MKS Perła Lublin - Eurobud JKS Jarosław 32:23. Zobacz zdjęcia z meczu

KK
16 zwycięstwo w sezonie 2019/20 odniosły w czwartkowy wieczór piłkarki ręczne MKS Perła Lublin. Mistrzynie Polski bez większych problemów pokonały w hali Globus beniaminka PGNiG Superligi, Eurobud JKS Jarosław.

Początkowy kwadrans spotkania był bardzo zacięty. Gospodynie szybko rzuciły dwie pierwsze bramki, ale później miały problemy ze skutecznością w ataku, co skrzętnie wykorzystywał zespół z Podkarpacia. Wynik oscylował głównie wokół remisu, choć po ośmiu minutach rywalizacji przyjezdne były nawet na minimalnym prowadzeniu. Na półmetku pierwszej połowy lublinianki przełamały jednak swoją niemoc w ofensywie i złapały odpowiedni rytm gry. Dzięki temu odskoczyły rywalkom i schodziły na przerwę z czterobramkową zaliczką.

Po zmianie stron podopieczne trenera Roberta Lisa powiększały swoją przewagę, kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i w pełni zasłużenie sięgnęły po trzy punkty. Ostatecznie pokonały Eurobud JKS różnicą dziewięciu trafień. Dla biało-zielonych była to już trzecia w tym sezonie wygrana nad beniaminkiem. Po zakończeniu spotkania MVP po stronie miejscowych wybrano Aleksandrę Rosiak, zaś w szeregach gości najlepszą zawodniczką uznano Martynę Żukowską.

Dzięki triumfowi nad jarosławiankami MKS Perła umocnił się na pozycji lidera PGNiG Superligi. Zespół z Lublina ma teraz sporo czasu na regenerację przed następną kolejką, którą rozegra w sobotę 7 marca. Mistrzynie kraju zagrają wówczas na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce.

Natomiast Eurobud JKS tego samego dnia zagra na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Tryb.

MKS Perła Lublin - Eurobud JKS Jarosław 32:23 (14:10)

MKS: Gawlik, Besen – Matuszczyk 5, Nocuń 4, Rosiak 4, Szarawaga 3, Królikowska 3, Więckowska 3, Nosek 3, Łabuda 2, Kochaniak 2, Gęga 1, Blazević 1, Olek. Kary: 6 min. Trener: Robert Lis

JKS: Szczurek, Musakova – Balsam 5, Donets 4, Żukowska 3, Bancilon 3, Pietras 3, Turkalo 2, Strózik 2, Kozimur 1, Wicińska, Strzębała, Bieńkowska, Szymborska, Luberecka. Kary: 10 min. Trener: Vit Teleky

Sędziowali: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka (Kraków)