Milan wygrał Serie A po jedenastu latach przerwy. Mistrzostwo Włoch zapewnił sobie zwycięstwem na wyjeździe w ostatniej kolejce

JacK
Piłkarze AC Milan fetują mistrzostwo Włoch 2022
Piłkarze AC Milan fetują mistrzostwo Włoch 2022 ELEVEN SPORTS PL
AC Milan pokonał w wyjazdowym meczu na stadionie Mapei-Citta del Tricolore w Reggio nell Emilia, w ramach 38. kolejki włoskiej Serie A sezonu 2021/2022, US Sassuolo Calcio 3:0 i został mistrzem Włoch.

W 17. minucie bramkę zdobył francuski napastnik Olivier Giroud, przy asyście portugalskiego atakującego Rafaela Leao. W 32. minucie na listę strzelców znowu wpisał się Giroud po podaniu Leao, a dwie minuty później wynik ustalił iworyjski pomocnik Frank Kessie przy trzeciej asyście w meczu Leao.

Milan zdobył 86 punktów w 38 meczach i zdobył scudetto po 11 latach przerwy, wyprzedzając o 2 punkty Inter Mediolan, który w ostatnim meczu sezonu pokonał Sampdorię Genua 3:0 na San Siro (Giuseppe Meazza) po golu chorwackiego pomocnika Ivana Perisicia w 49. minucie i dwóch trafieniach argentyńskiego napastnika Joaquina Correi w 55. i 57. minucie.

„Rossoneri” sięgnęli po mistrzostwo Włoch pierwszy raz od sezonu 2010/2011. W poprzedniej kampanii Serie A wygrał Inter, a wcześniej Juventus Turyn przez dziewięć lat z rzędu.

Milan zrównał się z Interem pod względem liczby zdobytych tytułów mistrza Włoch. Oba mediolańskie kluby mają po 19. scudetti. Juventus zgromadził 36. mistrzostw Italii.

Oprócz Milanu i Interu w czwórce najlepszych drużyn Serie A sezonu 2021/2022 znalazły się Napoli oraz Juventus i te cztery kluby wystąpią w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów.