Miedź Legnica po 3. kolejce liderem Fortuna 1 Ligi!

Dawid Foltyniewicz
Lucyna Nenow
Miedź Legnica po trzech kolejkach Fortuna 1 Ligi ma na koncie komplet zwycięstw i znajduje się na pozycji lidera tabeli. W piątek podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego rozbili na wyjeździe GKS Tychy 3:0.

Konia z rzędem temu, kto przed startem nowego sezonu Fortuna 1 Ligi przewidywał, że po trzech kolejkach Miedź będzie miała na koncie komplet zwycięstw. Wojciech Łobodziński swoją pracę w roli trenera legniczan rozpoczął w najlepszy możliwy sposób. Jego podopieczni po zwycięstwach nad Odrą Opole (4:1) i GKS-em Katowice (1:0) w piątek pewnie pokonali GKS Tychy 3:0.

Pierwszy kwadrans zapowiadał wyrównany mecz. Obie drużyny szukały swoich szans ze stałych fragmentów. Należy jednak zaznaczyć, że zarówno Miedź, jak i GKS dobrze zabezpieczały dostęp do swojej bramki. Ekipa Łobodzińskiego prawdziwy koncert gry dała po przerwie. W 50. minucie Krzysztof Drzazga pięknym strzałem dał legniczanom prowadzenie. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie. 26-latek wykorzystał rzut karny, choć Konrad Jałocha był bliski obrony. W 84. minucie wynik spotkania ustalił Patryk Makuch.

– Przed meczem nastawiałem swoich zawodników na grę agresywną i kombinacyjną w ofensywie. Wszystko, co sobie zaplanowaliśmy, dzisiaj wykonaliśmy – powiedział wyraźnie zadowolony Łobodziński. – Wydaje mi się, że to było spotkanie, które pokazało naszą moc, ale też wyrachowanie w drugiej połowie. Oczywiście dalej będziemy ciężko pracować i podtrzymywać to, co zrobiliśmy dzisiaj. Po tym meczu jestem bardzo dumny z chłopaków – dodał.

Po 3. kolejce Fortuna 1 Ligi Miedź zajmuje pozycje lidera. Tuż za plecami zespołu z Legnicy znajdują się Widzew Łódź i Korona Kielce, które również mają komplet punktów, ale gorszy bilans bramkowy niż dolnośląska drużyna.

GKS Tychy - Miedź Legnica 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Krzysztof Drzazga (50), 0:2 Krzysztof Drzazga (58-karny), 0:3 Patryk Makuch (84)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Kamil Szymura (64. Oskar Paprzycki), Krzysztof Wołkowicz - Kacper Janiak (80. Michał Staniucha), Sebastian Steblecki (64. Jakub Piątek), Wiktor Żytek, Łukasz Grzeszczyk, Kacper Piątek (64. Kamil Kargulewicz) - Tomas Malec (64. Gracjan Jaroch).

Miedź: Paweł Lenarcik - Marcin Garuch (88. Michał Pojasek), Nemanja Mijusković, Szymon Matuszek, Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina - Maciej Śliwa (71. Szymon Stróżyński), Maxime Dominguez (85. Mehdi Lehaire), Damian Tront, Krzysztof Drzazga (71. Kamil Zapolnik) - Patryk Makuch (85. Michał Bednarski).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0