Mecz pod kontrolą. Energa AZS Koszalin zdominowała Pogoń Szczecin

Krzysztof Marczyk
W 20. kolejce rozgrywek Energa AZS Koszalin po raz drugi w tym sezonie okazała się lepsza od Pogoni Szczecin.

Sygnał do ataku dały przyjezdne, obejmując prowadzenie i wyraźnie dając do zrozumienia, że są żądne rewanżu za przegraną w pierwszym meczu. Energetyczne w początkowej fazie spotkania były przede wszystkim nieskuteczne i dość chaotyczne w swych poczynaniach. Okazje na wyrównanie (w 3. minucie było 0:2) marnowane były bowiem raz za razem. Dwa wykorzystane rzuty karne przez Paulę Mazurek sprawiły jednak, że gospodynie wróciły do gry. Przynajmniej, jeśli chodzi o wynik na tablicy, bo cały czas koszalińskie szczypiornistki miały problem z kończeniem akcji. W 11. minucie podopieczne trenerki Anity Unijat doprowadziły do kolejnego wyrównania (6:6), a chwilę potem wyszły na prowadzenie. Złapały wiatr w żagle i zaczęły obejmować kontrolę na parkiecie, głównie za sprawą rozpędzonej Natalii Wołownik. Około 20. minuty, po dobrym fragmencie gry, biało-zielone roztrwoniły przewagę po serii własnych, niewymuszonych błędów. Pod koniec pierwszej połowy zdołały jednak wyjść na minimalne prowadzenie i w nieco lepszych humorach od rywalek zeszły do szatni.

Po przerwie Energetyczne zaczęły powiększać przewagę, ustabilizowały swoją grę. W dalszym ciągu jednak wynik był stykowy, tu wszystko mogło zmienić się jak w kalejdoskopie. W 41. minucie dystans zwiększył się do 6 bramek, a na trybunach robiło się coraz goręcej. Pod koniec mocno dały o sobie znać skrzydłowe ze Szczecina, ale nie zdołały uratować wyniku. Cenny komplet punktów został w Koszalinie.

Energa AZS Koszalin - Pogoń Szczecin 32:26 (17:15)
Energa AZS: Prudzienica - Han 2, Urbaniak 2, Mazurek 9, Michałów 4, Wołownik 5, Smbatian 2, Rycharska 6, Nowicka, Borysławska 2.
Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Płomińska 4, Bozović 2, Cebula 8, Urbańska, Wołoszyk 5, Szynkaruk 2, Dezić 2, Kochaniak 2, Agbaba 1.

Materiał oryginalny: Mecz pod kontrolą. Energa AZS Koszalin zdominowała Pogoń Szczecin - Głos Koszaliński