Mistrzostwa Europy w rugby 7. Polska przegrała z Francją 19:40

KM
Polscy rugbyści w swoim pierwszym meczu na rozgrywanym w Gdyni turnieju o mistrzostwo Europy przegrali z Francją 19:40.

Biało-czerwoni znakomicie rozpoczęli mecz, już po pierwszej akcji ofensywnej prowadząc 5:0. Niestety, wyżej notowani rywale szybko zaczęli wykorzystywać swoje atuty, przede wszystkim szybkość i zwinność. Potrafili bezlitośnie wykorzystać błędy w polskiej defensywie i jeszcze przed przerwą zdobyli cztery przyłożenia, wychodząc na prowadzenie 26:5.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, jedni i drudzy dwa razy stawili się w polu punktowym przeciwnika. Francuzi okazali się nie do przeskoczenia, ale nasi rugbyści pokazali ogromną wolę walki i momentami grali z faworytami jak równy z równym.

Drugi mecz Polacy rozegrają o godz. 15.05 przeciwko Wielkiej Brytanii "Lions".

Materiał oryginalny: Mistrzostwa Europy w rugby 7. Polska przegrała z Francją 19:40 - Dziennik Bałtycki