Wisła - Piast LIVE! "Biała Gwiazda" marzy o przełamaniu
Wisła - Piast LIVE! "Biała Gwiazda" marzy o przełamaniu Andrzej Banas / Polska Press
Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice ONLINE. Czy "Biała Gwiazda", która w lidze nie wygrała od sierpnia jest w stanie pokonać aktualnego mistrza Polski? O tym przekonamy się w piątek wieczorem. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice ONLINE

Czy Wiśle grozi spadek? To pytanie jest zasadne, tym bardziej że bezpośrednio do 1 ligi zostaną wysłane trzy drużyny. Wisła znajduje się obecnie na miejscu trzynastym - ostatnim bezpiecznym. Gra jednak słabo, a jej ważnych zawodników notorycznie trapią kontuzje.

Spadek to byłaby tragedia dla Wisły - słyszymy z ust działaczy "Białej Gwiazdy", która nie jest jeszcze stabilna finansowo. - Wszystkie zyski przeznaczamy na spłate długów - podkreśla prezes Piotr Obidziński. - Chcę przypomnieć, że każde miejsce w górę w ekstraklasie to są konkretne pieniądze. W sytuacji Wisły pieniądze niezbędne do przeżycia. Głęboko wierzę, że ta drużyna, ci piłkarze potrafią grać na najwyższym poziomie - dodaje.

Ostatnio Wisła przestała jednak punktować. Z Pucharu Polski odpadła po pierwszym meczu z drugoligowymi Błękitnymi Stargard. Jej passa w lidze to trzy porażki z rzędu. Od ostatniego zwycięstwa za moment miną dwa miesiące. To bowiem 31 sierpnia pokonała u siebie Zaglębie Lubin (4:2).

Piast od Wisły ma siedem punktów więcej. Jego strata do lidera wynosi trzy punkty. Przed przerwą na mecze międzynarodowe zespół Waldemara Fornalika dał radę Legii Warszawa (2:0). W drugiej połowie do siatki trafili Piotr Parzyszek i Jorge Felix.

- Wisła? Patrząc na personalia, to w dalszym ciągu jest to bardzo mocna drużyna. Szczególnie na własnym stadionie, gdzie publika jest tym dwunastym zawodnikiem. Może nie diametralnie, ale wówczas mamy dwie różne drużyny, tak bym to określił. Wisła u siebie jest dużo trudniejszym przeciwnikiem niż do tej pory grająca na wyjeździe - tonuje nastroje Fornalik.

Przy Reymonta zagwiżdze sędzia Mariusz Zlotek z Gorzyc. Za system VAR odpowiedzialność wezmą Tomasz Kwiatkowski i Piotr Lasyk. Początek o godz. 20:30. Pierwszy gwizdek poprzedzi minuta ciszy dla najwiernieszej fanki Wisły, Julii Kmiecik i byłego trenera Piasta, Angela Pereza Garcii. Oboje zmarli w czwartek.

Oglądaj mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice:

Wisła Kraków: Savicević, Błaszczykowski, Bartosz, Buksa, Basha (?)
Piast Gliwice: Aquino

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Wisła - Piast 2:2 (Ekstraklasa, 06.04.2019)
Piast - Wisła 2:0 (Ekstraklasa, 02.11.2018)

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w stacji Canal+ Sport i Canal+ 4K. W internecie na stronie ncplusgo.pl i w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentuje duet Przemysław Pełka - Radosław Majdan. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30. Zapraszamy!

W połowie listopada zakończą się eliminacje Euro 2020, które wyłonią 20 spośród 24 uczestników turnieju. Dzisiaj, na dwie kolejki przed końcem znamy już sześć drużyn, które zapewniły sobie prawo gry. W tym gronie nie ma jednak aktualnego mistrza Europy, ani finalisty. Jest za to Polska.