Miedź Legnica - Górnik Zabrze 0:0. Ekipa Jana Urbana dopilnowała pieniędzy. ZDJĘCIA z meczu

Rafał Musioł
W meczu Miedzi z Górnikiem nie padł żaden gol.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE PAP/Sebastian Borowski
W ostatnim meczu sezonu Górnik Zabrze zremisował w Legnicy ze zdegradowaną wcześniej Miedzią 0:0. Zespół Jana Urbana zajął w tabeli szóste miejsce.

Górnik Zabrze nie wyrównał klubowego rekordu siedmiu zwycięstw z rzędu. Zespół Jana Urbana, który w piątek przedłużył swój kontrakt o dwa lata, zakończył sezon remisem z Miedzią Legnica i finiszował w tabeli na szóstym miejscu. To najlepszy wynik od sezonu 2018/19.

W ostatnim spotkaniu sezonu Górnik nie dał się pokonać po raz ósmy z rzędu. W pierwszej połowie Miedź posłała piłkę do jego siatki, ale akcja była spalona. Po przerwie to zabrzanie byli bliżsi celu. Najlepszą szansę zmarnował Piotr Krawczyk, przegrywając pojedynek z Mateuszem Abramowiczem. Taki sam los spotkał Kanji Okunukiego, główką nie trafił też do celu Lukas Podolski.

Remis nie rozczarował żadnej z drużyn. Górnik zachował miejsce, które oznacz dla klubu wypłatę 3.375.438 zł z racji premii sportowej.

Miedź Legnica - Górnik Zabrze 0:0
Miedź Abramowicz - Mijusković, Niewulis, Wełkowski - Narsingh (46. Agbor), Tront, Naveda (38. Drachal), Drygas (86. Matuszek), Kostka (86. Garuch) - Obieta (28. Henríquez). Trener: Grzegorz Mokry.
Górnik Bielica - Sekulić, Bergström, Szcześniak, Janża - Dadok (46. Pacheco), Rasak, Olkowski (46. Okunuki), Podolski, Yokota (72. Cholewiak) - Krawczyk (59. van den Hurk). Trener: Jan Urban.