Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Chorwacja przegrała z Brazylią!

Luka Cindrić w ataku na bramkę Brazylii
Luka Cindrić w ataku na bramkę Brazylii East News/Polska Press
Sensacją niedzielnych meczów głównej rundy grupowej rozgrywanych w Danii i Niemczech mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, była porażka niepokonanej dotąd Chorwacji z Brazylią.

Niedzielne wyniki

GRUPA I

Brazylia - Chorwacja 29:26 (17:13)
Wygrana w tym meczu bardzo przybliżałaby Chorwatów do półfinału, bo pozostaliby jedyną drużyną w grupie I bez straty punktu. Ale spotkanie od początku przyjęło zgoła nieoczekiwany przebieg. Brazylia szybko objęła kilkubramkowe prowadzenie, w 11 minucie sięgnęło ono pięciu goli (8:3).

Po przerwie nic się nie zmieniło, Hrvatska grała bardzo słabo, szczególnie w ataku, jej zawodnicy gubili piłkę albo oddawali nieskuteczne rzuty. Trener Lino Cervar często wycofywał bramkarza, ale Brazylijczycy regularnie odbierali piłkę jego zawodnikom i rzucali do pustej bramki. Zdobyli w ten sposób aż osiem goli.

W 56 minucie, po czterech zdobytych golach z rzędu, Chorwacja przegrywała tylko 25:26, ale odpowiedział golem zawodnik Orlenu Wisły Płock, Jose de Toledo. Ostatnia akcja zespołu z Bałkanów była nieskuteczna, a Brazylijczycy zdobyli jeszcze jedną bramkę.

Chorwaci bardzo skomplikowali sobie sytuację, bo przed nimi mecze z Niemcami i Francją, do których tracą jeden punkt.

Luka Cindrić z PGE VIVE w meczu z Brazylią zagrał tylko 13 minut, zdobył jednego gola, oddając dwa rzuty, miał też asystę i dwie straty.

Byli zawodnicy PGE VIVE: bramkarz Marin Sego 5/25 (20 procent), 30 minut gry, Manuel Strlek 5/6, 27 minut, Żeljko Musa 1/1, 25 minut.

1.-2. miejsce - awans do półfinałów.

Poniedziałek, 21.01: Hiszpania - Brazylia (godz. 18), Chorwacja - Niemcy (godz. 20.30).

6. Tunezja 3 m, 0 pkt., br. 90-131

Poniedziałek, 21.01: Szwecja - Norwegia (godz. 18), Egipt - Dania (godz. 20.30).

O 13. miejsce. Rosja - Katar 28:34 (14:17)

O 15. miejsce. Macedonia - Chile 32:30 (16:16)

O 17. miejsce. Serbia - Argentyna 28:30 (15:13), bramkarz Władymir Cupara (PGE VIVE) 10/34 (29 procent), 47 minut gry

O 19. miejsce. Bahrajn - Austria 27:29 (17:17)

O 21. miejsce. Korea - Arabia Saudyjska 26:27 (14:13)

O 23. miejsce. Japonia - Angola 29:32 (14:15)

KOLEJNOŚĆ: 13. Katar, 14. Rosja, 15. Macedonia, 16. Chile, 17. Argentyna, 18. Serbia, 19. Austria, 20. Bahrajn, 21. Arabia Saudyjska, 22. Korea, 23. Angola, 24. Japonia.

SZOKUJĄCA DEKLARACJA BOGDANA WENTY SPRZED LAT. „CHCĘ ODDAĆ OKO BIELECKIEMU”

OTO NOWE PGE VIVE KIELCE. ZOBACZ ZMIANY I SKŁAD NA SEZON 2018/2019 [ZDJĘCIA]

SŁAWEK SZMAL SKOŃCZYŁ 40 LAT. Zobaczcie „KASĘ”, JAKIEGO NIE ZNACIE [UNIKALNE ZDJĘCIA]

20 LAT TEMU W KIELCACH ODBYŁ SIĘ PIERWSZY MECZ GWIAZD ISKRA SHOW.

PRAWIE JAK MESSI. MICHAŁ JURECKI WYSTĄPIŁ W TURBOKOZAKU

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Materiał oryginalny: Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Chorwacja przegrała z Brazylią! - Echo Dnia Świętokrzyskie