Mecz Widzew Łódź - ŁKS Łódź ONLINE. Gdzie oglądać w...

0 1 połowa

ŁKS Łódź

2

1 1 połowa

• ŁKS wygrał w derbach Łodzi. Drużyna Wojciecha Stawowego na obiekcie przy al. Piłsudskiego pokonała Widzew 2:0 (1:0) po golach Maksymiliana Rozwandowicza i Adriana Klimczaka. ŁKS w trzech meczach zgromadził komplet punktów i objął prowadzenie w tabeli. Widzew pozostał na ostatniej pozycji.

• Koniec meczu! ŁKS zwyciężył w derbach Łodzi!

• Mateusz Michalski faulował Srnicia i obejrzał żółtą kartkę.

• Sześć minut doliczył arbiter do drugiej części gry.

• Piotr Gryszkiewicz wpadł w pole karne, ale strzelił prosto w Milosza Mleczkę.

• Łukasz Sekulski zmienił Samu Corrala.

• Tomasz Nawotka wszedł w miejsce Pirulo.

• Po awanturze na boisku żółtą kartką napomniany został także Maciej Wolski.

• Druga żółta i czerwona kartka dla Bartłomieja Poczobuta.

• Daniel Tanżyna główkował z ostrego kąta z kilku metrów. Refleksem wykazał się Arkadiusz Malarz.

• Żółta kartka. Adrian Klimczak zagrał ręką.

• Patryk Stępiński wszedł w miejsce Filipa Bechta.

• Mateusz Michalski wszedł w miejsce Merveille'a Fundambu.

• Skuteczne piąstkowanie Arkadiusza Malarza po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Kosakiewicza.

• Z piłkarzy Widzewa wyraźnie uszło powietrze. ŁKS przejął kontrolę i niepodzielnie panuje na boisku.

• Michael Ameyaw zameldował się na boisku w miejsce Karola Czubaka.

• Henrik Ojamaa wszedł na boisko w miejsce Dominika Kuna.

• Piotr Gryszkiewicz w akcji oskrzydlającej. Będzie rzut wolny dla ŁKS.

• Daniel Tanżyna zastąpił na boisku kontuzjowanego Michała Grudniewskiego.

• Jakub Tosik zastąpił Maksymiliana Rozwandowicza.

• Piotr Gryszkiewicz wszedł na boisko w miejsce Adama Ratajczyka.

• Michał Trąbka miał bardzo dużo miejsca, wypatrzył na lewym skrzydle Adriana Klimczaka. Ten wbiegł z piłką w pole karne i mocno uderzył po dalszym rogu. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOL! ADRIAN KLIMCZAK! 2:0!

• Patryk Mucha leży w środkowej strefie boiska. Sztab medyczny już udziela mu pomocy.

• Zmiana w ekipie ŁKS. Dragoljub Srnić zastąpił Antonio Domingueza.

• Krystian Nowak obejrzał żółtą kartkę.

• Karol Czubak po akcji Merveille'a Fundambu uderzył z sześciu metrów pod poprzeczkę! Arkadiusz Malarz popisał się refleksem i odbił piłkę!

• Pirulo został napomniany żółtą kartką.

• Marcin Robak z prawej strony próbował dograć po ziemi w pole karne do Karola Czubaka. Zagrał zbyt głęboko.

• Aktywny dzisiaj Merveille Fundambu dośrodkował z prawej strony. Dobrze ustawiony był Maciej Wolski.

• Maciej Dąbrowski przytrzymywał Marcina Robaka. Żółta kartka.

• Potrojony Merveille Fundambu zagrał świetną piłkę do Dominika Kuna. Gracz Widzewa uderzył po dalszym rogu, ale obok słupka.

• Adrian Klimczak wpadł z piłką w pole karne z lewej strony. Dogranie ełkaesiaka przejęli gospodarze.

• Druga polowa już się rozpoczęła! Gramy!

• Koniec pierwszej polowy. Do przerwy ŁKS prowadzi z Widzew 1:0!

• Merveille Fundambu zatrudnił Arkadiusza Malarz. Strzał był jednak zbyt słaby, by sprawić problemy golkiperowi gości.

• Po szybkiej kontrze Antonio Dominguez wpadł z piłką w pole karne. Hiszpan oddal strzał z kilkunastu metrów, ale został zablokowany przez Filipa Bechta!

• Trzy minuty dołożył Sebastian Jarzębak do pierwszej polowy.

• Długie zagranie do Pirulo. Z bramki wyszedł Miłosz Mleczko, ale Hiszpan był na spalonym.

• Jan Sobociński interweniował wślizgiem. Trafił w nogę Karola Czubaka. Sędzia upomniał ełkaesiaka żółtą kartką.

• Szybka kontra ŁKS! Pirulo zszedł z prawego skrzydła do środka i uderzył po dalszym słupku. Ponad poprzeczką.

• Merveille Fundambu na minimalnym spalonym po prostopadłym podaniu.

• Michał Grudniewski i Samu Corral zderzyli się głowami. Potrzebna była pomoc medyczna.

• Szansa Widzewa! Po płaskim dograniu z prawej strony Karol Czubak w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę!

• Łukasz Kosakiewicz dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony. Lekki strzał głową oddał Krystian Nowak. Piłka w rękach Arkadiusza Malarza.

• Chwila przerwy w grze. Sztab medyczny pomaga Adamowi Ratajczykowi.

• Bartłomiej Poczobut sfaulował Adama Ratajczyka. Żółta kartka.

• Kolejny faul. Marcin Robak ostro zaatakował Macieja Wolskiego.

• Bartłomiej Poczobut przewinił kolejny raz. Tym razem faulował Samu Corrala. Arbiter oszczędził jeszcze widzewiaka.

• Antonio Dominguez otrzymał piłkę tuż przed polem karnym i zdecydował się na strzał. Uderzenie zablokowane.

• Dalekie podanie Bartłomieja Poczobuta, ale faul w ataku popełnił Merveille Fundambu.

• Pirulo dorzucił piłkę z rzutu wolnego, a Maksymilian Rozwandowicz przeskoczył Filipa Bechta i głową wpakował futbolówkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA ŁKS! MAKSYMILIAN ROZWANDOWICZ!

• Widzewiacy wymienili szybko kilka podań. Nie popisał się jednak Karol Czubak, którego przerzut był kompletnie nieudany.

• Jak na razie spotkanie obfituje w przewinienia. Gwizdek sędziego co chwilę przerywa grę.

• Maksymilian Rozwandowicz został ostro potraktowany przez Patryka Muchę. Rzut wolny dla gości.

• Antonio Dominguez zdecydował się na strzał po dalszym rogu. Milosz Mleczko odbił futbolówkę na rzut rożny!

• Maciej Dąbrowski uderzył po ziemi z rzutu wolnego. Piłka ugrzęzła w widzewskim murze.

• Kontratak ŁKS-u wyprowadzał Samu Corral. Bartłomiej Poczobut pociągał Hiszpana za koszulkę, ale otrzymał tylko słowne upomnienie.

• Adrian Klimczak zdecydowanie zatrzymany przez Bartłomieja Poczobuta. Rzut wolny dla przyjezdnych.

• Merveille Fundambu otrzymał piłkę w polu karnym, ale został zablokowany.

• Bartłomiej Poczobut zatrzymany faulem przez Macieja Dąbrowskiego. Rzut wolny dla Widzewa z lewej strony.

• Pierwszy gwizdek arbitra! Derby już się rozpoczęły!

• Derbowy pojedynek Widzew - ŁKS poprowadzi 46-letni Sebastian Jarzębak z Bytomia.

• Widzew plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Na inaugurację został rozbity przez Radomiaka Radom 1:4, a w ostatniej serii gier wypadł równie słabo przegrywając z Chrobrym w Głogowie 0:3. Ewentualna trzecia porażka z rzędu byłaby oznaką coraz poważniejszego kryzysu w drużynie prowadzonej od niedawna przez trenera Enkeleida Dobiego.

• Zdaniem wielu fachowców ŁKS jest faworytem pojedynku z Widzewem. ŁKS wręcz idealnie rozpoczął pierwszoligowy sezon. Piłkarze z al. Unii pokonali 4:0 Odrę Opole oraz 3:0 Stomil Olsztyn.

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka ŁKS:

• Wyjściowy skład Widzewa Łódź:

• O godz. 19:10 rozpoczną się 65. derby Łodzi. Więcej atutów wydają się mieć piłkarze ŁKS, którzy sezon zaczęli od dwóch efektownych zwycięstw. Widzew radzi sobie znacznie gorzej. Witamy w relacji LIVE!

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Widzew Łódź - ŁKS Łódź ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Krzysztof Szymczak

Mecz Widzew Łódź - ŁKS Łódź ONLINE. W środę o godz. 19:10 piłkarze Widzewa rozpoczną na stadionie przy al. Piłsudskiego pierwszoligowe derby Łodzi z ŁKS. To niezwykle ważne spotkanie dla obu zespołów. Relacja na żywo z meczu Widzew - ŁKS live w GOL24.pl.

Mecz Widzew Łódź - ŁKS Łódź ONLINE

Nikogo nie trzeba przecież przekonywać o tym, jak istotne dla wszystkich fanów piłki jest starcie dwóch odwiecznych rywali, których stadiony dzieli zaledwie kilka kilometrów. Jednak akurat dziś wieczorem końcowy rezultat jest szalenie istotny dla obu stron. Ale zwłaszcza dla gospodarzy.

Fakty nie kłamią. Ewentualna trzecia porażka z rzędu (a wliczając końcówkę minionego sezonu w 2. lidze piąta) byłaby oznaką coraz poważniejszego kryzysu w drużynie prowadzonej od niedawna przez trenera Enkeleida Dobiego. I to nawet biorąc pod uwagę, że rozgrywki dopiero się rozpoczęły. Nasiliłyby się spekulacje, dotyczące zmiany szkoleniowca, a atmosfera w i wokół zespołu stałaby się coraz „cięższa”, dla niektórych już nie do wytrzymania.

W ŁKS nie mają wątpliwości, że to drużyna trenera Wojciecha Stawowego jest faworytem środowych derbów Łodzi. Trudno się dziwić optymizmowi. Drużyna z alei Unii 2 pewnie wygrała dwa ligowe mecze na zapleczu PKO Ekstraklasy nie tracąc gola i dołożyła sukces w Pucharze Polski eliminując Śląsk Wrocław. Warto dodać, że to najlepszy w historii start ŁKS w 15 pierwszoligowym sezonie. W środę drużyna Wojciecha Stawowego stanie przed szansą na pobicie klubowego rekordu pod względem liczby wygranych meczów za zapleczu elity na starcie sezonu. Dotychczas bowiem w latach 1969 i 2010, a więc kiedy ŁKS wygrywał dwa pierwsze mecze, to trzecie remisował.

– Jestem zadowolony z tego, że zespół idzie do przodu - mówi szkoleniowiec ŁKS Wojciech Stawowy. - Oczywiście do ideału brakuje jeszcze daleko, ale z każdą kolejką wyglądamy coraz lepiej. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla kibiców są derby. Będziemy się do tego meczu przygotowywać tak, jak do każdego innego. Jedziemy na Widzew pełni pokory, ale i wiary w swoje umiejętności.

Środowe derby będą siódmymi na zapleczu Ekstraklasy, czyli obecnej Fortuna 1 Ligi. Co ciekawe, ŁKS jeszcze nie wygrał. Widzew triumfował trzykrotnie, natomiast trzy mecze kończyły się remisowo. Po raz ostatni obie drużyny zmierzyły 7 marca 2010 roku na stadionie przy alei Unii 2. Gospodarze objęli prowadzenie w 31 minucie go golu Rafała Kujawy, który jeszcze w poprzednim sezonie był w ŁKS (15 meczów w ekstraklasie), a obecnie broni barw trzecioligowej Polonii Warszawa. Potem jednak cztery gole strzelili widzewiacy: Darvydas Sernas (41), Mindaugas Panka (44), Łukasz Broź (82) i Marcin Robak (90). W ŁKS grały wówczas takie „asy” jak choćby Bogusław Wyparło, Tomasz Hajto, Vahan Gevorgyan czy Piotr Świerczewski.

Mecz Widzew Łódź - ŁKS Łódź TRANSMISJA TV

Gdzie obejrzeć w telewizji derby Łodzi Widzew - ŁKS na żywo? Środowy meczu Fortuna 1 Ligi Widzew Łódź - ŁKS Łódź live będzie transmitowany na żywo w telewizji przez Polsat Sport News. Mecz Widzew - ŁKS online będzie można obejrzeć na platformie IPLA.

19:10 derby Łodzi: mecz Widzew Łódź - ŁKS Łódź transmisja tv