Mecz Stal Mielec - Odra Opole ONLINE. Ekstraklasa na...

Mecz Stal Mielec - Odra Opole ONLINE. Ekstraklasa na wyciągnięcie ręki. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0 1 połowa

• Koniec spotkania! Stal Mielec była bliska porażki, ale uratowała punkt w meczu z Odrą.

• Arbiter doliczył pięć minut do pierwszej części gry.

• Piłkę w polu karnym otrzymał Robert Dadok, ale nieczysto w nią trafił. Po kiksie Dadoka futbolówka trafiła do Grzegorza Tomasiewicza. Pomocnik Stali pokonał Kuchtę strzałem z dziewięciu metrów.

• GOOOOOOOOOOL! GRZEGORZ TOMASIEWICZ! 1:1!

• Jeszcze jeden strzał Krystiana Getingera. Tym razem w sam środek bramki Odry.

• Krystian Getinger huknął z rzutu wolnego! Mateusz Kuchta odbił piłkę do boku.

• Szymon Skrzypczak wszedł za zdobywcę bramki Arkadiusza Piecha.

• Krzysztof Janus uderzył po zgraniu głową Sebastiana Boneckiego. Na posterunku Jakub Wrąbel.

• Tomas Mikinić zastąpił na boisku Kacpra Tabisia.

• Lukas Bielak zameldował się na boisku w miejsce Bartosza Nowaka.

• Robert Dadok wszedł na boisko w miejsce Michała Żyry.

• Grzegorz Tomasiewicz dograł z lewego skrzydła w pole karne do Michała Żyry. Napastnik Stali nie trafił czysto w piłkę.

• Mateusz Czyżycki zagrał prostopadłą piłkę do Arkadiusza Piecha. Napastnik Odry wbiegł przed obrońcę i strzelił obok interweniującego Jakuba Wrąbla. Piłka powoli wtoczyła się do bramki Stali.

• GOOOOOOOOOOL! ARKADIUSZ PIECH! 1:0 DLA ODRY!

• Krystian Getinger wstrzelił piłkę z lewego skrzydła. Skuteczna interwencja Konrada Kostrzyckiego.

• Grzegorz Tomasiewicz silnie uderzył z około 30 metrów! Odbił na rzut rożny Mateusz Kuchta.

• Piotr Żemło główkował z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Uderzył zbyt lekko i bez większych problemów interweniował Jakub Wrąbel.

• Andreja Prokić zagrał świetną piłkę do Bartosza Nowaka. Ten z lewej strony wycofał w kierunku Michała Żyry, ale zagranie było odrobinę niedokładne.

• Dobre piąstkowanie Jakuba Wrąbla po rzucie wolnym dla Odry Opole.

• Godzina gry za nami i wciąż bez goli. Ciężko powiedzieć, która drużyna miałaby objąć prowadzenie. Spotkanie jest wyrównane.

• Z dystansu uderzył Stasik. Celna próba, ale do rąk Kuchty. Piłka w środek.

• Domański wchodzi za Urbańczyka.

• Piech nie dogonił dalekiej piłki. Ta padła łupem Wrąbla.

• Dwóch obrońców Odry leżało na boisku. Po chwili podnieśli się i teraz kontynuują grę.

• Dziwna sprawa, bo sędzia Lasyk nie powtórzył tego wolnego.

• Komedia... Nowak zagrywa płasko, a tam zagranie przerywa sędzia. Źle stanął!

• Będzie okazja dla gospodarzy. Przed szesnastką sfaulowany został Prokić.

• Kuchta łapie piłkę po akcji Getingera.

• Michał Żyro również w drugiej połowie biega z opatrunkiem na głowie.

• Stal szuka miejsca na lewej flance. Jest tam jednak bardzo ciasno.

• Druga polowa rozpoczęta.

• Kostrzycki w miejsce Kamińskiego.

• Jeszcze Żyro dogrywa w pole karne, ale Kuchta uprzedza wszystkich. Koniec pierwszej połowy. Ciekawy mecz w Mielcu, choć bez goli. Wracamy po przerwie.

• Raz jeszcze świetnie broni Wrąbel! Do boku zbija piłkę po uderzeniu Czyżyckiego!

• Piech ponownie z dystansu! Celny, mocny strzał, ale Wrąbel raz jeszcze zbija do prawego boku.

• Chwila przerwy w grze. Jeden z graczy Odry ucierpiał - to zdaje się Winiarczyk.

• Sędzia odgwizdał przewinienie Odry pod bramką Stali.

• Janus uderzył, ale został zablokowany. Korner dla Odry.

• Bodzioch główkował, ale nie w tę stronę co trzeba. Za linię wypadł Michał Żyro. Na jego głowie pojawiła się krew, trzeba więc interwencji medyków.

• Będzie jeszcze jeden rzut rożny dla Stali.

• Spięcie Wrąbla z jednym z graczy Odry. Stal już wznowiła grę.

• Przy strzale Getinger ucierpiał. Widać grymas na jego twarzy. Z pomocy medycznej jednak nie skorzysta.

• Getinger zablokowany. Wywalczył rzut rożny.

• Podwojony Mak traci piłkę na skrzydle.

• Jest to całkiem otwarty mecz. Odra na pewno nie prezentuje się gorzej.

• I kolejna próba Odry! Główka po rożnym, ale niecelna. Próbował Żemło.

• W odpowiedzi Nowak! Mógł strzelić, ale szukał otwierającego podania. Strata!

• Naprawdę groźnie atakuje Odra. Tym razem Wrąbel broni strzał z ostrego kąta. Piłkę zatrzymał chyba nogami.

• Piech! Mocny strzał z daleka. Wrąbel z najwyższym trudem odbija do boku.

• Strzał bezpośredni? Być może. Żyro oddala głową zagrożenie.

• Janus wjechał w pole karne, ale został tam zatrzymany. Pierwszy rzut rożny dla Odry.

• Kartka dla Kamińskiego za zagranie ręką.

• Kolejna główka - po rożnym. Piłka zmierza w kierunku bramki po koźle, ale jest uderzona za słabo. Z łatwością wyłapuje ją Kuchta.

• Wrzutka z lewej strony i glową kończy Mak. Obok lewego słupka. Choć jest niski to przeskoczył rywala.

• Odra szuka podań na wolne pole. Ma dobre pomysł, ale same podania są i tak przecinane.

• Stasik ma dzisiaj dużo miejsca na prawej flance. Kolejny raz wrzucił piłkę, lecz niecelnie.

• Groźnie pod bramką Odry! Dwie akcje Stali, ale gola nadal brak.

• Mecz jest dość żywy. Janus dostał zasłużoną kartkę za faul.

• Na spalonym gracz Stali. Wcześniej Nowak wypuszczał Maka.

• Warunki do gry są wymarzone:

• Kamiński zwija się z bólu. Został sfaulowany.

• Stal od początku wymienia mnóstwo podań. Żyro oddał pierwszy strzał, ale w polu karnym nabił... kolegę.

• Gramy w Mielcu. Od środka zaczęli przyjezdni.

• Stal na biało-niebiesko, Odra w strojach granatowych.

• W Mielcu świetna pogoda na mecz. Za chwilę pierwszy gwizdek.

• Ławka Odry: Rosa, Pudlik, Kaczka, Mikinić, Kostrzycki, Sługa, Skrzypczak.

• Ławka Stali: Strączek, Primel, Seweryn, Domański, Bielak, Skrzyniak, Dadok, Bartosz, Lisowski.

• W zeszłej kolejce Odra bezbramkowo zremisowała z Chojniczanką. Z kolei Stal na wyjeździe pokonała GKS Jastrzębie 2:1. Decydującą bramkę zdobył Getinger. Stało się tak w doliczonym czasie.

• Odra spróbuje pokrzyżować plany Stali. Sama nie jest w komfortowym położeniu. Obecnie zajmuje szesnaste miejsce, które oznacza spadek.

• Terminarz Stali: Odra u siebie, Sandecja na wyjeździe, Chrobry u siebie, Zagłębie na wyjeździe i wreszcie Chojniczanka u siebie.

• Stal długi czas była przyczajona - w tabeli oglądała plecy i Warty, i Podbeskidzia. Na finiszu te drużyny są za nią. Można rzec, że wszystko jest w nogach graczy z Mielca.

• Zerkamy na stadion... przyszłego beniaminka Ekstraklasy? Wiele na to wskazuje. Stal na cztery mecze przed końcem jest liderem. Dzisiaj może się umocnić i zbliżyć do bezpośredniego awansu - o ile wygra.

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Stal - Odra LIVE! Ekstraklasa na wyciągnięcie ręki

Stal - Odra LIVE! Ekstraklasa na wyciągnięcie ręki ©Krzysztof Kapica

Mecz Stal Mielec - Odra Opole ONLINE. Lider Fortuna 1 Ligi zamierza wykonać kolejny milowy krok w stronę ekstraklasy. Zwycięstwo przybliży go do bezpośredniego awansu. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:10.

Mecz Stal Mielec - Odra Opole ONLINE

Zacznijmy od zmian kadrowych, bo te nastąpiły w Mielcu mimo trwającego wciąż sezonu. - Z dniem 30. czerwca wygasł kontrakt napastnika PGE FKS Stali Mielec – Adriana Paluchowskiego, a także wypożyczenie pomocnika – Bartłomieja Kiełbasy. Tych zawodników nie zobaczymy już w barwach mieleckiej Stali – informuje klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.

To jednak nie koniec zmian w kadrze pierwszego zespołu. Z Klubem żegna się także Bartosz Sobczyk, którego nie zobaczymy już na ligowych boiskach, natomiast Jan Kozłowski otrzymał zgodę na wypożyczenie do innego klubu. Do tego grona należy dodać jeszcze Kacpra Sadłochę, który nie gra z powodu braku certyfikatu FIFA. To gry uprawniony zostanie dopiero w nowym sezonie.

Kibiców najbardziej zainteresowały te pierwsze dwa nazwiska. Adrian Paluchowski jeszcze jesienią bardzo często grał przecież w podstawowym składzie Stali, strzelił kilka goli (m.in. w Pucharze Polski). Wiosną jednak musiał ustąpić miejsca dla wypożyczonego z Korony Kielce Michała Żyro.

Inaczej sytuacja wygląda z Bartłomiejem Kiełbasą. Ten młody, 19-letni piłkarz dość niespodziewanie zadebiutował w pierwszym składzie w ligowym meczu z Miedzią Legnica. Spisał się naprawdę dobrze. – Jesteśmy z niego zadowoleni. Pokazał, że potrafi unieść presję i zagrać na dobrym poziomie – mówił wówczas trener Dariusz Marzec. Kiełbasa dostał jeszcze kilka minut w meczu z Puszczą Niepołomice i to byłoby na tyle.

- Bartłomiej Kiełbasa był do naszego klubu jedynie wypożyczony i to wypożyczenie kończyło się 30 czerwca – informuje prezes mieleckiego klubu Bogusław Wyparło.

– Poprzednie władze akademii prowadziły akurat taką politykę i wypożyczyły go tylko na okres szkoły. Widocznie interesowało ich tylko to, czy dany zawodnik pójdzie do prowadzonej przez nich szkoły, dlatego też wypożyczenie kończyło się równo z zakończeniem edukacji w szkole średniej przez Bartka – informuje Wyparło.

Tym samym Bartłomiej Kiełbasa odszedł z Mielca i wrócił do swojego macierzystego klubu – LKS Izdebki. Na szczęście na jego miejsce są już inni młodzi i utalentowani zawodnicy. Wszystko dzięki Akademii Stali Mielec, która pod kierownictwem Wyparły działa bardzo prężnie.

Już bez tych zawodników PGE Stal Mielec przystąpi do rywalizacji z Odrą Opole. Drużyną dla mielczan niewygodną, która przecież pokonała ich jesienią. Przypomnijmy, że to właśnie od tego spotkania w klubie z Solskiego 1 rozpoczęła się mała rewolucja, która wymiotła z szatni m.in. Seweryna Kiełpina, Josipa Sojlicia oraz Łukasza Janoszkę. Byli to zawodnicy drodzy, uchodzący za gwiazdy zespołu, ale dające drużynie tyle, ile oczekiwałby od nich trener Dariusz Marzec.

Wszystkich tych piłkarzy nie ma już w Mielcu, ale poziom sportowy na tym wcale nie ucierpiał. Można nawet powiedzieć, że jest lepiej, bo Stal zajmuje miejsce premiowane bezpośrednim awansem.

Teraz historia zatoczy koło i już w sobotę o godzinie 15:10 mielczanie u siebie podejmą Odrę Opole. – Spodziewamy się bardzo ciężkiego pojedynku - mówi trener Dariusz Marzec.

- To zespół, na który trzeba uważać, oni walczą o życie. My musimy być przygotowani na każdy wariant, bo nie wiadomo, czego się możemy spodziewać. Trener Odry Opole był ze mną na szkoleniu trenerów, jest to dobry fachowiec, wiem, że na pewno będzie coś kombinował, ale my na pewno nie będziemy spali - podkreślił.

Transmisję tego meczu będzie można zobaczyć również w Polsacie Sport i platformie IPLA.

Mecz Stal Mielec - Odra Opole TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie mecz dostępny w płatnej aplikacji IPLA TV (koszt: 5 złotych). Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 15:10. Zapraszamy!