DF
MKS Zagłębie Lubin
W piątkowych derbach Dolnego Śląska w ramach 9. kolejki PGNiG Superligi Kobiet szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin wygrały we własnej hali 21:18 z KPR-em Gminy Kobierzyce. Tytuł MVP trafił w ręce Patrycji Matieli.

W ostatnich derbowych potyczkach KPR nad wyraz często znajdował patent na wyżej notowane rywalki z Lubina. To właśnie kobierzyczanki po pierwszej połowie prowadziły 11:8. Gospodynie długo szukały skuteczności, z czym kłopotów nie miała najskuteczniejsza w zespole prowadzonym przez Edytę Majdzińską Kinga Jakubowska.

Miedziowe na drugą połowę spotkania wyszły odmienione. Podopieczne Bożeny Karkut zwarły szeregi w obronie, dzięki czemu KPR pierwsze trafienie po przerwie zanotował dopiero po... kwadransie. Na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem Metraco Zagłębie prowadziło 15:14. Drużyna gospodyń straciła wówczas Małgorzatę Buklarewicz, która obejrzała czerwoną kartkę. Lubinianki nie oddały pola przeciwniczkom i w ostatnich fragmentach gry zachowały więcej zimnej krwi, co przełożyło się na ostateczne zwycięstwo 21:18.

– Cieszymy się z wygranej, ale w pierwszej połowie popełniłyśmy zbyt wiele błędów, które skrzętnie wykorzystały przeciwniczki. To były zupełnie dwie różne połowy. W drugiej zupełnie inaczej już wyglądałyśmy. Była bardziej agresywna obrona, lepsza postawa w bramce, dzięki czemu szybko nadrobiłyśmy wynik. Cieszę się, że dziewczyny, pomimo tego, że mecz na początku nie układał się po naszej myśli, podniosły się i wygrały mecz – stwierdziła po zakończeniu spotkania Bożena Karkut.

– Był to bardzo wyrównany mecz, widać było, że żaden z zespołów nie chciał popełnić błędów. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Uważam, że moja drużyna zagrała bardzo dobre zawody w pierwszej połowie, była bardzo konsekwentny, wykorzystywała błędy przeciwnika, dzięki czemu wypracowała sobie sporą przewagę. Szkoda, że w drugiej połowie miałyśmy zbyt sporo błędów i Zagłębie uwierzyło, że może wygrać – podsumowała konfrontację Edyta Majdzińska.

9. kolejka PGNiG Superligi Kobiet: Metraco Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 21:18 (8:11)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 3, Hartman 6, Trawczyńska, Buklarewicz 1, Górna 1, Miłek, Ważna 3, Zawistowska, Matieli 3, Noga, Belmas 2, Pielesz, Milojević 2.

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 8, Kucharska 1, Ilnicka, Tomczyk, Piotrowska 1, Janas 2, Kuriata, Wiertelak 2, Ivanović, Walczak 1, Koprowska 1, Despodovska 2, Wicik, Michalak.

MVP meczu: Patrycja Matieli (Metraco Zagłębie).

Sędziowie: Korneliusz Habierski, Grzegorz Skrobak, Delegat ZPRP: Zbigniew Uszyński.

Widzów: 1102.

1 listopada oficjalnie zostało otwarte okno transferowe w żużlowych ligach w Polsce. W niniejszej galerii prezentujemy składy klubów PGE Ekstraligi na sezon 2020. Ostatnio barwy zmienili m.in. Nicki Pedersen, Niels Kristian Iversen czy Matej Žagar. Oceńcie sami, który zespół może pochwalić się najsilniejszym składem.*W zestawieniu podajemy średnie biegopunktowe, jakie zawodnicy osiągnęli w PGE Ekstralidze w sezonie 2020.

SKŁADY klubów PGE Ekstraligi na sezon 2020. W przyszłym roku...

ZGŁOŚ KANDYDATA! Sportowiec Roku 2019 na Dolnym Śąsku - 67. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej