Wojciech Wrona
Patrick Cutrone dołączy do Wolvehampton
Patrick Cutrone dołączy do Wolvehampton polska press
AC Milan pokazał, że wierzy w Krzysztofa Piątka. Włoski klub sprzedał właśnie rywala Polaka do miejsca w składzie - Patricka Cutrone, który w minionym sezonie zabierał mu sporo minut na boisku.

Przed przyjściem Piątka do klubu, Cutrone był pierwszym wyborem Gennaro Gattuso w ataku. Ten scenariusz jednak szybko został wyrzucony do kosza, ale 21-letni Włoch wciąż dostawał swoje szanse z ławki rezerwowych - najczęściej w okolicach 60-70 minuty zabierając Polakowi często pół godziny gry.

Miniony sezon nie był dla Cutrone udanym - trzy gole w 34 meczach nie powala na kolana. Mimo to Milan wciąż wierzył w potencjał Włocha aż do letniego okienka transferowego. Od nowego sezonu Cutrone będzie reprezentował barwy Wolverhampton w Premier League, a Rossonerri zarobią na nim 18 mln funtów.

Milan ma teraz w składzie dwóch napastników - Piątka i Andre Silvę, który wrócił z wypożyczenia z Sevilli. Portugalczyk Hiszpanii nie podbił, ale też nie ma czego się wstydzić - 9 goli w 27 meczach to nie jest zły wynik zważywszy, że głównym snajperem w drużynie był Wissam Ben Yeder.