Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Remis Niemców z Francją. Wolff miał momenty

Polska Press
W hitowym meczu na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych, Niemcy zremisowali we wtorek z Francuzami 25:25.

Wyniki
GRUPA A
Rosja - Brazylia 23:25 (10:15)
Korea - Serbia 29:31 (16:14)
Niemcy - Francja 25:25 (12:10)

To miał być hit grupy A i kibice nie zawiedli się. Pierwsza połowa z lekką przewagą Niemców, w drugiej dominowali Francuzi. Gospodarze mistrzostw mieli wielką szansę na wygraną, bo minutę przed końcem prowadzili 25:24 i mieli piłkę. Ale ją zgubili. 3 sekundy przed końcem Franuzi mieli rzut wolny, który skutecznym rzutem zakończył Timothey N'Guessan. Dla Niemców to drugi remis z rzędu, dzień wcześniej podzielili się punktami z Rosją.

Niemiecki bramkarz Andreas Wolff, który wkrótce będzie zawodnikiem PGE VIVE Kielce, świetnie rozpoczął mecz, odbijając w widowiskowy sposób kilka rzutów. Potem jego licznik odbitych piłek stanął na długie minuty. Trzeba jednak zaznaczyć, że większość rzutów na niemiecką bramkę "Trójkolorowi" oddawali albo z szóstego metra, albo z karnych albo po kontratakach. W 35 minucie Wolffa zmienił Silvio Heinnevetter. Wolff wrócił między słupki na ostatnie minuty i od razu zameldował się dwiema dobrymi interwencjami, które pozwoliły jego drużynie odskoczyć na dwie bramki różnicy (22:20 w 51 minucie). Jednak końcówkę lepiej rozegrali Francuzi.

W oficjalnych statystykach procentowa skuteczność Wolffa w meczu była jednak na dość wysokim poziomie (9/28, 32 procent).

GRUPA C

Arabia Saudyjska - Tunezja 20:24 (8:12)

Norwegia - Chile 41:20 (21:12)

Austria - Dania 17:28 (8:11)

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE SZYKUJE SIĘ DO WALK W MMA[ZDJĘCIA]

OTO NOWE PGE VIVE KIELCE. ZOBACZ ZMIANY I SKŁAD NA SEZON 2018/2019 [ZDJĘCIA]

SŁAWEK SZMAL SKOŃCZYŁ 40 LAT. Zobaczcie „KASĘ”, JAKIEGO NIE ZNACIE [UNIKALNE ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK GRAŁ W JEDNEJ DRUŻYNIE Z ANDRZEJEM SUPRONEM. W PIŁKĘ NOŻNĄ.

ŚLUB W PIEKLE. NIEZWYKŁA SESJA FOTOGRAFICZNA PIŁKAREK RĘCZNYCH

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Materiał oryginalny: Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Remis Niemców z Francją. Wolff miał momenty - Echo Dnia Świętokrzyskie