Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Niemcy bez medalu. Sekundę przed końcem meczu o brąz gol Nikoli Karabatica dał wygraną Francji

East News/Polska Press
Andreas Wolff, niemiecki bramkarz, który za kilka miesięcy będzie piłkarzem ręcznym PGE VIVE Kielce, nie zdobył medalu mistrzostw świata. W meczu o brąz Niemcy przegrali w niedzielę w duńskim Herning z Francją 25;26.

O 3. miejsce. Niemcy - Francja 25:26 (13:9)

Niemcy: Wolff (12/31 - 39 procent), Heinevetter (1/3 - 33 procent) - Gensheimer 7 (1), Lemke, Wiencek 2, Suton, Wiede 2, Pekeler 1, Weinhold 1, Fath 2, Groetzki 1, Hafner, Musche 1 (1), Bohm 1, Kohlbacher 3, Drux 4.

Francja: Dumoulin (2/9 - 22 procent), Gerard (8/25 - 32 procent) - Remili 2, Lagarde, Richardson 2 (2), Mem 2, N. Karabatic 2, Mahe 7 (1), N'guessan 3, Abalo 3, Guigou 1, L. Karabatic, Fabregas 3, Porte 1.

Pierwsza połowa, a szczególnie jej ostatnie minuty, należały do współgospodarzy mistrzostw, którzy byli zdecydowanie skuteczniejsi od aktualnych jeszcze mistrzów świata. Bardzo dobrze grała niemiecka obrona, świetnie spisywał się w bramce Andreas Wolff, którego skuteczność obron sięgała 50 procent.

Obraz gry zmienił się o 180 stopni po przerwie. Niemcy stracili skuteczność, a Trójkolorowi zdobywali bramkę za bramką. W 38 minucie wyszli na prowadzenie 15:14, a chwilę wcześniej drużyna trenera Christiana Prokopa straciła filar obrony, Patricka Wiencka, który za trzy dwuminutowe kary powędrował na trybuny.

Niemal do końca spotkania prowadziła drużyna trenera Didiera Dinarta, ale w końcówce nasi zachodni sąsiedzi doprowadzili do remisu, a mieli nawet piłkę na zwycięstwo. Na ostatnie kilka minut Wolffa zmienił w bramce Silvio Heinevetter, który 17 sekund przed końcem, przy remisie 25:25, obronił rzut rywala. Jednak Niemcy 5 sekund przed końcem zgubili piłkę pod francuską bramką. Francuzi pociągnęli kontrę, którą sekundę przed końcową syreną wykorzystał Nikola Karabatić, zapewniając swojej drużynie brązowy medal.

O godzinie 17.30 w Herning rozpocznie się mecz o złoto pomiędzy Danią i Norwegią. Link do transmisji TUTAJ

SZOKUJĄCA DEKLARACJA BOGDANA WENTY SPRZED LAT. „CHCĘ ODDAĆ OKO BIELECKIEMU”