Polska Press
Cztery mecze ostatniej kolejki pierwszej fazy grupowej rozgrywanych w Danii i Niemczech mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, kończyły się jedno- lub dwubramkową wygraną jednej z drużyn. W spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie B, w którym zagrało aż pięciu zawodników PGE VIVE Kielce, Chorwacja wygrała z Hiszpanią. Jedynym zawodnikiem mistrza Polski, który nie będzie nadal w grze o medale, jest bramkarz Władymir Cupara, który po przerwie wrócił do bramki. Jego drużyna przegrała z Niemcami i będzie grała o miejsca 17-20.

Piątkowe wyniki.

GRUPA A

Brazylia - Korea 35:26 (18:10)
Niemcy - Serbia 31:23 (16:12)

Władymir Cupara z PGE VIVE Kielce, który wrócił na ten mecz do serbskiej bramki, rozpoczął w pierwszej siódemce. Dobrze zaczął, ale potem stracił skuteczność. Dograł do końca pierwszej połowy, a potem wyszedł na ostatnie 10 minut. Jego skuteczność to 23 procent (7/30). Cupara zdobył również gola rzutem przez całe boisko. Andreas Wolff, który wkrótce trafi do kieleckiego klubu, wyszedł do niemieckiej bramki tylko na jednego karnego, którego nie obronił.

Francja - Rosja 23:22 (12:12)

Częściej na prowadzeniu byli Rosjanie, którzy momentami wygrywali różnicą czterech bramek. Jeszcze w 52 minucie prowadzili 22:19, ale już do końca spotkania nie zdobyli gola.

Kolejność w grupie: 1. Francja 9 pkt, 2. Niemcy 8, 3. Brazylia 6, 4. Rosja 4, 5. Serbia 3, 6. Korea 0.

Do drugiej rundy grupowej awansowały: Francja, Niemcy i Brazylia.

Znasz się na świętokrzyskiej piłce ręcznej? Rozwiąż QUIZ

GRUPA B

Bahrajn - Japonia 23:22 (10:9)
Macedonia - Islandia 22:24 (13:11)
Hiszpania - Chorwacja 19:23 (10:13)

Stojący na wysokim poziomie mecz. Chorwaci grali bardzo dobrze w obronie. Kierował nią były zawodnik klubu z Kielc Żeljko Musa, który radził sobie również pod bramką Hiszpanów, zdobył 6 bramek. Obrotowy SC Magdeburg został MVP meczu. Bardzo dobrze bronił również Marin Sego, który w 2016 roku wygrał z PGE VIVE Ligę Mistrzów, miał skuteczność 37 procent (10/27). Świetna gra całego bloku defensywnego Hrvatskiej sprawiła, że od stanu 7:7 w 18 minucie drużyna z Bałkanów odskoczyła na 12:7 w 26 i już do końca meczu nie dała się Hiszpanom zbliżyć na mniej niż dwie bramki.

Dorobek zawodników PGE VIVE, Hiszpania: Alex Dujszebajew 3 bramki/5 rzutów, 1 strata, 14 minut gry, Angel Fernandez 1/2, 1 asysta, 30 minut, Julen Aginagalde 1/2, 1 strata, 14 minut, Daniel Dujszebajew 0/2, 13 minut, Chorwacja: Luka Cindrić 1/3, 2 asysty, 24 minuty, byli zawodnicy PGE VIVE: Marin Sego 10/27 (37 procent), 51 minut, Żeljko Musa 6/7, 2 asysty, 55 minut, Manuel Strlek 0/0, 1 strata, 18 minut.

Kolejność w grupie: 1. Chorwacja 10 pkt., 2. Hiszpania 8, 3. Islandia 6, 4. Macedonia 4, 5. Bahrajn 2, 6. Japonia 0.

Do drugiej rundy awansowały: Chorwacja, Hiszpania i Islandia.

GRUPA C

Chile - Arabia Saudyjska 32:27 (21:13)
Austria - Tunezja 27:32 (14:18)
Dania - Norwegia 30:26 (17:13)

Kolejność w grupie: 1. Dania 10, 2. Norwegia 8, 3. Tunezja 6, 4. Chile 4, 5. Austria 2, 6. Arabia Saudyjska 0.

Do drugiej rundy awansowały: Dania, Norwegia, Tunezja.

GRUPA D

Egipt - Angola 33:28 (19:12)
Katar - Argentyna 26:25 (16:13)
Szwecja - Węgry 33:30 (16:15)

Kolejność w grupie: 1. Szwecja 10 pkt., 2. Węgry 6, 3. Egipt 5, 4. Katar 4, 5. Argentyna 3, 6. Angola 2.

Do drugiej rundy awansowały: Szwecja, Węgry i Egipt.

Piątek, 18 stycznia, jest dniem przerwy w turnieju. Kolejne mecze w sobotę.

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE SZYKUJE SIĘ DO WALK W MMA[ZDJĘCIA]

OTO NOWE PGE VIVE KIELCE. ZOBACZ ZMIANY I SKŁAD NA SEZON 2018/2019 [ZDJĘCIA]

SŁAWEK SZMAL SKOŃCZYŁ 40 LAT. Zobaczcie „KASĘ”, JAKIEGO NIE ZNACIE [UNIKALNE ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK GRAŁ W JEDNEJ DRUŻYNIE Z ANDRZEJEM SUPRONEM. W PIŁKĘ NOŻNĄ.

ŚLUB W PIEKLE. NIEZWYKŁA SESJA FOTOGRAFICZNA PIŁKAREK RĘCZNYCH

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Materiał oryginalny: Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Dużo zaciętych meczów. Chorwaci poskromili Hiszpanów. Gol Cupary - Echo Dnia Świętokrzyskie