Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. 2 gole Blaża Janca, 3 jego następcy w PGE VIVE Kielce

East News/Polska Press
Piątek jest drugim dniem rozgrywek drugiej rundy mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Tym razem odbywają się mecze w grupie I. W pierwszym Słowenia pokonała Islandię. W meczu doszło do ciekawej konfrontacji - Słoweńca Blaża Janca z PGE VIVE Kielce, z Islandczykiem Sigvaldi Gudjonssonem, który za pół roku zastąpi w kieleckim zespole Janca po jego odejściu do FC Barcelona.

Gdzie oglądać mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych - LINKI DO TRANSMISJI

GRUPA II (Malmoe)
Słowenia - Islandia 30:27 (15:14)

Słoweńcy z kompletem zwycięstw na tych mistrzostwach. Mecz z Islandią zaczęli bardzo dobrze, w 11 minucie po dwóch rzutach do pustej bramki Blaża Janca z PGE VIVE prowadzili 7:2. Potem jednak drużyna z Wyspy Gejzerów zaczęła odrabiać straty i w końcówce pierwszej połowy dwa razy wychodziła na jednobramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie bardzo dobrze bronił bramkarz Słowenii, Klemen Ferlin, który zakończył mecz z 37-procentową skutecznością. Słoweńskim atakiem świetnie kierował były playmaker klubu z Kielc, Dean Bombac, który zapisał imponujący dorobek: 9 bramek i aż 10 asyst! Jego drużyna powoli odjeżdżała Islandczykom - w 51 minucie wygrywała 26:20.

Blaż Janc (Słowenia), 2/4, 1 asysta, 2 wypracowane karne, 1x2 minuty, czas gry: 59:44
Dean Bombac (Słowenia), 9/11 (karne 0/1), 10 asyst, 3 straty, 2 przechwyty, czas gry: 55:19 - uznany za najlepszego zawodnika meczu
Sighvaldi Gudjonsson (Islandia), 3/4, 2 asysty, 1 wypracowany karny, czas gry: 60:00.
Haukur Thrastarson (Islandia), poza składem.

Norwegia - Węgry 36:29 (20:12)

Portugalia - Szwecja 35:25 (15:12)

Portugalczycy, rewelacja turnieju, rozbili w pył jednego z gospodarzy imprezy.

19.01 (niedziela), godz. 14: Portugalia - Islandia
19.01 (niedziela), godz. 16.15: Słowenia - Węgry
19.01 (niedziela), godz. 18.30: Norwegia - Szwecja
21.01 (wtorek). godz. 16: Portugalia - Słowenia
21.01 (wtorek), godz. 18.15: Norwegia - Islandia
21.01 (wtorek), godz. 20.30: Węgry - Szwecja