Międzynarodowy turniej Kyokushin Karate powraca do Limanowej.

MD
Wideo
od 16 lat

Po rocznej przerwie spowodowanej faktem, iż w 2018 roku ARS Klub Kyokushinkai był organizatorem 45 Mistrzostw Polski Seniorów w Karate Kyokushin, do Limanowej powraca jeden z najpopularniejszych w kraju i Europie turniejów Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży pn. ONE WORLD ONE KYOKUSHIN, którego to właśnie pomysłodawcą oraz organizatorem jest ARS Klub Kyokushinkai - Limanowa.

Już 15 czerwca 2019r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej będzie można zobaczyć zmagania młodych wojowników, którzy przybędą do Limanowej by w duchu przyświecającego turniejowi hasła ONE WORLD ONE KYOKUSHIN rywalizować o laur zwycięstwa.

W latach poprzednich turniej pod hasłem ONE WORLD ONE KYOKUSHIN sprowadzał do Limanowej średnio między 500 a 650 zawodników z 60 – 70 klubów z kraju oraz 9 krajów Europy, którzy reprezentowali największe światowe organizacje Kyokushin Karate. Organizowany w Limanowej turniej cieszył się bardzo dużą popularnością i uważany był za jedną z najlepszych imprez tego typu nie tylko w Polsce ale i w Europie.

Od samego początku działalności klubu i organizacji turnieju z cyklu ONE WORLD ONE KYOKUSHIN, organizatorom przyświecała idea promocji Karate Kokushin oraz młodych ludzi, w szczególności mieszkańców miasta Limanowa i regionu limanowskiego, którzy uprawiają tę dyscyplinę sportu. Turniej zawsze był i nadal jest otwarty dla wszystkich karateków bez względu przynależność organizacyjną.

Zawsze odbywał się on w standardzie nie gorszym niż prestiżowe zawody międzynarodowe dla dorosłych karateków, rangi mistrzostw Europy czy nawet świata. Dzieci i młodzież biorąca udział w limanowskim turnieju mogły poczuć atmosferę poważnego turnieju, w którym być może kiedyś będą uczestniczyć, już jako dorośli zawodnicy. Turniej nie jest i nigdy nie był przedsięwzięciem komercyjnym. Od uczestników nie są pobierane żadne opłaty z tytułu udziału w turnieju. Organizatorom zawsze udawało się przygotować dla zwycięzców okazałe puchary i dyplomy, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe gadżety promujące turniej oraz Limanową, jako miasto i region. Swego rodzaju ewenementem turnieju ONE WORLD ONE KYOKUSHIN było to, że pomimo iż w turnieju brali udział przedstawiciele różnych, często rywalizujących ze sobą organizacji karate, to na limanowskim turnieju zawsze panowała wyjątkowa atmosfera przyjaźni, a poziom organizacyjny i sportowy turnieju był zawsze wysoki. „Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie” – mówią organizatorzy.

W tym roku podobnie jak w poprzednich edycjach turnieju rywalizacja sportowa odbędzie się w konkurencji kata oraz kumite z podziałem na stosowne do wieku oraz wagi zawodników kategorie. Jednak w tegorocznej edycji turnieju organizatorzy wprowadzili dość istotną zmianę - w turnieju będzie mogło wziąć udział maksymalnie 300 zawodników.

_Organizacja takiej imprezy wymaga pracy i zaangażowania wielu osób oraz wiąże się ze sporymi kosztami. Wprowadzony przez nas limit wynika głównie z ograniczeń finansowych. W tym roku turniej jest organizowany przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego. Te środki pokrywają część kosztów organizacji turnieju. Pozostałą część musimy zorganizować we własnym zakresie, co w obecnych czasach nie jest łatwe. Żeby, więc turniej w ogóle przeprowadzić na zakładanym poziomie organizacyjnym i sportowym zdecydowaliśmy się wprowadzić limit 300 zawodników, którzy będą mogli wziąć udział w tegorocznym turnieju. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do tego rozwiązania. Zakładamy, że wprowadzony limit spowoduje, że w turnieju wezmą udział najlepsi z najlepszych zawodnicy z poszczególnych klubów_– mówią dalej organizatorzy.

Tradycyjnie już wsparcie dla turnieju zadeklarowali stali partnerzy, firmy: JONIEC, PDM Limdrog, PAK-FOL, F.U.H. ELMAR Mariusz Kamenczak, IMPULS Contractor, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Starostwo Powiatowe w Limanowej i Szpital Powiatowy w Limanowej oraz Bank PEKAO S.A. o/Limanowa, INTERSIEĆ, MARXAM Project, MARXAM Brewering, Pralnia Ekologiczna TIP-TOP, KULINAR”.

Patronat honorowy nad turniejem objęli:

  • Pan Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP,
  • Pan Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego,
  • Pan Mieczysław Uryga - Starosta Limanowski,
  • Pan Jarosław Pachut - Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) -Region Limanowa,
  • Shihan Andrzej Drewniak – Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation.

Patronat medialny sprawują: TVP O/Kraków, Sprotowy24.pl, Gazeta Krakowska, Limanowianin.in.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich naszych czytelników na trybuny hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej i kibicowania młodym karatekom. Rozpoczęcie rywalizacji sportowej planowane jest na godzinę 1000, natomiast oficjalne otwarcie, podczas którego m.in. odbędą się widowiskowe pokazy zostało zaplanowane na 1400.
Wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24