Mistrzostwa Europy siatkarek 2021. Sytuacja w grupie B po trzecim meczu reprezentantek Polski ZDJĘCIA

Rafał Rusiecki
Polskie siatkarki pokonały w sobotę w Płowdiw Czeszki 3:1
Polskie siatkarki pokonały w sobotę w Płowdiw Czeszki 3:1 CEV.eu
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą na mistrzostwach Europy siatkarki reprezentacji Polski. W sobotę, 21 sierpnia biało-czerwone pokonały 3:1 Czeszki. Tym samym umocniły się na pierwszym miejscu w grupie B, która mecze rozgrywa w bułgarskim Płowdiw.

Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet 2021

Tylko pierwszy mecz sobotniego meczu Polska - Czechy okazał się dla naszych zawodniczek trudną przeprawą. Podopieczne selekcjonera Jacka Nawrockiego przegrały go do 20 punktów i musiały się wziąć do pracy. Zrobiły to w świetnym stylu, bo w kolejnych partiach wygrywały już wyraźnie. Zanotowały tym samym trzecie zwycięstwo w hali w Płowdiw, gdzie wcześniej uporały się z Niemkami oraz Greczynkami.

- Kluczem do zwycięstwa była dzisiaj dobra gra blokiem. Grałyśmy dobrze w obronie oraz w polu zagrywki. W pierwszym secie rozpoczęłyśmy trochę wolno i chyba lekko zlekceważyłyśmy nasze rywalki. Przed nami krótka przerwa na regenerację, ale nadal musimy być skoncentrowane na mistrzowskim turnieju - zaznaczyła Klaudia Alagierska, środkowa bloku naszej drużyny, która zaliczyła pięć punktowych bloków w spotkaniu z Czeszkami.

Polska - Czechy 3:1 (20:25, 25:15, 25:21, 25:18)

Trzecie zwycięstwo za trzy punkty znacznie przybliża nasze siatkarki do awansu do następnej rundy mistrzostw Europy z dobrego miejsca w tabeli. Biało-czerwonym zostały jeszcze dwa spotkania grupowe - w poniedziałek, 23 sierpnia o godz. 19.30 czasu polskiego zmierzą się z Hiszpankami, a w środę, 25 sierpnia o godz. 19.30 z Bułgarkami.