Mecz Resovia - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Piast Gliwice

4

2 1 połowa

• Piast Gliwice spełnia swój obowiązek i bardzo pewnie pokonuje Resovię, której teraz zostaje tylko walka o utrzymanie w 1 lidze!

• Co za końcówka w wykonaniu Arkadiusza Pyrki! 17-latek rozmontował defensywę gospodarzy po raz drugi! Sędzia po tej akcji zakończył mecz!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Co za debiut Arkadiusza Pyrki! Drugi gol!

• Świetnie wejście w dorosły futbol 17-letniego gracza! Pyrka otrzymał znakomite podanie od Jodłowca i idealnie wykończył akcję swojej drużyny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Arkadiusz Pyrka zdobywa bramkę w swoim debiucie!

• Sędzia po raz drugi dzisiaj używa VAR-u, aby sprawdzić czy nie było rzutu karnego dla Resovii. Znowu jednak decyzja jest negatywna dla gospodarzy.

• Javier Ajenjo Hyjek marnuje sytuacje sam na sam! Góra był Marcel Zapytowski !

• Michał Żyro uderza niecelnie z bliskiej odległości! To powinno być 3:0!

• W ekipie Resovii również mamy roszadę. Przemysław Brychlik zmieniony przez Karola Twardowskiego.

• Patryka Sokołowskiego zmienia natomiast Tomasz Jodłowiec.

• Kolejny debiut w barwach Piasta. Patryk Lipski zmienia Gerarda Badię.

• Tylko świetne interwencja Frantiska Placha ratują gości! Resovia coraz mocniej napiera!

• Z murawy schodzi też Dominik Steczyk, a wchodzi Arkadiusz Pyrka.

• Podwójna zmiana w drużynie Piasta. Piotra Parzyszka zmienia debiutujący w barwach ekipy Waldemara Fornalika Michał Żyro.

• Cezarego Demianiuka zmienia Bartłomiej Wasiluk.

• Po uderzeniu Radujla piłkarze Resovii domagali się odgwizdania rzutu karnego! Ich zdaniem piłkę ręką zablokował Tomas Huk. Sędzia sprawdził jednak sytuacje i nakazał grać dalej!

• Odważna interwencja Frantiska Placha. Udało się jednak bez faulu i Piast ma piłkę.

• Sebastian Milewski melduje się na murawie, a schodzi z niej Kristopher Vida.

• Spokojny początek drugiej części meczu. Piast skrzętnie powstrzymuje ataki Resovii.

• Czernysz został powstrzymany. Nic nie wyszło z ataku skrzydłem.

• Mocne, ale minimalnie niecelne uderzenie zanotował Maksymilian Hebel!

• Świetne przerwanie akcji przez Jakuba Czerwińskiego. Nie pozwolił się rozpędzić graczom Resovii.

• Drugie 45 minut właśnie się rozpoczęło!

• Wchodzi też Jarosłąw Czernysz, który zmienia Szymona Fereta.

• Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy. Adrian Dziubiński zmieniony przez Kamila Radulja.

• Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi 2:0, ale nie jest to dominacja absolutna. Resovia ma dużo pecha i ciężko będzie jej sprawić niespodziankę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Znowu bardzo pewnie! Tym razem na listę wpisuje się sam poszkodowany, czyli Dominik Steczyk!

• Kolejny rzut karny dla gości! Znowu faulowany Dominik Steczyk!

• Rzut wolny dla Piasta Gliwice nie przyniósł żadnego zagrożenia. Spokojnie wybijają piłkę gospodarze.

• Frantisek Plach świetnie broni groźny strzał rywala! Ratuje tym samym swój zespół przed stratą gola!

• Kompletnie nieudane uderzenie Vidy.

• Może imponować postawa Resovii w defensywie. Gospodarze grają twardo, ale i skutecznie.

• Niedokładne podanie Piotra Parzyszka do Gerarda Badii. Gdyby napastnik Piasta postarał się lepiej to jego kolega miałby 100% okazję.

• Mateusz Geniec świetnie blokuje rywala i zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Na murawie widoczna jest różnica w przygotowaniu i doświadczeniu obu ekip. Resovia musi jeszcze bardziej walczyć o każdy centymetr boiska, aby zagrozić bramce Placha.

• Błąd w defensywie Resovii próbował wykorzystać Parzyszek. Tym razem górą był Zapytowski.

• Bardzo pewna interwencja Frantiska Placha.

• Piotr Parzyszek w ostatnim momencie został uprzedzony przez defensora Resovii! Ależ było blisko!

• Kolejna próba gracza Resovii i znowu z marnym skutkiem. Od bramki zacznie Plach.

• Konrad Domoń uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Było blisko wyrównania! Szymon Feret nie wykorzystał 100% okazji!

• Hebel uderza z rzutu wolnego, ale prosto w zawodnika gości.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bardzo pewne uderzenie Piotra Parzyszka!

• Rzut karny dla Piasta! Faulowany w polu karnym Dominik Steczyk.

• Niezły kontratak gości, ale nikt nie zdołał oddać strzału na bramkę.

• Rzut wolny pod polem karnym Piasta. Resovia największe zagrożenie może stwarzać właśnie po stałych fragmentach gry.

• Mariusz Złotek gwizdnął po raz pierwszy!

• Resovia osiągnęła już wielki sukces w tym sezonie. Rzeszowianie po ciężkim boju w barażach awansowali na zaplecze Ekstraklasy. Oczywiście na teraz celem jest awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, ale na długim dystansie liczy się utrzymanie w 1 lidze.

• Wczoraj swój obowiązek spełnił aktualny Mistrz Polski. Legia Warszawa bardzo pewnie pokonała GKS Bełchatów 6:1. Na porażkę nie może sobie pozwolić także były zwycięzca PKO Ekstraklasy, czyli Piast Gliwice. Ekipa Waldemara Fornalika jest murowanym faworytem do awansu.

• Dzień dobry Państwu! Zapraszamy na relację LIVE z meczu Resovia Rzeszów - Piast Gliwice!

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Resovia - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Resovia - Piast Gliwice ONLINE. W sobotę w meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Piast Gliwice zagra w Rzeszowie z Resovią. Początek pucharowego spotkania o godz. 16.30. Relacja na żywo z meczu Resovia - Piast live w GOL24.pl.

Mecz Resovia - Piast Gliwice ONLINE

Bardzo krótki okres przygotowawczy do nowego sezonu PKO Ekstraklasy "urozmaica" jeszcze Fortuna Puchar Polski. Piast Gliwice zagra w Resovią, która poprzez baraże awansowała do Fortuna 1. Ligi. Faworytem meczu 1/32 finału PP jest oczywiście brązowy medalista poprzedniego sezonu. Trener Waldemar Fornalik dobrze wie, że Piastowi wcale łatwo nie będzie.

- Resovia to zespół, który grał na poziomie II ligi, ale po barażach uzyskał awans - przypomniał Fornalik. - Mecze pucharowe to nie są łatwe tematy. Wszyscy pamiętamy nasze spotkanie w Skierniewicach, gdzie wygraliśmy dopiero po dogrywce... Ale wiadomo - do Rzeszowa jedziemy po to, aby awansować dalej - zapowiedział Fornalik.

Podczas przygotowań do rozgrywek obydwa zespoły wygrały swoje sparingi. Piast pokonał na zgrupowaniu w Arłamowie Puszczę Niepołomice 2:1, a Resovia była lepsza od Hutnika Kraków 2:0.

Trener Fornalik nie kryje, że mecz Pucharu Polski musi połączyć z przygotowaniami do sezonu w PKO Ekstraklasie oraz grą w Lidze Europy.

- W sparingu z Puszczą Niepołomice było widać zmęczenie, ale teraz schodzimy z obciążeń i staramy się, aby w spotkaniu pucharowym być w lepszej dyspozycji, przede wszystkim fizycznej. Taką optymalną formę powinniśmy mieć w pierwszym meczu ligowym - zakłada szkoleniowiec Piasta. - Gdybyśmy mieli kilka sparingów, to moglibyśmy przyjrzeć się temu jak funkcjonuje zespół w określonym układzie personalnym. W tym wypadku te korekty będziemy musieli robić w meczach o stawkę.

W Piaście już nie ma Jorge Felixa, Urosa Koruna, Toma Hateleya, Patryka Tuszyńskiego doszli natomiast Michał Żyro ze Stali Mielec czy Patryk Lipski z Lechii Gdańsk. Trzeba znów układać klocki od nowa, a czas goni. Pierwsza próba już w sobotę z Resovią.

W Rzeszowie zdają sobie sprawę, że będzie trudno pokonać przeszkodę w postaci Piasta. Trener Resovii Szymon Grabowski liczy jednak na niespodziankę.

- Losowanie par Pucharu Polski z jednej strony było dla nas bardzo dobre, ponieważ mało jest w kraju tak mocnych drużyn jak Piast Gliwice. Z drugiej strony można było trafić trochę lepiej, tak aby ta pucharowa przygoda trwać mogła dłużej. Nie zmienia to jednak faktu, że będziemy walczyć o sprawienie niespodzianki. Właśnie z takimi nadziejami przystępujemy do tego spotkania - stwierdził opiekun Resovii.

Mecz Resovia - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Spotkanie Resovia - Piast rozpocznie się w sobotę 15 sierpnia o godz. 16:30. Mecz Resovia - Piast na żywo pokaże Polsat Sport. W internecie mecz Resovia - Piast online będzie można obejrzeć na platformie IPLA, dostęp do meczu kosztuje 5 zł. Tekstowa relacja live z meczu Resovia - Piast w GOL24.pl. Zapraszamy!