Mecz Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. Co pokaże dotychczasowy lider? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Olimpia - Podbeskidzie LIVE! Co pokaże dotychczasowy lider?
Olimpia - Podbeskidzie LIVE! Co pokaże dotychczasowy lider? Dziennik Zachodni
Mecz Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. Środę z 23. kolejką Fortuna 1 Ligi dokończymy w kujawsko-pomorskiem. Obecnie siódma drużyna zagra z drugą, która powalczy o odzyskanie pozycji lidera. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:40.

Mecz Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE

We wtorek bielszczanie udali się w podróż do Grudziądza już po raz drugi w przeciągu ostatnich trzech miesięcy. W marcu piłkarze Podbeskidzia byli już w połowie drogi na północ kraju, gdy okazało się, że ligowe rozgrywki zostają zawieszone do odwołania.

Zarówno wtedy, jak i tym razem, w autokarze drużyny spod Klimczoka zabrakło kapitana Łukasza Sierpiny i Rafała Figla. "Płuca" drugiej linii Górali zostały wyrwane przez żółte kartki, które obaj piłkarze obejrzeli w wygranym starciu z Wartą Poznań. Znacząco osłabione Podbeskidzie stanie więc przed trudnym zadaniem obrony pozycji lidera - by to zrobić, Górale muszą zremisować lub wygrać (w zależności od wyniku meczu zespołu z Poznania).

Bielszczanie wykorzystali przerwę w rozgrywkach na leczenie ran, co być może pozwoli im nieco zrekompensować absencję Sierpiny i Figla. Jak zapewniał trener Krzysztof Brede, z kontuzji wyleczyli się już środkowi pomocnicy, Tomasz Nowak i Desley Ubbink. Obaj ostatnie ligowe mecze rozegrali jesienią ubiegłego roku, ale powoli wprowadzani w rytm meczowy mają nadzieję pomóc Podbeskidziu na finiszu sezonu.

- Do Grudziądza jedziemy po trzy punkty. Do rundy wiosennej byliśmy bardzo dobrze przygotowani, czego dowodem były dwa zwycięstwa i awans na pozycję lidera. Mam przekonanie, że teraz też tak będzie - podkreślał we wtorek w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim prezes Górali, Bogdan Kłys.

Z większą rezerwą do starcia z liderem podchodzą w Grudziądzu. Olimpia zajmuje stosunkowo wysoką, siódmą pozycję w ligowej tabeli, która pozwala myśleć o grze w barażach o awans do ekstraklasy. Bezprecedensowa przerwa w rozgrywkach i fatalny początek rundy wiosennej przed trzema miesiącami (blamaż 0-5 ze Stalą Mielec) sprawiają jednak, że trener Jacek Trzeciak podchodzi do restartu sezonu z dozą niepewności. - To duży znak zapytania, ale jestem pewien, że podobnie czują się inni trenerzy. Przez ostatnie pół roku rozegraliśmy tylko dwa oficjalne mecze, a przed restartem rozgrywek nie było żadnego sparingu. Mamy nadzieję, że ta inauguracja "drugiej" rundy wiosennej będzie dla nas lepsza, niż pierwsza - mówi szkoleniowiec Olimpii.

Mecz w Grudziądzu odbędzie się oczywiście bez udziału publiczności. Piłkarzom Podbeskidzia pozostaje liczyć na to, że wsparciem okaże się... nowy autokar. W ostatnim tygodniu Górale wreszcie dorobili się nowego, oklejonego w klubowych barwach pojazdu, który zadebiutował właśnie w podróży na starcie z Olimpią.

Mecz Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie Bielsko-Biała TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie mecz dostępny w aplikacji IPLA TV. Dostęp kosztuje 5 złotych. Relacja LIVE w GOL24.pl. Zapraszamy od godziny 20:40.

1. LIGA w GOL24

Nie ma nudy w ekstraklasie. Tylko podczas przerwy (marzec-maj) związanej z epidemią koronawirusa, w dwóch klubach doszło do zmiany trenera, w jednym do zmiany prezesa, a w kolejnym do zmiany właściciela pakietu większościowego. Zobaczcie też kto przedłużył kontrakt, a kto rozwiązał.

Ruchy w ekstraklasie podczas przerwy: dwaj nowi trenerzy, pr...