych.

• W przerwie Arkadiusza Piecha na murawie zastąpił Jakub Kosecki.

• Mecz wznowiony, piłkę mają goście.

• Zanosi się na zmianę w zespole Śląska.

• Oba zespoły wracają powoli na drugą połowę.

• To już dwunasta bramka Górnika w Zabrzu. Część z nich zdobył Igor Angulo, który ma na koncie już jedenaście trafień.

• Górnicy zdominowali przeciwników na początku pierwszej połowy, zdobyli gola, a potem skutecznie się bronili. Śląsk nie prezentuje się póki co najlepiej, czekamy na jeszcze lepsze 45 minut po przerwie!

• Koniec pierwszej połowy w Zabrzu. Do przerwy Górnik prowadzi ze Śląskiem 1:0.

• Bardzo niecelne uderzenie Szymona Żurkowskiego z dystansu.

• Wślizg Mateusza Wieteski zatrzymuje akcję Śląska.

• W końcówce pierwszej połowy przycisnęli goście.

• Arkadiusz Piech fauluje w ataku Rafała Kurzawę.

• Śląsk próbuje odpowiedzieć na straconego gola, ale wciąż nie może znaleźć na to sposobu.

• Mocny strzał Damiana Kądziora z około 16 metrów do boku paruje Jakub Wrąbel.

• Gospodarze mieli kolejny groźny rzut wolny, tym razem jednak nie stworzyli nim większego zagrożenia w szesnastce Śląska.

• Mecz ogląda się dobrze, znacznie lepszej, niż rozgrywane wcześniej spotkanie Wisły Płock z Pogonią Szczecin.

• Za mocne dośrodkowanie w pole karne Górnika, Robert Pich zdołał jedynie musnąć piłkę głową.

• Piłka po strzale Rafała Kurzawy z rzutu wolnego odbija się od słupka, trafiając prosto pod nogi ustawionego tuż pod bramką najlepszego strzelca obecnego sezonu. Ten dopełnił formalności, otwierając wynik spotkania.

• Górnik na prowadzeniu, kto strzelcem? Oczywiście Igor Angulo!

• Sito Riera fauluje wślizgiem Szymona Żurkowskiego, to mogła być kolejna żółta kartka, Górnik ma jednak jedynie rzut wolny.

• Jakub Wrąbel pewnie broni strzał po ziemi Szymona Żurkowskiego.

• Mariusz Pawelec z żółtą kartką za ostry faul na Damianie Kądziorze przy linii bocznej.

• Tomasz Loska wydziera piłkę spod nóg szarżującego Marcina Robaka.

• Wrocławianie próbują teraz nieco dłużej utrzymać się przy piłce.

• Delikatną wrzutkę w pole karne gospodarzy pewnie łapie Tomasz Loska.

• Na placu gry póki co zdecydowanie dominują piłkarze Górnika.

• Arkadiusz Piech złapany na spalonym na połowie Górnika.

• Tym razem bramkarz Śląska nie złapał piłki, w poprzeczkę trafił groźny od początku spotkania Dani Suarez!

• Dobre uderzenie głową Daniego Suareza po rzucie rożnym dla Górnika, instynktownie broni Jakub Wrąbel!

• Lekka piłka w pole karne Śląska wybita przez Dorde Cotrę.

• Centrostrzał Rafała Kurzawy z rzutu rożnego do boku paruje Jakub Wrąbel.

• Już na samym początku meczu Piotr Celeban w starciu z Łukaszem Wolsztyńskim rozciął łuk brwiowy. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy, piłkę ma Górnik Zabrze!

• Igor Angulo został przed meczem nagrodzony za tytuł najlepszego piłkarza sierpnia w Ekstraklasie.

• Piłkarze meldują się na murawie Areny Zabrze!

• Rozgrzewka obu zespołów dobiega już końca - za moment zaczynamy mecz!

• Na stadionie w Zabrze zapowiadany jest - a jakże - kolejny komplet widzów.

• Faworytami spotkania są piłkarze prowadzeni przez Marcina Brosza, którzy będą chcieli awansować na podium Lotto Ekstraklasy.

• Rezerwowi Śląska: Jakub Słowik, Augusto, Konrad Poprawa, Drgoljub Srnić, Daniel Łuczak, Jakub Kosecki i Kamil Vacek.

• Rezerwowi Górnika: Grzegorz Kasprzik, Adam Wolniewicz, Oleksandr Szeweluchin, Bartłomiej Olszewski, Erik Grendel, David Ledecky i Marcin Urynowicz.

• Sędzią spotkania będzie pan Tomasz Kwiatkowski.

• Mecz Górnika ze Śląskiem jest jednym z najciekawszych spotkań tej kolejki. Pogromcy Legii z poprzedniej kolejki zmierzą się z fantastycznie spisującymi się w tym sezonie zabrzanami.

• Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z meczu Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław!

Sebastian Gładysz

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Górnik – Śląsk LIVE! Pogromy Legii sprawdzą wytrzymałość Twierdzy Zabrze

Górnik – Śląsk LIVE! Pogromy Legii sprawdzą wytrzymałość Twierdzy Zabrze ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław ONLINE. W sobotę o godzinie 18:00 rozpocznie się pojedynek Górnika Zabrze ze Śląskiem Wrocław. Oba zespoły są w dobrej formie, a Śląsk dodatkowo jest opromieniony zwycięstwem z mistrzem Polski w ostatniej kolejce. Wrocławianie zagrają jednak w Zabrzu, gdzie Górnik jak do tej pory zwyciężył trzykrotnie i raz zremisował.

Mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław ONLINE

Przy Roosevelta 81 spotkają się dziś zespoły będące zdecydowanie w formie. Oba od sześciu meczów nie zaznały goryczy porażki, a ich bilans ostatnich pięciu pojedynków jest identyczny – dwa zwycięstwa i trzy remisy.
Aktualnie w tabeli wyżej jest Górnik, który ma trzy oczka więcej od gości i w przypadku zwycięstwa zrówna się punktami z liderem – Lechem Poznań. Zabrzanie mają też dzisiaj po swojej stronie inny atut, czyli Arenę Zabrze. W pokonanym polu u siebie zostawili już Legię Warszawa, Wisłę Kraków i Wisłę Płock. To nie wszystko. Podopieczni Marcina Brosza czują się na własnym stadionie bardzo komfortowo – w tym roku zostali pokonani tam tylko raz, 12 kwietnia z Zagłębiem Sosnowiec.

To właśnie ta porażka dała początek temu Górnikowi, który zachwyca od początku sezonu. Nadzieja na awans niemal zgasła, według wyliczeń statystyków zabrzanie mieli mniej niż 1% szans na awans. Postanowiono budować zespół na kolejny sezon w 1 lidze w oparciu o młodych zawodników, a z klubu wylecieli Danch, Plizga i Kosznik. I wtedy wszystko się zmieniło. Drużyna zaczęła wygrywać, Angulo wrócił do dobrej dyspozycji, a Kurzawa złapał formę życia. W przedostatniej kolejce zeszłego sezonu Górnik rozbił u siebie Podbeskidzie 4:0 i wskoczył na drugie miejsce w tabeli, którego nie oddał po kolejnym spotkaniu. Grając już w Ekstraklasie wykreował zawodników, których część obserwatorów domaga się w kadrze reprezentacji. Teraz młodzi zawodnicy Brosza muszą radzić sobie z presją oczekiwań.

A ma kto od nich wymagać. Dziś znów na Arenie Zabrze zasiądzie komplet publiczności. Zabrzańska publiczność niesie do lepszej gry zawodników Górnika. Najwyższa frekwencja w lidze dodaje sił piłkarzom i pęta nogi przeciwnikom. Czy tak będzie też dziś? Na Górny Śląsk przyjedzie ekipa ludzi doświadczonych, którzy nie powinni się przestraszyć żadnej publiczności. Tym bardziej, że z Wrocławia po raz pierwszy w tym sezonie przyjedzie również delegacja kibiców. I to od razu w sile ponad tysiąca.

Jak poinformował na konferencji przedmeczowej Jan Urban, Kuba Kosecki trenuje normalnie i jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Wciąż niemożliwy jest występ Kamila Vacka, który dopiero buduje swoją formę. Na papierze trener dysponuje więc ogromną siłą rażenia – Robak, Piech, Pich, Kosecki i Madej to sprawdzeni na poziomie ekstraklasy gracze mogący w pojedynkę przesądzić o losach meczu.

Takiego komfortu nie ma Marcin Brosz, którego powoli zaczyna dopadać problem krótkiej ławki. W meczu z Niecieczą nie zagrał Igor Angulo, najlepszy gracz ekstraklasy lipca i sierpnia. Co prawda wygrywając, Górnik udowodnił że jest w stanie zdobywać gole bez swojego najlepszego strzelca, lecz nie obyło się bez strat. Kontuzji kolana nabawił się Rafał Wolsztyński zastępujący Angulo. Oficjalnej informacji jeszcze nie było, ale mówi się, że zawodnik może już w tym roku nie zagrać. Jeśli Angulo nie będzie jeszcze gotowy do gry, w pierwszej jedenastce obok Wolsztyńskiego będzie musiał wyjść ktoś z dwójki Ledecky-Urynowicz, co zdecydowanie obniży jakość piłkarską zespołu.

Bukmacherzy nie upatrują wyraźnego faworyta w zespole z Zabrza. Niezła forma wrocławskich piłkarzy i siła ich nazwisk daje wiele nadziei kibicom Śląska na dobry dla nich wynik. Możemy się spodziewać dobrego spotkania obfitującego w sytuacje bramkowe i gole. W ostatni trzech meczach Górnika padały przynajmniej trzy bramki. Nic nie wskazuje na to, aby miało się to stać nieaktualne po dzisiejszym pojedynku.

Sonda

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Górnik Rafał Wolsztyński (kontuzja)
Śląsk: Boban Jović, Michał Mak (kontuzje)

Forma w ostatnich meczach:

Górnik Zabrze:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik 1:2 (Ekstraklasa, 10.09.2017)
Wigry Suwałki - Górnik 0:1 (sparing, 03.09.2017)
Górnik - Wisła Płock 4:0 (Ekstraklasa, 25.08.2017)

Śląsk Wrocław:
Śląsk - Legia Warszawa 2:1 (Ekstraklasa, 09.09.2017)
Śląsk - Cracovia 2:1 (Ekstraklasa, 25.08.2017)
Jagiellonia Białystok - Śląsk 1:1 (Ekstraklasa, 19.08.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Górnik - Śląsk 2:1 (Ekstraklasa, 29.04.2016)
Śląsk - Górnik 0:0 (Ekstraklasa, 26.02.2016)
Górnik - Śląsk 2:0 (Ekstraklasa, 18.09.2015)

Mecz Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport (w internecie mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online, dla kibiców z zagranicy na Daily Motion). Komentują Bartosz Gleń i Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE od 18:00 w GOL24.pl