Artur Bogacki
Argentyna - Serbia
Argentyna - Serbia Anna Kaczmarz
Memoriał Wagnera 2022 rozpoczął się w czwartek (18.08) od zwycięstwa Argentyny nad Serbią 3:1. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Argentyna - Serbia 3:1 (25:21, 19:25, 25:22, 25:18)

Argentyna: Gallego, Conte, Loser, Lima, Palacios, De Cecco, Danani (libero) oraz Koukartsev, Sanchez, Ramos, Palonsky.
Serbia: Jovović U. Kovacević, Perić, Atanasijević, Masulović, Podrascanin, Peković (libero) oraz Petković, Ivović, Lisinać.

Mecz inaugurujący XIX Memoriał Wagnera był wyrównany. W pierwszej partii Argentyńczycy długo prowadzili (6:8, 16:21),w drugiej role się odwróciły, a prym w serbskiej ekipie wiedli Uros Kovacević i Pavle Perić, którzy zdobyli po 6 pkt.

W trzecim, kluczowym secie ekipa z Ameryki Płd. wykazała się lepszą skutecznością i objęła prowadzenie w całym spotkaniu. W czwartym secie Argentyńczycy nie zmarnowali szansy. Od stanu 13:13 zdobyli cztery punkty z rzędu, a potem pilnowali przewagi, a nawet ją powiększali (22:16). W końcówce Serbowie już chyba odpuścili, przegrali do 18.

Dla Argentyny najwięcej punktów, 21, zdobył Ezequiel Palacios; dla Serbii Atanasijević - 13.