Mecz Widzew Łódź - Legia Warszawa ONLINE. Klasyk po sześciu...

Mecz Widzew Łódź - Legia Warszawa ONLINE. Klasyk po sześciu latach przerwy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0 1 połowa

• Koniec meczu! Legia wygrywa z Widzewem po 100 minutowym, znakomitym meczu w Łodzi! Ekipa z II ligi nie ma czego się wstydzić, ale to Wojskowi awansują dalej! To jest klasyk, na który wszyscy czekali!

• Radosław Cierzniak świetnie broni strzał Mąki! Widzew ma jeszcze rzut rożny....

• Rzut wolny na 17 metrze od bramki Legii! Może tym razem uda się gospodarzom zdobyć bramkę na wagę dogrywki?

• Adam Radwański wchodzi, a schodzi Bartłomiej Poczobut.

• Mateusz Wieteska fauluje rywala pod swoim polem karnym. Będzie groźna okazja dla gospodarzy!

• Przemysław Kita kończy swój występ, gdyż zmienia go Rafał Wolsztyński.

• Szymon Marciniak dorzuca jeszcze 9 minut!

• Jarosław Niezgoda melduje się na murawie. Schodzi z niej Jose Kante.

• Dużo szczęścia miała teraz Legia. Piłka po zagranym rzucie rożnym spadła pod nogi Domagoja Antolicia. Chorwat wstrzelił futbolówkę, która odbiła się od Lewczuka i wpadła do bramki! Czy Widzew zdoła się jeszcze podnieść?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Igor Lewczuk i Legia znowu wychodzi na prowadzenie!

• Luquinhas wykłada piłkę Jose Kante, któremu znowu zabrakło dokładności. Tym razem piłka odbiła się od gracz Widzewa i goście mają rzut rożny.

• Świetne uderzenie Jose Kante! Gwinejczyk pomylił się nieznacznie!

• Konrad Gutowski przerywa kontratak Legii i zostaje ukarany żółtą kartką

• Radosław Cierzniak ratuje swoją drużynę! Mąka uderza głową z 5 metra, doświadczony golkiper intuicyjnie odbija futbolówkę!

• Jose Kante ukarany żółtą kartką.

• Legia po strzelonej bramce mocno się zdekoncentrowała. Błędy w defensywie skutkują kolejnym golem dla Widzewa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Artur Jędrzejczyk pakuje piłkę do własnej bramki i stadion w Łodzi oszalał!

• Niecelne uderzenie głową Jose Kante.

• Igor Lewczuk zaczął grać trochę nerwowo i ogląda żółtą kartkę za kolejny faul na rywalu.

• Szymon Marciniak zdecydował, że widoczność jest już wystarczająca, aby wznowić grę.

• Ograniczona widoczność nie pozwala na ten moment kontynuować gry. Musimy chwilę zaczekać, aż dym zniknie z murawy stadionu Widzewa.

• W ekipie Legii z murawy schodzi Arvydas Novikovas, którego zmienia Walerian Gwilia.

• Zmiany w obu drużynach. Christopher Mandiangu został zmieniony przez Konrada Gutowskiego.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marcin Robak pewnie pokonuje Radosława Cierzniaka!

• Rzut karny dla Widzewa! Igor Lewczuk bezmyślnie fauluje Daniela Mąkę!

• Znowu całą robotę wykonał.... Michał Karbownik! Lewy obrońca Legii po raz kolejny znakomicie popędził lewą stroną. Tym razem sam próbował wykorzystać świetną okazję i uderzył na bramkę. Wojciech Pawłowski zdołał odbić piłkę, która spadła pod nogi Antolicia. Chorwat uderzył, trafił w słupek, a futbolówka wylądowała u Jose Kante i Gwinejczyk dograł do Wszołka. Były gracz Queens Park Rangers nie mógł się pomylić uderzając z metra do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paweł Wszołek! Legia idzie za ciosem!

• Całą robotę wykonał tutaj Michał Karbownik. Młody gracz Legii popędził lewą stronę, spokojnie mijając rywali i ostatecznie wyłożył piłkę Jose Kante, który płaskim strzałem pokonuje Wojciecha Pawłowskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mocny początek drugiej połowy w wykonaniu Legii Warszawa! Jose Kante zdobywcą bramki!

• Czas na drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej połowy. Tak jak wszyscy się spodziewali to Legia kontroluje przebieg meczów. Wicemistrzom Polski brakuje jednak skuteczności i jak na razie w Łodzi nie padła żadna bramka.

• Luquinhas uderzał z 12 metra. Piłka leciała w okienko bramki Widzewa, ale świetnie interweniuje Sebastian Rudol, który zdołał wybić futbolówkę głową!

• Przemysław Kita próbował wykorzystać błąd defensywy Legii, jednak świetnie broni Radosław Cierzniak!

• Paweł Wszołek samodzielnie zakończył akcję Legii i znowu zabrakło mu skuteczności.

• Artur Jędrzejczyk wybija piłkę ze swojego pola karnego.

• Paweł Wszołek kończy akcję swojej drużyny zbyt słabym strzałem. Wojciech Pawłowski nie miał żadnego problemu z obroną tego uderzenia.

• Znakomita akcja Luquinhasa, który z dużą łatwością minął kilku rywali. Brazylijczyk dograł na glowę Jose Kante, a Gwinejczyk trafia piłką w poprzeczkę! Było blisko!

• Co teraz zrobił Arvydas Novikovas! Litwin miał 10 metrów miejsca i był w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala! To nie wystarczyło żeby strzelić gola i były gracz Jagiellonii fatalnie pudłuje!

• Artur Jędrzejczyk dograł w pole karne, gdzie Jose Kante uderza niecelnie.

• Piekielnie ważna interwencja Igora Lewczuka, który w ostatniej chwili blokuje strzał Przemysława Kity!

• Jose Kante szukał prostopadłym podaniem Luquinhasa, który gdyby dopadł do piłki to miałby przed sobą tylko Pawłowskiego. Tak się jednak nie stało, ponieważ Rudol przerywa akcję Wojskowych.

• Zawodnicy Widzewa świetnie radzą sobie z dośrodkowaniami Legionistów. Goście nie potrafią zagrozić bramce rywala.

• Wojciech Pawłowski ratuje Widzew przed stratą gola! Arvydas Novikovas wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale to były gracz Udinese wychodzi górą z tego pojedynku!

• Arvydas Novikovas przewraca się w polu karnym rywala, ale Szymon Marciniak jasno daje do zrozumienia, że nie ma mowy o karnym.

• Dobre wykończenie Jose Kante, tylko że piłka szybuje minimalnie nad bramką.

• Paweł Wszołek wpadł w pole karne, ale Sebastian Rudol świetnie interweniuje. Legia będzie miała rzut rożny.

• Pierwsza akcja pod bramką Legii. Radosław Cierzniak zdołał jednak zażegnać niebezpieczeństwo.

• Gospodarze rozpoczynają mecz od środka boiska! Czas na zapomniany klasyk!

• Szymon Marciniak wyprowadza obie ekipy, a kibice Widzewa głośno witają zawodników wchodzących na murawę!

• Aleksandar Vuković zaskoczył wyborem pierwszego składu. Po efektownym zwycięstwie nad Wisłą Kraków (7:0) wszyscy spodziewali się sporych zmian. Serbski szkoleniowiec zdecydował jednak wypuścić niemal identyczny skład. Jedyną roszadą jest Radosław Cierzniak, który zmienił Radosława Majeckiego.

• Ostatni oficjalny pojedynek pomiędzy tymi drużynami odbył się prawie 6 lat temu. 10 listopada 2013 Legia Warszawa wygrała 1:0 po bramce Tomasza Jodłowca. Jak będzie dzisiaj?

• Kilkanaście lat temu mecze pomiędzy Widzewem, a Legią rozgrzewały wszystkich kibiców futbolu w Polsce. Teraz ekipa z Łodzi powoli wraca na piłkarską mapę Polski, jednak nadal znajduje się w II lidze. Czy dzisiaj powrócą te wielkie emocje?

• Dobry wieczór Państwu! Czas na wielki Polski klasyk! Widzew Łódź podejmuje dzisiaj Legię Warszawa! Na relację LIVE z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Widzew - Legia LIVE! Klasyk po sześciu latach przerwy

Widzew - Legia LIVE! Klasyk po sześciu latach przerwy ©Bartek Syta

Mecz Widzew Łódź - Legia Warszawa ONLINE. To najciekawsze spotkanie środy, a być może nawet całego tygodnia. Drugoligowiec zagra z ekstraklasowiczem o prawo występu w 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Widzew Łódź - Legia Warszawa ONLINE

- Widzew gra w 2 lidze, ale ma kadrę jak kilka innych klubów z ekstraklasy - komplementuje trener Legii Aleksandar Vuković i się nie myli. W łódzkim gronie odnajdujemy w końcu Marcina Robaka, Mateusza Możdżenia, Łukasza Kosakiewicza, Sebastiana Rudola czy Rafała Wolsztyńskiego.

Zespół prowadzony przez Marcina Kaczmarka zmierza pewnym krokiem po awans do 1 ligi (jest wiceliderem, przegrywa tylko bilansem bramkowym). Natomiast z Pucharu Polski wyeliminował Śląsk Wrocław. W końcówce obie bramki zdobył niezawodny Robak. We wszystkich szesnastu występach ten sędziwy napastnik trafił dwanaście razy.

Legia jest świeżo po zwycięstwie 7:0 nad Wisłą Kraków. Zdaniem Vukovicia dzisiaj takiego wyniku nie ma co się spodziewać. W poprzedniej rundzie jego podopieczni "oszczędzili" Puszczę Niepołomice. Na jej terenie wygrali 2:0 po golach Mateusza Wieteski i Jose Kante, który jest w dobrej formie.

- Nie ma się czego bać, bo to najkrótsza droga do straty goli, indywidualnych błędów. Trzeba być odpowiednio przygotowanym do spotkania. Mamy swój plan i jeśli go zrealizujemy, znów możemy sprawić niespodziankę - tłumaczy napastnik Widzewa, Marcin Robak (cytat za "Przeglądem Sportowym").

Mecz Widzew - Legia obejrzy z trybun komplet widzów. W sektorze gości zasiądzie 900 osób. Organizator zakazał wniesienia im flag wielkoformatowych, dlatego nie dojdzie do prezentacji przygotowanej wcześniej oprawy.

Środowe spotkanie poprowadzi sędzia Szymon Marciniak z Płocka. Za VAR odpowiedzialni będą Paweł Gil i Marcin Borkowski.

Przypuszczalne składy na mecz Widzew Łódź - Legia Warszawa:

Widzew Łódź: Pawłowski - Kosakiewicz, Rudol, Tanżyna, Kordas - Mąka, Możdzeń, Poczobut, Gutowski (Mandiangu?) - Wolsztyński, Robak.
Legia Warszawa: Cierzniak - Stolarski, Jędrzejczyk, Wieteska, Rocha - Wszołek, Martins, Antolić, Gwilia, Novikovas - Niezgoda (Kante?).

Nie zagrają w meczu Widzew Łódź - Legia Warszawa:

Widzew: - - - - -
Legia: Remy, Sanogo, Cafu, Obradović

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Legia - Widzew 2:2 (sparing, 31.04.2014)
Widzew - Legia 0:1 (Ekstraklasa, 10.11.2013)
Legia - Widzew 5:1 (Ekstraklasa, 20.07.2013)

Mecz Widzew Łódź - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Polsacie Sport. W internecie mecz w płatnej aplikacji IPLA TV. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 20:30.