Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze ONLINE. Mistrz kontra...

Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze ONLINE. Mistrz kontra lider. Hit przy Łazienkowskiej. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

2 1 połowa

• Koniec meczu! Górnik Zabrze niespodziewanie pokonuje na Łazienkowskiej Legię 3:1 i z kompletem punktów po 4 kolejkach umacnia się na fotelu lidera Ekstraklasy!!!

• Żółtą kartką upomniany Josip Juranović. Odepchnął Wojciecha Hajdę.

• Rafael Lopes na spalonym.

• Paweł Gil dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Wojciech Hajda zastępuje Jesusa Jimeneza.

• Pewnie dwukrotnie piąstkuje Martin Chudy. Po centrze z rzutu wolnego i poprawce Macieja Rosołka.

• Przemysław Wiśniewski fauluje Luquinhasa na lewej stronie. Kartki nie ma.

• Działo się w obu "boksach"! Najpierw w polu karnym Legii padł na murawę Jesus Jimenez po starciu z Williamem Remym, a po chwili Luquinhas stracił równowagę i też z bliska podziwiał trawą. W obu przypadkach Paweł Gil nie zdecydował się wskazywać na "wapno"

• Josip Juranović zmienia Pawła Stolarskiego.

• Alasana Manneh faulowany ok. 25 metrów od bramki Legii. Krzysztof Kubica z rzutu wolnego trafia w mur.

• Goście próbują oddalić grę od własnej bramki. Jednak po złym rozegraniu z autu prawym korytarzem ruszył Paweł Stolarski. Podaje za plecy Pawła Wszołka, przez co akcja spaliła na panewce.

• Maciej Rosołek zmienia Jose Kante.

• Zdaniem sędziego Paweł Wszołek faulował Adriana Gryszkiewicza. Przerwa w grze.

• Jose Kante szukał miejsca do oddania strzału z pola karnego. Stracił piłkę, ale legionistom udało się ją szybko odzyskać. W momencie prostopadłego podania Rafael Lopes był na spalonym.

• Żółtą kartką upomniany Rafael Lopes za "stempel" na nodze Michała Koja.

• Bartosz Slisz strzela zza linii pola karnego wysoko nad bramką.

• Dwójkowa akcja Waleriana Gwilii z Pawłem Wszołkiem. Ostatni z wymienionych wywalczył rzut rożny, po którym nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Górnika.

• ... a Romana Prochazkę zmienia Krzysztof Kubica.

• Podwójna zmiana w Górniku. Daniel Ściślak zastępuje Bartosza Nowaka...

• Walerian Gwilia zmienia Domagoja Antolicia.

• Paweł Wszołek urwał się Erikowi Janży na skrzydle i w stylu Łukasza Piszczka zagrać do Bartosza Slisza. Ten plasowanym uderzenim przy lewym słupku wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA LEGII! BARTOSZ SLISZ!!!

• Domagoj Antolić uderza nad bramką Martina Chudy'ego.

• O proszę! Przemysław Wiśniewski faulował Rafaela Lopesa. Domagoj Antlolić ustawił piłkę na punkcie oddalonym o 11 metrów od bramki Martina Chudy'ego, ale po VAR-ze jest rzut wolny na linii 16 metra.

• Piotr Krawczyk zmienia Aleksa Sobczyka.

• Przerwa w grze. Jose Kante postawił "stempel" na nodze Aleksa Sobczyka.

• Szok i niedowierzanie w szeregach mistrza Polski! Alex Sobczyk asystuje; Jesus Jimenez uderza z pola karnego mocno pod "ladę" i Artur Boruc po raz trzeci w tym meczu musi wyciągać piłkę z siatki!

• GOL DLA GÓRNIKA! JESUS JIMENEZ!!!

• Druga połowa rozpoczęta. Górnik przystępuje do niej bez zmian

• ... a za Bartosza Kapustkę pojawia się Paweł Wszołek.

• Podwójna zmiana w Legii. Rafael Lopes wchodzi za Tomasa Pekharta...

• Wracamy na Łazienkowską na drugie trzy kwadranse meczu Legia - Górnik Zabrze w ramach 4. kolejki Ekstraklasy.

• Bilans ostatnich spotkań Górnika z Legią na Łazienkowskiej nie napawał optymizmem, ale po raz kolejny wiemy, że piłka nożna jest nieobliczalna. Już w 4. minucie zabrzanie wyszli na prowadzenie po bramce Aleksa Sobczyka, który sfinalizował koronkową akcję swoich kolegach. A po niespełna 20 minutach meczu było już 2:0 dla piłkarzy Marcina Brosza.

Pamiętajmy o kolejnej prawdzie związanej z Ekstraklasą. "2:0 to niebezpieczny wynik". Co zatem czeka na po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Górnik Zabrze prowadzi na Łazienkowską z wygwizdywaną Legią po bramkach Aleksa Sobczyka i Bartosza Nowaka!

• Gospodarze domagają się rzutu akrnego! Ich zdaniem, po strzale Luquinhasa, piłka trafiła w rękę Erika Janży. Paweł Gil nakazuje grać dalej

• Bartosz Nowak decyduje się na strzał z dalszej odległości. Nad bramką.

• Pojedynek Aleksa Sobczyka z Williamem Remym na lewej stronie. Górą Francuz.

• Bartosz Kapustka zagrywa na lewą stronę do rozpędzonego Filipa Mladenovicia. Zabrakło dokładnego podania w pole karnego w wykonaniu tego ostatniego.

• Roman Prochazka podaje na wolne pole... do nikogo. Jesus Jimenez spodziewał się zagrania do nogi w okolice koła środkowego.

• Paweł Stolarski uderza z dystansu obok bramki Górnika.

• Atak Legii lewą stroną przynosi rzut rożny. Martin Chudy pewnie piąstkuje poza ole karne, ale gospdoarze przy piłce...

• Kolejny rzut rożny dla Legii. WIliam Remy uderza głową nad bramką.

• Coraz szybciej atakują legioniści. Zabrzanie gubią się.

• Martin Chudy znowu górą! Tym razem po uderzeniu Jose Kante, a po drodze był rykoszet od nogi Przemysława Wiśniewskiego, który mógł zaskoczyć bramkarza Górnika!

• Legia była bliska bramki kontaktowej! Tomas Pekhart nie zdołał pokonać z bliska Martina Chudy'ego!

• Alasana Manneh przejmuje piłkę na 25. metrze. Zupełnie niepilnowany zbliża się przed linię 16. metra. Jego strzał nie sprawił porblemu bramkarzowi Legii.

• Bartosz Kapustka przedarł się skrzydłem, by dośrodkować w pole karne. Wysoko wyskoczył Jose Kante, który główkuje nad bramką.

• Co to się dzieje na Łazienkowskiej? Kapitalną akcją popisali się Jesus Jimenez z Aleksem Sobczykiem, po za graniu którego Bartosz Nowak z pola bramkowego pokonuje bezradnego Artura Boruca!

• BARTOSZ NOWAK PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Sędzia Paweł GIl czekał na informację z wozu VAR, czy William Remy nie zagrał ręką we własnym polu karnym. Szybka decyzja - gramy dalej.

• Bez zagrożenia. Będzie okazja do poprawki po interwencji Pawła Stolarskiego.

• Artur Boruc ratuje Legię przed utratą bramki! Kapitalną paradą odbija piłkę po uderzeniu Jesusa Jimeneza!

• Gospodarzom udało się wywalczyć rzut rożny. William Remy wyskakuje najwyżej do wrzutki Domagoja Antolicia, ale nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Alex Sobczyk w poszukiwaniu dubletu. Uderza jednak obok bramki.

• Zaczęło się od niedokładnego wybicia Artura Boruca, które zapoczątkowało akcję zabrzan. Jesus Jimenez podał piętą do Bartosza Nowaka, a ten wystawił jak na tacy Aleksowi Sobczykowi. Nie pozostało mu nic innego jak skierować piłkę do siatki z bliskiej odległości!

• GOL DLA GÓRNIKA! ALEX SOBCZYK!!!

• Paweł Gil gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie strony powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Po trzech meczach gospodarze dzisiejszego spotkania są na 5. miejscu w tabeli z 6 punktami na koncie. Na inaugurację ograli Raków (2:1), u siebie przegrali z Jagiellonią (1:2) i pokonali Wisłę Płock (1:0).

Z kolei liderem, z kompletem zwycięstw, są zabrzanie. pokonując Podbeskidzie (4:2), Stal Mielec (2:0) i Lechię Gdańsk (3:0).

• Już tylko 20 minut dzieli nas do starcia kolejki, w którym Legia zmierzy się z Górnikiem Zabrze!

• Rezerwowi Legii: Cierzniak - R. Lopes, Gwilia, Juranović, Lewczuk, Martins, Luis Rocha, Rosołek, Wszołek
    Rezerwowi Górnika
    : Kudła - Bainović, Hajda, Krawczyk, Kubica, Paluszek, Pawłowski, Ryczkowski, Ściślak.

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Legia - Górnik LIVE! Mistrz kontra lider. Hit przy Łazienkowskiej

Legia - Górnik LIVE! Mistrz kontra lider. Hit przy Łazienkowskiej ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapres

Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze ONLINE. To zdecydowanie najciekawszy mecz 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Mistrz Polski podejmie aktualnego lidera tabeli. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00.

Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze ONLINE

To na pewno hit tej kolejki PKO Ekstraklasy. Legia Warszawa podejmie u siebie niepokonanego w tym sezonie Górnika Zabrze. Początek sobotniego meczu o godzinie 20.

Górnik w Warszawie nie wygrał już od 22 lat.
Dwa ostatnie spotkania na Łazienkowskiej przegrał 0:4 i 1:5. Z drugiej jednak strony trzy mecze wygrane na początku sezonu zabrzanie zaliczyli po raz ostatni 35 lat temu. Wtedy czwarte spotkanie zakończyło się porażką. Teraz zespół Marcina Brosza chce poprawić osiągnięcie swoich poprzedników.

Oglądaj mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze w Player.pl >>>

W stolicy nastroje też są jednak bojowe. - W tej lidze nic nie może mnie zaskoczyć, więc jestem świadom tego, że drużyna z dolnej ósemki może wygrać trzy mecze i pokazać, że linia między górą a dołem tabeli jest bardzo cienka. W jednym sezonie można walczyć o utrzymanie, w drugim być kandydatem do gry w czołówce i myślę, że Górnik jest właśnie takim zespołem - stwierdził trener Legii Aleksandar Vuković cytowany przez klubową stronę. - Chcemy wygrać na naszym stadionie mecz ligowy, bo wszyscy mocno na to czekamy i chcemy świętować tu pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Oba zespoły wystąpią w najmocniejszych zestawieniach. Sędzią meczu Legia Warszawa - Górnik Zabrze będzie Paweł Gil z Lublina.

Nie zagrają w meczu Legia Warszawa - Górnik Zabrze:
Legia Warszawa: Vesović, Sanogo, Miszta, Muzyk
Górnik Zabrze: - - - - -

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Legia 2:0 (Ekstraklasa, 14.06.2020)
Legia - Górnik 5:1 (Ekstraklasa, 09.11.2019)

Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Player i Canal+. Komentuje duet Rafał Wolski – Tomasz Wieszczycki, a reporterami z murawy będą Daria Kabała-Malarz i Bartek Ignacik. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:00. Zapraszamy!