Mecz Wisła Kraków - Wisła Płock ONLINE. Po szóstą wygraną z...

Mecz Wisła Kraków - Wisła Płock ONLINE. Po szóstą wygraną z rzędu. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1 1 połowa

• Przez długi czas wydawało się, że Wisła Kraków wygra szósty mecz z rzędu i zbliży się do grupy mistrzowskiej na zaledwie trzy punkty. "Biała Gwiazda" prowadziła 2:1, gdy do siatki trafił z rzutu karnego Jakub Błaszczykowski - wcześniej Damian Rasak faulował w "szesnastce" Vukana Savicevicia. Goście naciskali, Maciej Sadlok omal nie trafił do własnej bramki, Cillian Sheridan uderzył w poprzeczkę, ale w 95. minucie po dośrodkowaniu Dominika Furmana do remisu doprowadził Alan Uryga. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Wisła Kraków remisuje ostatecznie z Wisłą Płock 2:2!

• W ostatniej akcji meczu Wisła Płock doprowadza do remisu! Dominik Furman dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Alan Uryga skierował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY PŁOCK! ALAN URYGA!

• Angel Garcia z żółtą kartką za niesportowe zachowanie - odepchnął rywala poza boiskiem.

• Trwają ataki Wisły Płock. Przy rzucie rożnym w pole karne rywali powędrował nawet Daehne.

• Nieudana akcja gospodarzy lewą stroną. Od bramki zacznie Daehne.

• Pięć minut doliczył do tego meczu arbiter.

• Na spalonym złapany Sheridan.

• Skurcze łapią Davida Niepsuja. Obrońca Wisły Kraków chwilowo poza boiskiem, gospodarze nie mają już zmian.

• Bardzo mocne uderzenie Furmana z pierwszej piłki. Futbolówka przeszła daleko obok słupka.

• Mógł być remis! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Sheridan, lecz napastnik "Nafciarzy" trafił w poprzeczkę!

• Prosta strata Vukana Savicevicia i ostry faul pomocnika. Żółta kartka całkowicie zasłużona.

• Przechwyt Savicevicia na połowie rywali, Buksa rozegrał piłkę z Boguskim, lecz podanie zwrotne od tego ostatniego było zbyt mocne.

• Druga zmiana w Wiśle Płock. Kończy występ Damian Rasak, za niego Hubert Adamczyk.

• Nieudane dośrodkowanie Sahitiego z prawej strony. Od bramki zacznie grę Buchalik.

• Ostatnia zmiana w Wiśle Kraków. Głośne podziękowania od kibiców dla Jakuba Błaszczykowskiego, kapitana "Białej Gwiazdy" zastąpił Rafał Boguski.

• Mnóstwo szczęścia miała teraz Wisła Kraków! Minął się z piłką Buchalik, a Sadlok omal nie skierował piłki do własnej bramki - futbolówka przeszła tuż obok słupka!

• Dośrodkowanie w pole karne Wisły Kraków, jest jeszcze rzut rożny.

• Pierwsza zmiana w Wiśle Płock. Opuszcza boisko Giorgi Merebaszwili, pojawia się Suad Sahiti.

• Uderzenie z dystansu Bashy, pomocnik gospodarzy posłał piłkę obok słupka.

• Basha przerzucił piłkę na prawą stronę do Błaszczykowskiego, ten zgrał do Niepsuja, lecz ostatni z graczy Wisły Kraków nie zdołał dojść do futbolówki.

• Kolejna wrzutka Sadloka, tym razem prosto do Daehne.

• Zmiana w Wiśle Kraków. Owacją na stojąco pożegnany Lubomir Tupta, równie owacyjnie witany Aleksander Buksa.

• Dośrodkowanie Sadloka z lewej strony, uderzał głową Klemenz, lecz piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Nieudane zagranie Damiana Michalskiego. Piłka przeleciała aż pod nogi Buchalika.

• Szwoch zagrał do stojącego przed polem karnym Merebaszwiego, ale Gruzina ubiegli obrońcy gospodarzy.

• Strata Wisły Płock na własnej połowie. Sporo miejsca na prawej stronie miał Basha, lecz w polu karnym brakowało graczy "Białej Gwiazdy".

• Pierwsza zmiana w Wiśle Kraków. Opuszcza boisko Gieorgij Żukow, w jego miejsce Nikola Kuveljić.

• Nie zrozumieli się Błaszczykowski i Niepsuj - ten drugi zdecydowanie za późno ruszył do podania kapitana Wisły Kraków.

• Po wrzucie z autu Sheridan wygrał pojedynek główkowy i zgrał piłkę do Urygi, lecz uderzenie stopera "Nafciarzy" obronił dobrze ustawiony Buchalik!

• Długa piłka do Tupty, Słowak przegrał jednak walkę z dwoma obrońcami.

• Sadlok przedarł się lewą stroną i uderzył z powietrza, lecz posłał piłkę nad poprzeczką.

• Odpowiedź Wisły Płock. Cillian Sheridan uderzył sprzed pola karnego, lecz Buchalik nie miał prawa popełnić błędu przy tym strzale.

• Łukasz Szczech miał przed sobą trudną decyzję, ale ostatecznie uznał, że Wiśle Kraków należy się rzut karny. Do piłki podszedł Jakub Błaszczykowski - futbolówka odbiła się od poprzeczki i spadła za linią bramkową. "Biała Gwiazda" znów prowadzi!

• GOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY KRAKÓW! JAKUB BŁASZCZYKOWSKI!

• RZUT KARNY DLA WISŁY KRAKÓW!

• Savicević został kopnięty przez Rasaka, ale nie wyglądało to na mocne uderzenie. Szczech sam analizuje sytuację przed monitorem.

• Mamy analizę VAR. Wciąż czekamy na decyzję arbitra.

• Vukan Savicević padł w polu karnym. Łukasz Szczech na razie nie reaguje.

• Od środka wznowili mecz gospodarze. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Po pierwszym kwadransie meczu wydawało się, że Wisła Kraków będzie dominować nad "Nafciarzami". Gospodarze zaczęli od ataków, a golem udokumentował to debiutujący w podstawowym składzie Lubomir Tupta, wykorzystując podanie Vukana Savicevicia po fatalnej stracie Dominika Furmana. Kapitan Wisły Płock zrehabilitował się jednak za ten błąd, doprowadzając do remisu w 23. minucie. Czy w drugiej połowie któraś z drużyn zdoła zdobyć decydującego gola? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Niezłe dośrodkowanie Furmana, ale sędzia dostrzegł faul jednego z gości.

• Merebaszwili dośrodkował z prawej strony, Lukas Klemenz wybił piłkę na rzut rożny.

• Błaszczykowski zagrał przed pole karne do Wojtkowskiego, ten miał sporo miejsca, ale uderzył nad poprzeczką.

• Kąśliwe dośrodkowanie Błaszczykowskiego, piłka w rękach Daehnego.

• Dwójkowa akcja Szwocha i Michalskiego prawą stroną. Dośrodkowanie tego pierwszego zablokował Błaszczykowski.

• Kolejna żółta kartka, Damian Rasak przerwał kontrę rywali, powalając na ziemię Wojtkowskiego.

• Mateusz Szwoch z żółtą kartką, faulował Vullneta Bashę.

• Nie ma mowy o jedenastce.

• Mamy jeszcze analizę VAR! Być może faulowany był Niepsuj!

• Spore zamieszanie w polu karnym Wisły Płock, zgrał piłkę Janicki, ale ostatecznie futbolówkę łapie Daehne!

• Uderzenie Furmana ze sporej odległości bez żadnego problemu obronił Buchalik.

• Gieorgij Żukow z żółtą kartką za ten faul.

• Kontra Wisły Płock, Żukow faulował Merebaszwiliego.

• Vukan Savicević próbował szczęścia sprzed pola karnego. Bardzo niecelne uderzenie pomocnika gospodarzy.

• Groźny atak "Białej Gwiazdy", nieudany był jednak strzał Sadloka.

• Nieudane dośrodkowanie Błaszczykowskiego, Daehne łapie piłkę.

• Dominik Furman zrehabilitował się za wcześniejsze zachowanie przy bramce Wisły Kraków i wyrównał stan meczu! Giorgi Merebaszwili dośrodkował z lewej strony, Alan Uryga zgrał piłkę do Furmana, a kapitan "Nafciarzy" mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY PŁOCK! DOMINIK FURMAN!

• Torgil Gjertsen nieco przypadkowo otrzymał piłkę w polu karnym, lecz dobrze ją przyjął i podał do Dominika Furmana. Uderzenie kapitana Wisły Płock zostało zablokowane.

• Zamieszanie w polu karnym krakowian! Wypuścił piłkę z rąk Michał Buchalik, ale potem bramkarz Wisły Kraków naprawił swój błąd! Sędzia dopatrzył się także faulu na golkiperze.

• Błaszczykowski faulował Furmana, kolejny stały fragment dla "Nafciarzy".

• Pierwsza od dawna odpowiedź Wisły Płock. Dośrodkowanie Giorgiego Merebaszwiliego z lewej strony zostało zablokowane, goście mają rzut rożny.

• Basha przymierzył z dystansu, ale trafił wprost w Daehnego.

• Wciąż w ofensywie "Biała Gwiazda". Dobry przerzut na lewą stronę do Sadloka, ten zwlekał jednak z uderzeniem i stracił piłkę.

• Fatalna strata Dominika Furmana na własnej połowie sprawiła, że Wisła Kraków wyszła na prowadzenie! Vukan Savicević przejął futbolówkę i podał do Lubomira Tupty, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Thomasem Daehne i zdobył debiutanckiego gola w PKO Ekstraklasie!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY KRAKÓW! LUBOMIR TUPTA!

• Wisła Płock miała okazję na szybką kontrę, lecz niepotrzebnie zwolnił akcję Szwoch i nic z tego nie wyszło.

• Błaszczykowski zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Daehne znów spokojnie interweniował.

• Mateusz Szwoch faulował Kamila Wojtkowskiego. Na razie "Biała Gwiazda" ma dużą przewagę.

• Uderzenie Jakuba Błaszczyowskiego głową było zbyt lekkie, aby zagrozić bramce "Nafciarzy". Spokojnie złapał piłkę Thomas Daehne.

• Groźnie w polu karnym Wisły Płock! Jakub Błaszczykowski dośrodkował z prawej strony, Lubomir Tupta był bliski oddania strzału z kilku metrów, ostatecznie nie zdołał jednak dojść do piłki!

• Wisła Płock miała okazję na kontrę, lecz stracił piłkę po prawej stronie Cillian Sheridan.

• David Niepsuj dośrodkował z prawej strony, lecz wrzutka była za mocna i wybili piłkę obrońcy gości.

• Od środka zaczęła mecz Wisła Płock. Goście w niebiesko-białych strojach, "Biała Gwiazda" na czerwono-biało.

• Gramy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Łukasz Szczech. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Jesienią Wisła Płock wygrała u siebie z Wisłą Kraków 2:1. Gole dla gospodarzy tamtego meczu strzelali Dominik Furman i Damian Michalski, dla "Białej Gwiazdy" trafił natomiast Paweł Brożek. W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się trzykrotnie i bilans był remisowy - po jednym zwycięstwie każdej drużyny i podziale punktów.

• Początek tego sezonu był bardzo trudny także dla Wisły Płock. Później drużyna Radosława Sobolewskiego miała serię zwycięstw i była nawet liderem PKO Ekstraklasy, ale teraz "Nafciarzy" czeka trudna walka o miejsce w czołowej ósemce. Po piątkowym zwycięstwie Rakowa Częstochowa Wisła Płock spadła na dziewiątą lokatę. W tym roku płocczanie jeszcze nie wygrali, przegrywając 2:3 z Pogonią Szczecin i remisując 0:0 z ŁKS-em Łódź oraz 1:1 z Zagłębiem Lubin.

• Jeszcze niedawno Wisła Kraków wydawała się głównym kandydatem do spadku z PKO Ekstraklasy. W pierwszych osiemnastu meczach "Biała Gwiazda" zdobyła bowiem zaledwie 11 punktów. Później przyszło jednak zwycięstwo nad Pogonią Szczecin, które było początkiem znakomitej passy krakowian. Gospodarze dzisiejszego meczu wygrali jesienią z ŁKS-em, a już w tym roku pokonali Jagiellonię Białystok, Zagłębie Lubin i Koronę Kielce, nie tracąc po drodze ani jednego gola. Dzięki temu wydostali się już ze strefy spadkowej i jeśli wygrają również dzisiaj, realne staną się nawet marzenia o awansie do grupy mistrzowskiej.

• Oto skład i ławka rezerwowych Wisły Płock:

• Oto podstawowy skład i ławka rezerwowych Wisły Kraków:

• Czas na pierwszy sobotni mecz 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Rozpędzona Wisła Kraków podejmie w nim Wisłę Płock. Początek tego spotkania już o godzinie 15:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Wisła Kraków - Wisła Płock LIVE! Po szóstą wygraną z rzędu

Wisła Kraków - Wisła Płock LIVE! Po szóstą wygraną z rzędu ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Wisła Kraków - Wisła Płock ONLINE. Sobotę w PKO Ekstraklasie rozpoczniemy od wizyty na stadionie przy Reymonta. "Biała Gwiazda" spróbuje przedłużyć swoją niesamowitą passę. Rywalem imienniczka, która nie wygrała w lidze od grudnia. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00.

Mecz Wisła Kraków - Wisła Płock ONLINE

Nastroje w drużynach są kompletnie różne. Wisła z Krakowa w ostatnim czasie wyszła na prostą. Stało się to dzięki serii pięciu zwycięstw z rzędu. "Chwyciło" w połowie grudnia (1:0 z Pogonią Szczecin) i trzyma do teraz (w zeszłej kolejce 2:0 z Koroną Kielce).

Największym zmartwieniem trenera Artura Skowronka są kontuzje.
Kolejne spotkanie opuści Alon Turgeman. Do gry przewidziany nie jest również Łukasz Burliga. Cieszyć powinien za to powrót Heberta oraz Kamila Wojtkowskiego. Młodzieżowiec odpokutował za żółte kartki.

Przed 24. kolejką Wisła Kraków zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową. Ma dwa punkty przewagi nad Arką Gdynia i trzy nad przedostatnią Koroną Kielce.

W przypadku Wisły Płock mówimy o ósmej lokacie. Drużyna Radosława Sobolewskiego w rundzie jesiennej potrafiła wygrać nawet sześć razy z rzędu. Potem jednak wyhamowała i skutki braku formy odczuwa do dziś. W tym roku nie wygrała żadnego spośród trzech meczów (ostatnio remis 1:1 z Zagłębiem Lubin).

Sobotnie zawody poprowadzi sędzia Łukasz Szczech z Kobyłki. Do obsługi VAR-u wyznaczeni zostali dwaj Tomaszowie: Kwiatkowski i Listkiewicz.

Oglądaj mecz Wisła Kraków - Wisła Płock na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Wisła Kraków - Wisła Płock:
Wisła Kraków: Turgeman, Burliga
Wisła Plock: Ambrosiewicz, Tomasik, Kwietniewski, Rzeźniczak (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Wisła Płock - Wisła Kraków 2:1 (Ekstraklasa, 22.09.2019)
Wisła Kraków - Wisła Płock 2:3 (Ekstraklasa, 22.04.2019)
Wisła Płock - Wisła Kraków 1:2 (Ekstraklasa, 14.12.2018)

Mecz Wisła Kraków - Wisła Płock TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentują Żelisław Żyżyński i Kazimierz Węgrzyn. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 15:00.