Jakub Maj
Jakub Maj
Wojciech Wojtkielewicz
Towarzyski mecz z Łotwą był drugim sprawdzianem dla Michała Probierza w roli trenera reprezentacji U-21. Pomimo dobrej pierwszej połowy, nasza młodzieżówka tylko zremisowała z Łotwą 1:1.

Pierwszy mecz Michała Probierza w roli trenera (z Grecją) pozostawiał wiele do życzenia. Młodzieżówka przegrała ten mecz 0:1, a na byłego trenera Cracovii wylała się fala krytyki. Po wtorkowym meczu, kibice kadry narodowej mogą mieć powody do optymizmu - styl gry był naprawdę imponujący. Akcje były rozgrywane w wysokim tempie, podania były precyzyjne, a sami piłkarze byli bardzo ofensywnie nastawieni. Od samego początku agresywnie rzucili się do ataku.

Już w 3. minucie Polacy przeprowadzili pierwsza groźną, składną akcję. Kacper Trelowski popisał się pięknym podaniem prostopadłym, które minęło linię ofensywną rywala. Piłka trafiła do Musiałowskiego, który przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów. Niestety naszym zawodnikom zabrakło zimnej krwi, aby skończyć akcję strzałem.

W 6. minucie Bartłomiej Kłudka posłał płaskie podanie w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zdołał dopaść do piłki.

Minutę później doszło do najbardziej kuriozalnej sytuacji w całym meczu. Fryderyk Gerbowski uderzył z bliskiej odległości na bramkę Łotwy - futbolówka leciała wprost do bramki rywali. Kiedy każdy kibic na stadionie widział już piłkę w bramce, Szymon Włodarczyk postanowił, że dobije uderzenie jego kolegi i to on wpisze się na listę strzelców. Zamiast strzału wyszedł blok - piłka nie trafiła do siatki, a na tablicy wyników nadal mieliśmy 0:0.

W 12. oraz 15. minucie Fornalczyk oraz Musiałowski próbowali swoich sił strzałami z dystansu. Uderzenie zawodnika Pogoni złapał bramkarz, natomiast próba gracza Liverpoolu trafiła w boczną siatkę.

Najlepsza akcja naszych rywali w pierwszej połowie miała miejsce w 34. minucie. Kombinacyjna akcja została zakończona strzałem, ale na nasze szczęście piłka minęła bramkę Trelowskiego o kilka metrów.

Od razu po przerwie Musiałowski miał szansę na pierwszą bramkę w meczu. Młody zawodnik chciał wykorzystać błąd bramkarza - przejął piłkę i stanął w sytuacji sam na sam z rywalem. Górą w tej sytuacji był Łotysz, który obronił strzał.

W 56. minucie Vapne był bliski pokonania Trelowskiego strzałem głową. Słupek uratował polskiego bramkarza przed stratą gola.

3 minuty później Polacy stracili piłkę w środku pola. Rywale przeprowadzili szybki atak. Napastnika Łotwy nie zdążył zablokować Pingot, a Trelowski nie miał szans ze strzałem Kauselisa. Od 59. minuty Polska przegrywała 0:1.

W 70. minucie doszło do wyrównania. Bramkarz Łotwy wyszedł z bramki, żeby wypiąstkować piłkę. Zrobił to na tyle niedokładnie, że futbolówka trafiła pod nogi naszego zawodnika - Kłudka wykorzystał idealną okazję. Mieliśmy już 1:1!

W 84. minucie Szymczak trafił w poprzeczkę po tym jak postanowił przelobować bramkarza rywali technicznym strzałem.

Zawodnik meczu: Mateusz Musiałowski