Młode wilki z Polski najlepsze w Landshut!

KW
Jarosław Pabijan
Ekipa Fogo Power (Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, rez. Tobiasz Musielak) wygrała w niemieckim Landshut żużlowy turniej par - Speedway Best Pairs.

W wyścigu finałowym polska para pokonała 4:2 Antonio Lindbaecka i Grigorija Łagutę (Nice Racing). Te drużyny zdominowały zawody w Landshut: w fazie zasadniczej zgromadziły po 23 punkty.

Na najniższym stopniu podium, przegrywając baraż o finał z Fogo Power, stanęli zawodnicy reprezentujący Eport2000.pl Team: Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota i Janusz Kołodziej.

Dopiero piąte miejsce w gronie siedmiu ekip zajął Monster Team (Greg Hancock, Chris Holder, Paweł Przedpełski), który wygrał pierwszą rundę w Toruniu.

W klasyfikacji generalnej prowadzą zespoły Fogo Power i Monster Team (po 13 pkt) przed Eport2000.pl Team (12).

Speedway Best Pairs Cup to towarzyskie zawody żużlowych teamów, występujących pod szyldami sponsorów (na wzór Formuły 1 i MotoGP). Ostatni, trzeci turniej SBPC odbędzie się w sobotę, 4 czerwca w Ostrowie.