Mistrzynie Polski nie dały szans piłkarkom ręcznym Korony Handball Kielce

Wojciech Szubartowski/Kurier Lubelski
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Perła Lublin wygrała z Koroną Handball Kielce.

Perła Lublin - Korona Handball Kielce 36:23 (15:8)

Korona Handball: Orowicz (1-50 min, 12 obron), Hibner (50-60 min, 2 obrony) – Gliwińska 4, Kędzior 1 – D. Więckowska 1, M. Więckowska 4 – Syncerz 7 (2), Homonicka – Charzyńska 4 – Zimnicka – Mochocka 1, Skowrońska 1, Piwowarczyk, Strózik.

Perła:Gawlik (1-54 min, 12 obron), Besen (54-60 min, 1 obrona) - Łabuda 5, Szarawaga 2, Moldrup, Kowalska 4, Gęga 4, Matuszczyk 4, Niestiaruk 2, Nocuń 2, Rosiak 5, Achruk 3, Urtnowska 5.

Karne. Perła: 0. Korona Handball: 2/2.

Kary. Perła: 2 minuty (Gęga 2). Korona Handball: 2 minuty (Skowrońska 2).

Sędziowali: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf (Rzeszów).

Widzów:2000.

Przebieg: 0:1, 2:1, 2:3, 7:3 (‘13), 7:4, 8:4, 8:5, 9:5, 9:7 (‘23), 11:7, 11:8 (‘24), 15:8 – 15:9, 16:9, 16:10, 18:10, 18:11, 21:11, 21:12, 23:12, 23:13, 25:13, 25:14, 26:14, 26:17, 28:17, 28:21 (‘48), 34:21 (‘55), 34:22, 35:22, 35:23, 36:23.

Zdecydowanymi faworytkami meczu były oczywiście mistrzynie Polski, choć w tym sezonie zdarzały im się już wpadki. Kielczanki, wśród których szczególnie aktywne od pierwszych minut były dwie byłe zawodniczki drużyny z Lublina, Honorata Syncerz i Edyta Charzyńska (przez cały mecz obie rzucały sporo, choć skuteczność była „taka sobie” - Syncerz 7/14, Charzyńska 4/11), nieźle zaczęły, grając dość odważnie. Jednak od stanu 2:3 przez dziewięć minut nie pokonały obchodzącej w sobotę 32. urodziny bramkarki Perły, Weroniki Gawlik. Sporo ich rzutów trafiało też w blok lub było niecelnych.

Gospodynie, mimo że grały dość swobodnie, żeby nie powiedzieć niechlujnie w kontrataku, gubiąc sporo piłek, szybko zbudowały przewagę. W 13 minucie wygrywały 7:3. Korona Handball trochę się pozbierała, bardzo dobrze zaczęła bronić Aleksandra Orowicz (w pierwszej połowie 35 procent skutecznych interwencji) i nasz zespół, przy dużym udziale Syncerz, która w pierwszej połowie zdobyła pięć z ośmiu kieleckich goli, nieco odrobił straty – w 23 minucie było tylko 9:7. W końcówce tej części gry znów bylo sporo błędów z naszej strony, co wykorzystała drużyna trenera Roberta Lisa.

Początek drugiej połowy znów należał do Perły, nasze zawodniczki trochę miotały się, nie mogąc przebić obrony rywalek, dobrze broniła Gawlik, kielczanki zgubiły kilka piłek i zostały skontrowane – w 40 minucie przewaga miejscowych osiągnęła 12 bramek (25:13).

Na ławce usiadła na kilka minut zmęczona Syncerz, na lewym rozegraniu bardzo dobrą zmianę dała 18-letnia Magda Więckowska, która zdobyła kilka ładnych bramek z drugiej linii i na dłuższy moment gra gości zaczęła wyglądać bardzo dobrze. W 48 minucie, po serii czterech bramek zespołu z Kielc, z czego trzy rzuciła z kontrataków Wiktoria Gliwińska, Perła wygrywała tylko 28:21.

Niestety, końcówka meczu to znów słabsza gra naszych zawodniczek, nieskuteczne rzuty (tylko dwie bramki w ostatnich dwunastu minutach, znów 9-minutowy okres gry bez zdobytego gola), co wykorzystały lublinianki, odnosząc wysokie zwycięstwo.

Kolejny mecz Korona Handball rozegra w najbliższą środę, 24 października, podejmując o godzinie 19 w hali przy ulicy Krakowskiej Start Elbląg.

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE SZYKUJE SIĘ DO WALK W MMA[ZDJĘCIA]

OTO NOWE PGE VIVE KIELCE. ZOBACZ ZMIANY I SKŁAD NA SEZON 2018/2019 [ZDJĘCIA]

SŁAWEK SZMAL SKOŃCZYŁ 40 LAT. Zobaczcie „KASĘ”, JAKIEGO NIE ZNACIE [UNIKALNE ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK GRAŁ W JEDNEJ DRUŻYNIE Z ANDRZEJEM SUPRONEM. W PIŁKĘ NOŻNĄ.

ŚLUB W PIEKLE. NIEZWYKŁA SESJA FOTOGRAFICZNA PIŁKAREK RĘCZNYCH

Materiał oryginalny: Mistrzynie Polski nie dały szans piłkarkom ręcznym Korony Handball Kielce - Echo Dnia Świętokrzyskie