MKS Perła Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:13. Zobacz zdjęcia

KK
W swoim pierwszym meczu PGNiG Superligi kobiet w 2020 roku, szczypiornistki MKS Perła Lublin pokonały przed własną publicznością MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Dla mistrzyń Polski była to jedenasta wygrana z rzędu w obecnym sezonie.

Początek rywalizacji sugerował, że gospodynie powinna czekać łatwa przeprawa. Po 10 minutach gry biało-zielone prowadziły bowiem różnicą trzech bramek i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Później jednak mecz się wyrównał. I choć lublinianki schodziły na przerwę z czterema trafieniami zapasu, to mogły mówić o pewnej dozie szczęścia, gdyż u przyjezdnych szwankowała skuteczność. Ekipa z Piotrkowa w kilku dogodnych sytuacjach nie potrafiła pokonać dobrze dysponowanej Weroniki Gawlik, zmarnowała dwa rzuty karne, a także ostrzeliwała słupki i poprzeczkę.

W drugiej połowie przewaga mistrzyń Polski była już bezdyskusyjna. Zespół gości nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki i ostatecznie musiał pogodzić się z dziewięciobramkową porażką na "Globusie". Mimo zasłużonej przegranej, najjaśniejszym punktem w szeregach piotrkowianek była stojąca między słupkami Daria Opelt, którą wybrano MVP drużyny z województwa łódzkiego. Natomiast po stronie miejscowych taki tytuł otrzymała najskuteczniejsza Karolina Kochaniak.

Poza kolejnym zwycięstwem, dobrą informacją dla lubelskich kibiców oraz sztabu szkoleniowego MKS Perła jest fakt, że w piątkowym spotkaniu na parkiet powróciły rekonwalescentki Sylwia Matuszczyk i Marta Gęga. To zmniejsza liczbę kontuzjowanych w zespole prowadzonym przez trenera Roberta Lisa. Wciąż jednak z urazami zmagają się rozgrywające Valentina Blażević, Aleksandra Rosiak i Małgorzata Stasiak, a także skrzydłowa Aneta Łabuda.

Biało-zielone nie mają dużo czasu na świętowanie wygranej nad Piotrcovią. Już w niedzielę czeka je pierwsze w nowym roku spotkanie w rozgrywkach międzynarodowych. Do hali Globus przyjedzie brązowy medalista poprzedniego sezonu w lidze rumuńskiej, czyli zespół CS Gloria 2018 Bistrita - Nasaud. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

MKS Perła Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:13 (9:5)

MKS Perła: Gawlik, Besen - Kochaniak 5, Szarawaga 4, Nosek 3, Achruk 2, Nocuń 2, Matuszczyk 2, Królikowska 1, Więckowska 1, Olek 1, Gadzina 1, Gęga. Kary: 4 min. Trener: Robert Lis.

MKS Piotrcovia: Opelt, Kolasińska - Oreszczuk 4, Sobecka 3, Charzyńska 2, Ciura 2, Joia 1, Klonowska 1, Dorsz, Gajewska. Kary: 6 min. Trener: Krzysztof Przybylski.

Sędziowali: Wojciech Kuliński, Sebastian Patyk