Mistrzostwa świata w ratownictwie wodnym 2018 - kłopoty...

Mistrzostwa świata w ratownictwie wodnym 2018 - kłopoty finansowe polskiej reprezentacji

Jakub Guder

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Mistrzostwa świata w ratownictwie wodnym 2018 - kłopoty finansowe polskiej reprezentacji

©fot.Łukasz Gdak

Niewiele brakowało, aby nasza reprezentacja ratowników wodnych jednak nie poleciała na mistrzostwa świata do Australii. W ostatniej chwili wycofał się bowiem ważny sponsor.
Mistrzostwa świata w ratownictwie wodnym 2018 - kłopoty finansowe polskiej reprezentacji

©fot.Łukasz Gdak

W czwartek na swoim internetowym profilu na Facebooku pływaczka Juvenii Wrocław Alicja Tchórz poinformowała, że w ostatniej chwili wycofał się jeden z głównych sponsorów, którzy mieli wspomóc reprezentację ratowników wodnych w wyjeździe do Australii na mistrzostwa świata. - Wydawało nam się, że mamy dograną umowę z pewnym polskim bankiem, ale ostatecznie przekazał nam tylko 1/5 wcześniejszej kwoty. Poczuliśmy, że tracimy grunt pod nogami - opowiada Tchórz.

Wyjazd każdego członka ekipy to koszt ok.
12 tys. zł. Związek, pod który teoretycznie podlegają ratownicy, właściwie wcale nie interesuje się mistrzostwami, więc zawodnicy solidarnie postanowili, że każdy wyłoży połowę tej kwoty. Druga połowa wydawała się zabezpieczona. - Te pieniądze potrzebne są na opłacenie biletów, zakwaterowania, wyżywienia, na opłatę startową - wylicza medalistka The World Games 2017 we Wrocławiu.

W czwartek sytuacja faktycznie wyglądała dramatycznie, ale apel Tchórz spotkał się na szczęście z dużym odzewem. - Na początku nogi nam się ugięły, ale teraz jest lepiej. Chciałam podziękować ludziom, którzy tak życzliwie zareagowali na nasz apel w ciągu ostatnich 24 godzin. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona - mówi wrocławska zawodniczka.

Cała impreza, którą organizuje australijskie miasto Adelaide, to duży festiwal, trwający dwa tygodnie. W programie są nie tylko zawody sportowe, ale też spotkania, wykłady i warsztaty. W ramach mistrzostw najpierw rywalizować będą 24 najlepsze kraje z całego globu. Jedną z kwalifikacji wywalczyła właśnie Polska. Potem w szranki staną kluby. Tu reprezentować nas będzie drużyna złożona z wrocławskich pływaków.

Alicja Tchórz zainteresowała się ratownictwem wodnym przed The World Games 2017 we Wrocławiu. Skutecznie wsparła tam naszą reprezentację zdobywając indywidualnie srebrny medal.

- Okazało się, że to fajnie urozmaica czasem monotonny trening pływacki, a jednocześnie dobrze wpływa na naszą formę. Widać postępu u mnie i koleżanek, a też mamy przy tym trochę zabawy, gdy wskakujemy na przykład w twardą płetwę - tłumaczy medalistka mistrzostw Europy. Oprócz niej do Australii z Juvenii Wrocław lecą także Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera i Kornelia Fiedkiewicz.

Jeśli chodzi o pozostałych wrocławskich zawodników, to startować będą także: Bartosz Makowski (medalista The World Games 2017), Wiktoria Gielniewska (medalistka mistrzostw Europy juniorów), Paweł Borycki i Michael Oelasz (obaj to medaliści mistrzostw świata).

Indywidualnie w Adelaide startować będą Tchórz, Sztandera i Naziębło, ale biało-czerwoni najbardziej nastawiają się na sztafety - 4x50 z przeszkodami oraz 4x50 z pasem. Szanse na podium mają tu zarówno panie, jak i panowie, którzy przecież podczas Igrzysk Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu wywalczyli srebrny medal.

A jeśli ktoś nadal chciałby wesprzeć finansowo naszych ratowników, to wpłat można dokonywać na konto Juvenii Wrocław - 17 1020 5242 0000 2802 0142 3532.

QUIZ - czy znasz herby dolnośląskich klubów? (cz. II)


SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018
Nominuj sportowca, trenera i drużynę w wielkim Plebiscycie Sportowym "Gazety Wrocławskiej". Zgłoś do nagrody juniora - dziecko, które przejawia sportowy talent i odnosi pierwsze sukcesy. Laureaci zostaną wybrani w głosowaniu Czytelników. Osobno najlepszych sportowców na Dolnym Śląsku nagrodzi kapituła. Na zwycięzców czekają nagrody.

SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 Rozpoczynamy 66. edycję plebiscytu! Nominuj najpopularniejszych: sportowca, trenera, juniora, drużynę - WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ (KLIKNIJ)

KLIKNIJ i nominuj kandydatów


Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ktoś zapomniał o Mateuszu Liss

lisek (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Skład był dostępny na stronie zarządu głównego WOPR - nieładnie !!!

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?