Mecz Moje Bermudy Stal Gorzów - Eltrox Włókniarz Częstochowa przerwany. Awaria prądu, pożar, strażacy... Jak rozstrzygną to władze ligi?

Szymon Kozica
Mecz Moje Bermudy Stal Gorzów - Eltrox Włókniarz Częstochowa został przerwany po dziesięciu biegach przy stanie 32:28 dla żółto-niebieskich. Jarosław Miłkowski
Pachniało niespodzianką, może nawet sensacją. Żużlowcy Moich Bermudów Stali Gorzów w piątek (3 lipca) prowadzili z piekielnie mocnym Eltroksem Włókniarzem Częstochowa 32:28. Gdy mecz nabierał rumieńców, został przerwany. Zobaczcie zdjęcia z tego meczu.

Przed pojedynkiem czwartej kolejki żużlowej ekstraligi Stal dokonała poważnej korekty w składzie. W miejsce Nielsa Kristiana Iversena, który beznadziajnie spisał się w spotkaniu w Rybniku, ściągnęła Jacka Holdera, startującego na zasadzie gościa. Przy okazji trener Stanisław Chomski uciął spekulacje o tym, że Duńczyk wciąż ma kłopoty z kontuzjowanym barkiem. W rozmowie ze stacją Eleven Sports stwierdził, że Iversen po prostu jest w takiej dyspozycji, jaką zaprezentował w Rybniku...

W pierwszej serii startów wyśmienitą robotę wykonali juniorzy Stali. Rafał Karczmarz i Wiktor Jasiński w II wyścigu przywieźli na 5:1 faworyzowaną parę Jakub Miśkowiak - Mateusz Świdnicki. Włókniarz odrobił te straty w biegu V, ale riposta gospodarzy była natychmiastowa: 5:1 za sprawą Andersa Thomsena i Karczmarza oraz 5:1 za sprawą Jacka Holdera i Bartosza Zmarzlika. Na takie ciosy czekali kibice z Gorzowa i okolic!

Zadziwiał Zmarzlik, który i w wyścigu VII, i IX na trasie wyprzedził obu rywali. Zadziwiał Paweł Przedpełski, który był „niełapalny”. Zadziwiał także Leon Madsen, który w swoich pierwszych dwóch startach zaliczył zero i jedynkę, czyli cyferki, których w tym sezonie jeszcze nie notował. Ale w biegu X był już piekielnie szybki.

Pożar na stadionie

Gdy mecz nabrał niesłychanych rumieńców, na stadionie... zgasło światło. Chwilę później na trybunach usytuowanych na prostej przeciwległej do startu czuć było zapach dymu. Wydobywał się on z okolic budynku, w którym żużlowcy trzymają swój sprzęt. Przyjechała straż pożarna. Sędzia Paweł Słupski udał się do parku maszyn na naradę z przedstawicielami obu drużyn. Zawody zostały przerwane.

„Zgodnie z regulaminem (Art. 732.), Sędzia lub Jury Zawodów może odwołać mecz w dniu meczu lub przerwać rozpoczęty uprzednio mecz, jeśli stwierdzi na miejscu, że istnieją przyczyny lub nadzwyczajne okoliczności, dla których mecz nie może być odpowiednio rozegrany lub kontynuowany. Decyzje w sprawie meczu podejmie Komisja Orzekająca Ligi” - poinformowała PGE Ekstraliga na swojej stronie internetowej.