Mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce ONLINE. Debiut trenera...

Mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce ONLINE. Debiut trenera Mirosława Smyły. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0 1 połowa

• Lechia Gdańsk zasłużenie wygrywa z Koroną Kielce i goni czołówkę PKO Ekstraklasy! Ozdobą drugiej połowy i całego meczu było piękne uderzenie Lukasa Haraslina, które ustaliło wynik spotkania. To całkowicie podłamało Koronę, która od tego meczu ani razu nie zagroziła poważniej bramce Dusana Kuciaka. Zmiana trenera na razie nie pomogła Koronie - goście osiedli w strefie spadkowej i mają coraz większą stratę do bezpiecznego miejsca. To już wszystko, jeśli chodzi o tej mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Lechia Gdańsk wygrywa 2:0 z Koroną Kielce!

• Michał Żyro uderzył z ostrego kąta, złapał piłkę Kuciak.

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Dobra interwencja Karola Fili w polu karnym. Faulował go Michał Żyro.

• Mladenović faulowany przez rywala na własnej połowie. Wygląda na to, że piłkarze obu drużyn czekają już na koniec spotkania.

• Udovicić dośrodkowywał w pole karne z rzutu rożnego, ale spokojnie złapał piłkę Kozioł.

• W barwach Lechii debiutuje Jaroslav Michalik. Słowak wchodzi w miejsce Macieja Gajosa.

• Mladenović popędził lewą stroną. Miał sporo miejsca, dobrze dośrodkował, ale Gardawski wybił piłkę na rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w Koronie. Kończy występ Michal Papadopulos, zastępuje go Michał Żyro.

• Dobra indywidualna akcja Flavio Paixao zakończona precyzyjnym uderzeniem z ostrego kąta. Z problemami obronił je Kozioł!

• 11.708 widzów zasiadło dziś na trybunach stadionu w Gdańsku.

• Szybka kontra Lechii przerwana przez Ognjena Gnjaticia. Gracz Korony ukarany żółtą kartką. Już czwartą w tym sezonie, więc Gnjatić nie zagra za tydzień ze Śląskiem.

• Pierwsza akcja Urosa Duranovicia prawą stroną. Faulem zatrzymał go Michał Nalepa.

• Druga roszada w Koronie. Za Ivana Jukicia pojawia się Uros Duranović.

• Blisko trzeciego gola Lechia! Akcja rezerwowych - Flavio Paixao i Rafała Wolskiego. Ten drugi uderzył tuż obok słupka!

• Dośrodkowanie na dalszy słupek zakończone strzał Nalepy. Uderzenie było zablokowane, więc Lechia miała jeszcze jeden rzut rożny. Po nim znów strzelał Nalepa, a Kozioł złapał piłkę.

• Dobra interwencja Ivana Marqueza, który wybił piłkę spod nóg Mladenovicia. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Mateusz Spychała ostro potraktował Filipa Mladenovicia. Młodzieżowiec Korony z żółtą kartką.

• Brawami przez kibiców żegnany Lukas Haraslin. Zastąpił go Rafał Wolski.

• Korona częściej utrzymuje się teraz przy piłce. Gospodarze oddali rywalom inicjatywę, ale kontrolują boiskowe wydarzenia.

• Erik Pacinda dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, lecz zgranie głową Papdopulosa nie było najlepsze. Złapał piłkę Kuciak.

• Stara się odpowiedzieć Korona, lecz podanie do Mateja Pucko było niecelne.

• Pierwsza zmiana w zespole Lechii. Opuścił boisko Artur Sobiech, wszedł Flavio Paixao.

• Wciąż atakuje Lechia. Teraz niecelnie uderzał Gajos.

• Lechia prowadzi dwiema bramkami! Po prostopadłym podaniu na prawej stronie urwał się Lukas Haraslin, wszedł w pole karne, zwiódł Adnana Kovacevicia i pięknym uderzeniem w okienko pokonał Marka Kozioła!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! LUKAS HARASLIN!

• Za wcześnie z rzutu wolnego zagrał Daniel Łukasik. Sędzia sygnalizował grę na gwizdek, nie posłuchał go gracz Lechii i zarobił żółtą kartkę.

• Ivan Jukić faulował Żarko Udovicicia. Będzie dobra okazja dla Lechii z rzutu wolnego.

• Odpowiedź Korony. Po dośrodkowaniu Pacindy uderzał Jukić, lecz trafił prosto w dobrze ustawionego Kuciaka.

• Pierwszy atak Lechii w drugiej połowie przerwany przez Kozioła. Bramkarz Korony złapał piłkę.

• Na drugą połowę nie wyszedł już Marcin Cebula. Zastąpił go Matej Pucko.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Lechia Gdańsk wywiązuje się na razie z roli faworyta i do przerwy prowadzi z Koroną 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Maciej Gajos, który wykorzystał dośrodkowanie Filipa Mladenovicia z lewej strony boiska. Pomocnik Lechii dość szczęśliwie przyjął sobie piłkę, ale potem dobrze huknął pod porzeczkę. Po golu mecz wyraźnie się otworzył - Ivan Jukić przegrał pojedynek z Dusanem Kuciakiem, a w ostatniej akcji pierwszej połowy dobrą okazję zmarnował Lukas Haraslin. Korona na razie nie odstaje od faworyzowanego rywala - czy w drugiej połowie odrobi straty? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Lechia mogła strzelić gola do siatki! Lukas Haraslin znakomicie przyjął sobie piłkę, minął obrońcę, ale w sytuacji sam na sam z Koziołem Słowak huknął nad bramką!

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Dusan Kuciak ratuje Lechię! Marcin Cebula prostopadle zagrał do Ivana Jukicia, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lechii, lecz to Kuciak okazał się lepszy w tym pojedynku!

• Miał piłkę w polu karnym Fila, ale gracza Lechii dobrze zablokował Ognjen Gnjatić.

• Ruszył z piłką Marcin Cebula, ale bardzo dobrze zatrzymał go Michał Nalepa.

• Bramka uznana, Lechia wychodzi na prowadzenie! Po długim przerzucie Daniela Łukasika piłkę na lewym skrzydle przyjął Filip Mladenović, dośrodkował w pole karne, a Maciej Gajos najpierw dość przypadkowo przyjął sobie piłkę, a potem huknął pod poprzeczkę i dał gospodarzom upragnionego gola!

• Na razie gol nie został jeszcze uznany. Mamy analizę VAR - Maciej Gajos mógł być na spalonym!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! MACIEJ GAJOS!

• Fila dośrodkował z prawej strony, w polu karnym znalazł się Żarko Udovicić, lecz z powietrza posłał piłkę nad bramką.

• Filip Mladenović faulem zatrzymał Mateusza Spychałę i zobaczył żółtą kartkę.

• Tym razem Kubicki chciał dogrywać do Mladenovicia, ale i to nie wyszło mu najlepiej.

• Składna akcja Lechii zakończona strzałem Kubickiego sprzed pola karnego. Pomocnik Lechii nieczysto trafił jednak w piłkę.

• Niezłe dośrodkowanie Mladenovicia z lewej strony boiska, złapał piłkę Kozioł.

• Jarosław Kubicki faulował rywala pod bramką przeciwników. Od rzutu wolnego wznowi grę Marek Kozioł.

• Gardawski dośrodkował z lewej strony do Pacindy, lecz strzał tego drugiego z trudnej pozycji nie był zbyt udany.

• Szansa dla Lechii! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Błażej Augustyn, ale obrońca gospodarzy posłał piłkę nad bramką!

• Mocne dośrodkowanie Erika Pacindy wzdłuż pola karnego. Zbyt mocne, aby mogli to wykorzystać jego partnerzy.

• Niecelne zagranie na lewą stronę do Gardawskiego, od autu zacznie Fila. Na razie tempo tego spotkania pozostawia wiele do życzenia.

• Taktyczny faul Macieja Gajosa i pierwsza żółta kartka w tym meczu.

• Mateusz Spychała dobrze interweniował we własnym polu karnym, odbierając piłkę rywalowi.

• Gardawski dośrodkował w pole karne z lewej strony, później przed polem karnym przewrócił się Ivan Jukić, ale nie było tam mowy o faulu.

• Niecelne zagranie do Fili przyniosło Koronie okazję na kontrę. Sprzed pola karnego uderzał Michal Papadopulos, lecz został zablokowany.

• Teraz lewą stroną popędził Filip Mladenović. Zagrał jednak za plecy Sobiecha i okazja dla Lechii została zaprzepaszczona.

• Gorąco pod bramką Korony po dośrodkowaniu Karola Fili z prawej strony. Skończyło się niecelnym uderzeniem Artura Sobiecha.

• Michael Gardawski przewrócił się w polu karnym, ale nie było tam mowy o faulu oraz jedenastce.

• Maciej Gajos chciał zagrać prostopadłą piłkę do Haraslina, lecz nie było to udane podanie.

• Erik Pacinda dostał piłkę tuż przed polem karnym, był zupełnie niepilnowany, ale huknął wysoko nad poprzeczką!

• Długie zagranie Daniela Łukasika na prawą stronę do Lukasa Haraslina. Skrzydłowemu nie udało się jednak dobrze dośrodkować.

• Od środka zaczęła spotkanie Lechia. Gospodarze grają dziś w biało-zielonych strojach, Korona na żółto-czerwono.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Jarosław Przybył. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się dwukrotnie, a lepiej te spotkania wspomina Lechia. Gdańszczanie wygrali u siebie 2:0 po dwóch golach Flavio Paixao. W Kielcach padł natomiast bezbramkowy remis.

• Korona Kielce to jeden z najsłabszych zespołów PKO Ekstraklasy. Kielczanie na start ligi ograli Raków Częstochowa, ale potem w siedmiu kolejnych punktach zdobyli zaledwie dwa punkty. Nic dziwnego, że pożegnano się z Gino Lettierim. Tymczasowo jego obowiązki przejął Sławomir Grzesik, pod wodzą którego Korona zremisowała z Wisłą Kraków. W tym tygodniu drużynę przejął natomiast Mirosław Smyła, który dziś będzie debiutował jako szkoleniowiec w najwyższej klasie rozgrywkowej.

• Sam początek sezonu dla Lechii Gdańsk był średnio udany. Drużyna Piotra Stokowca zdobyła Superpuchar Polski i nieźle zaprezentowała się w europejskich pucharach, lecz w lidze grała w kratkę. Ostatnie dwa mecze biało-zielonych to jednak zwycięstwa z Piastem Gliwice i Lechem Poznań. Dzisiaj Lechia także jest faworytem. Piłkarze z pewnością chcieliby sprawić prezent swojemu szkoleniowcowi, który w tym tygodniu przedłużył kontrakt z klubem do 2022 roku.

• Oto pierwsza jedenastka oraz rezerwowi Korony Kielce:

• Oto podstawowy skład oraz rezerwowi Lechii Gdańsk. Z powodu urazu wykluczony jest występ Sławomira Peszki.

• Czas na drugi sobotni mecz 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Lechia Gdańsk podejmie w nim Koronę Kielce - początek tego spotkania już o godzinie 17:30. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Lechia - Korona LIVE! Debiut trenera Mirosława Smyły

Lechia - Korona LIVE! Debiut trenera Mirosława Smyły ©Sławomir Stachura

Mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce ONLINE. Debiuty rzadko należą do łatwych. Co ma więc powiedzieć trener Mirosław Smyła, który swoją drużynę w ekstraklasie poprowadzi na terenie aktualnego zdobywcy Pucharu Polski i Superpucharu? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce ONLINE

W Kielcach doszli do wniosku, że Korona popadła w marazm przez Gino Lettieriego. Niemiec został więc pogoniony. Na jego miejsce przybył Polak bez doświadczenia na tym szczeblu, ale z niezłymi wynikami choćby w Wigrach Suwałki. 50-latek z wielojęzycznej kadry spróbuje ulepić drużynę, która pozostanie w tzw. elicie.

Poza Jakubem Żubrowskim wszyscy są do jego dyspozycji. Na początek Smyłę czeka jednak jeden z najtrudniejszych wyjazdów. Z Gdańska bowiem mało kto przywozi komplet punktów. No a forma Lechii rośnie... Ostatnio przekonał się o tym Lech Poznań (2:1), którego zaskoczył m.in. skrzydłowy Sławomir Peszko.

W tabeli obie drużyny dzieli dystans ośmiu punktów. Lechia zajmuje szóste miejsce. Korona jest czternasta. Ta lokata, zgodnie ze zmianami w przepisach, po 37. kolejce oznaczać będzie spadek do 1 ligi. - Każde miejsce na debiut jest dla mnie wymarzone. Piękny stadion, na wybrzeżu. Możemy spędzić miłe chwile, a potem powalczyć z trudnym przeciwnikiem - tłumaczy Smyła. Jego rywal, Piotr Stokowiec, w czwartek przedlużył umowę z Lechią do 2022 roku.

Zawody poprowadzi sędzia Jarosław Przybył (Kluczbork). VAR obsługiwać będą Paweł Raczkowski i Konrad Sapela.

Oglądaj mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Lechia Gdańsk - Korona Kielce

Lechia Gdańsk: Jakub Arak (potrzebuje czasu)
Korona Kielce: Jakub Żubrowski (kontuzja)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Korona - Lechia 0:0 (Ekstraklasa, 16.02.2019)
Lechia - Korona 3:0 (Ekstraklasa, 31.08.2018)

Mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie za pośrednictwem aplikacji Canal+ Sport Online. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30. Komentuje duet Rafał Wolski, Wojciech Jagoda. Zapraszamy!