Memoriał Edwarda Hodury znowu zagościł na sopockiej plaży....

Memoriał Edwarda Hodury znowu zagościł na sopockiej plaży. "Z roku na rok wzrasta ranga imprezy" [zdjęcia]

Szymon Szadurski

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Sopot Beach Rugby 2018
1/13

Przejdź do
galerii zdjęć

©Piotr Hukało

Blisko pięćdziesiąt drużyn wzięło udział w weekend w trzydniowym Memoriale Edwarda Hodury na sopockiej plaży.
Zacięta rywalizacja na piasku trwała od piątku do niedzieli. Pierwszego dnia w ramach turnieju Junior Sopot Beach Rugby mecze zagrały grupy młodzieżowe. Wśród mini-żaków zwycięstwo odniosła Arka Gdynia, pokonując gospodarzy z Ogniwa. Gdyńskie „Buldogi” były najlepsze także w kategorii młodzików. W finale triumfowały nad gdańską Lechią. Natomiast Ogniwo sięgnęło po wygraną w rywalizacji kadetów. Finałowym przeciwnikiem była w tej grupie wiekowej Lechia Gdańsk.

W sobotę na plażę nieopodal mola wybiegli seniorzy. Mocna obsada 25 drużyn spowodowała, że kibice obejrzeli aż 66 spotkań. Złoto, zdobyte w zeszłym roku, obronili Banici Poznań. Srebro powędrowało także do stolicy Wielkopolski, na drugim stopniu podium uplasowali się bowiem zawodnicy Posnanii. Brąz przypadł w udziale gdańskiej Lechii.

Zobacz galerię

Najpiękniejsza, przynajmniej wizualnie, część rywalizacji, odbyła się w niedzielę. O prymat na piasku zagrały ekipy kobiece. Po złoto sięgnęły Miedziowe Lubin, pokonując Syrenki Warszawa, Decathlon Rugby Team, Flotę Gdynia i Black Roses Exiles. Turniej Sopot Beach Rugby rozegrano już po raz szósty.

- Z roku na rok wzrasta ranga imprezy i liczba ekip, startujących w zawodach - podkreśla Jarosław Hodura, organizator przedsięwzięcia. - To obecnie jeden z największych turniejów rugby na plaży na świecie.

Organizatorem Sopot Beach Rugby była Fundacja Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury kierowana przez Jarosława Hodurę. Fundacja otrzymała wsparcie od: Gmina Miasta Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Fundacja Lotto, Oceanic, Timemaster, Żywiec Zdrój, Sopocki Zdrój, Wielkie Stoły, MOSiR w Sopocie, Delikatesy Mrozińscy, Exclusive Sport, Decathlon, Timemaster, Toi Toi, Dorsz i Przyjaciele, Ortopedika, Care Zone, Oland, Jockersopot.pl, Zobacz.tv, Flyfun.pl, wolontariuszy z klubu Ogniwo Sopot.

Paweł Fajdek: W mistrzostwach Europy liczy się to, żebyśmy z Wojtkiem Nowickim zdobyli dwa najcenniejsze medale
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej