Paulina Piwowarczyk (na pierwszym planie) zadebiutowała w Koronie Handball.
Paulina Piwowarczyk (na pierwszym planie) zadebiutowała w Koronie Handball. Dawid Łukasik
W piątkowych meczach na turnieju w Sieniawie koło Jarosławia, Korona Handball Kielce wygrała z pierwszoligowymi Varsovią Warszawa i SPR JKS Jarosław.

Korona Handball Kielce - Varsovia Warszawa 35:24 (18:12)

Korona Handball Kielce - SPR JKS Jarosław 38:21 (12:11)

Korona Handball: Orowicz, Nazimek - Zimnicka 4, 4, Gliwińska 3, 3, Janczyk 2, 0, Czekala 5, 3, Skowrońska 6, 0, Syncerz 6, 5, Charzyńska 2, 5, Mochocka 0, 5, Strózik 0, 5, Piwowarczyk 0, 0, Homonicka 4, 0, Jach 0, 2, Kędzior 3, 6.

Drużyny, z którymi grała w piątek Korona Handball, dzieli różnica ligi - kielczanki grają w PGNiG Superligi, warszawianki i jarosławianki w pierwszej lidze.

- Prowadziliśmy od samego początku, wygraliśmy bezproblemowo. Z dobrej strony pokazały się nasze bramkarki, w tym młoda Ania Nazimek, która jest debiutantką - mówił nam wiceprezes Korony Handball, Krzysztof Demko.

W kieleckim zespole zadebiutowała obrotowa Paulina Piwowarczyk, która w poprzednich sparingach nie grała, bo nie była do tego gotowa po wielomiesięcznym leczeniu kontuzji. Po w miarę wyrównanym początku spotkania (6 minuta 5:4 dla Korony Handball), potem nastąpił odjazd naszego zespołu w 13 minucie było 12:4. Od tego momentu nasz zespół kontrolował przebieg gry. - Nie pompowaliśmy wyniku, trener Tetelewski dał pograć wszystkim zawodniczkom - dodał Krzysztof Demko.

Przerwa przed kolejnym piątkowym meczem była tak krótka, że nasze zawodniczki nie zdążyły nawet zjeść obiadu. W pierwszej połowie spotkania z gospodyniami turnieju kielczanki grały ospale, popełniały sporo błędów i po 30 minutach wygrywały tylko jednym golem. Na drugą część wyszły jednak tak zmobilizowane, że pierwsze 11 minut wygrały 10:2 i było po meczu.

W innym meczu: SPR JKS Jarosław - Gorodniczanka Grodno (Białoruś) 31:24 (13:10).

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz zmiany i skład na sezon 2018/2019 [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE PIŁKARKI RĘCZNE W MUNDURACH I UZBROJONE PO ZĘBY

LEWANDOWSKI I BONIEK DZIĘKUJĄ BIELECKIEMU I SZMALOWI

ZOBACZ OSTATNIĄ W KARIERZE BRAMKĘ KAROLA BIELECKIEGO

NIEPOKONANI. PGE VIVE POŻEGNAŁO SWOJE LEGENDY

Materiał oryginalny: Między dwie wygranymi nie zdążyły zjeść obiadu. Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce wygrywają w Sieniawie - Echo Dnia Świętokrzyskie