MKS Perła Lublin z kolejną przegraną w "Świętej wojnie"

Karol Kurzępa
Już po raz trzeci w obecnym sezonie piłkarki MKS Perła Lublin musiały uznać wyższość odwiecznych rywalek z lubińskiego Zagłębia. W 21. serii gier trwających rozgrywek biało-zielone przegrały na wyjeździe z "Miedziowymi" 25:28.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do miejscowych, które szybko wypracowały przewagę bramkową. Drużyna gości dopiero w 9. minucie po raz pierwszy trafiła do siatki za sprawą skutecznego rzutu karnego w wykonaniu Marty Gęgi. Na tablicy wyników widniał wówczas rezultat 4:1 na korzyść "Miedziowych". Tak jak w przypadku poprzednich "świętych wojen" w trakcie aktualnego sezonu, znakomicie między słupkami spisywała się Monika Maliczkiewicz. Bramkarka Zagłębia obroniła do przerwy 10 rzutów, sprawiając mnóstwo problemów ofensywie lublinianek. Dzięki temu MKS Perła przegrywała do przerwy pięcioma golami.

- Naszym głównym mankamentem jest skuteczność i musimy poprawić głównie ten jeden element. Jestem dobrej myśli, że poukładamy sobie w szatni plan na drugą połowę - powiedziała w przerwie przed kamerami TVP Sport Kinga Achruk.

Zapowiedzi doświadczonej rozgrywającej lubelskiego zespołu się sprawdziły, bowiem MKS Perła był w stanie nawiązać po zmianie stron równorzędną walkę. W 48. minucie gry biało-zielone doprowadziły nawet do remisu, ostatecznie jednak górą były zawodniczki prowadzone przez trenerkę Bożenę Karkut. Tym samym, ostatnie zwycięstwo ekipy z Lublina z "Miedziowymi" wciąż przypada na datę 26 października 2019 roku.

- W pierwszej połowie zabrakło nam skuteczności i konsekwencji - oceniła po meczu w rozmowie z TVP Sport najskuteczniejsza w szeregach lublinianek, Marta Gęga. - Zagrałyśmy dobrze w obronie, ale zgubiły nas drobne błędy, które się mściły i zadziałały na naszą niekorzyść. Nasza drużyna walczy do końca i robimy progres z meczu na mecz. To, co wcześniej ćwiczyłyśmy z trenerem Kimem Rasmussenem nabiera teraz większego sensu - dodała szczypiornistka.

Zagłębie Lubin - MKS Perła Lublin 28:25 (14:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Grzyb 9, Kochaniak 8, Drabik 3, Galińska 2, Mateili 2, Świerżewska 2, Górna 2, Zawistowska, Stanisławczyk, Hartman, Belsam, Noga. Kary: 8 min. Trener: Bożena Karkut

MKS Perła: Gawlik 1, Razum - Gęga 5, Rosiak 4, Achruk 3, Gadzina 3, Nosek 3, Balsam 3, Szarawaga 2, Anastacio 1, Nocuń, Tatar, Królikowska. Kary: 8 min. Trener: Monika Marzec

Sędziowali: Kamil Ciesielski i Krzysztof Bąk

MKS Perła Lublin podpisał kontrakty z pięknymi zawodniczkami...