Bartosz Kijeski
Oskar Tomczyk brał udział w zimowych przygotowaniach z pierwszą drużyną Kolejorza Adam Jastrzebowski
Reprezentacja Polski do lat 17. wygrała swój drugi mecz w ramach towarzyskiego turnieju w Hiszpanii. Podopieczni Marcina Włodarskiego rozgromili rówieśników z Belgii aż 5:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się młodzieżowy napastnik Lecha Poznań Oskar Tomczyk, który wszystkie trzy bramki zdobył przed przerwą. To nie jest jego pierwszy taki wyczyn w młodzieżowej kadrze Biało-Czerwonych.

Piłkarze reprezentacji Polski U17 od kilku dni przebywają na zgrupowaniu w Hiszpanii, gdzie mierzą się w towarzyskim turnieju. Pierwszym przeciwnikiem Biało-Czerwonych byli Norwegowie, z którymi Polacy uporali się, wygrywając 3:2. Bramkę w tym spotkaniu zdobył zawodnik Lecha Poznań, Oskar Tomczyk. 17-latek na co dzień broni barw Kolejorza, występującego w Centralnej Lidze Juniorów, chociaż w tym sezonie zaliczył już jeden występ w rezerwach niebiesko-białych. Było to w 3. kolejce eWinner II ligi przeciwko Raduni Stężyca (3:3). Wówczas otrzymał od trenera Artura Węski 26. minut gry.

W drugim meczu Polacy nie dali najmniejszych szans reprezentacji Belgii. Ekipa selekcjonera Marcina Włodarskiego rozgromiła tę reprezentację aż 5:0, a hat-trickiem popisał się wspomniany gracz Kolejorza. Co więcej, Tomczyk wszystkie trzy gole strzelił w pierwszych 45 minutach.

Oskar Tomczyk wie, jak strzelać hat-tricki. Ma już ich kilka

To nie jest pierwszy taki wyczyn tego młodego napastnika w narodowych barwach. W październiku zeszłego roku, w ramach eliminacji do mistrzostw Europy U17, Tomczyk zaliczył hat-tricka w spotkaniach z Andorą (6:1) oraz Austrią (4:2). Wcześniej trzy gole w jednym spotkaniu udało mu się zdobyć w meczach reprezentacji Polski U16. Dwukrotnie zrobił to pojedynkach z Litwą (7:0 oraz 11:0).

Oskar Tomczyk był jednym z pięciu młodych zawodników, którzy pojechali z pierwszą drużyną na zimowy obóz przygotowawczy do Dubaju. Podczas meczów sparingowych nie dostał jednak szansy od Johna van den Broma na zaprezentowanie swoich umiejętności nawet przez minutę.

- To świetna sprawa, że mogę wyciągać coś dla siebie od napastników z dużym doświadczeniem. Sam Mikael podpowiadał mi jak się ustawiać w niektórych sytuacjach, ale każdy stara się nam, młodszym zawodnikom sporo pomagać - powiedział 17-latek na oficjalnej stronie Lecha Poznań podczas obozu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Reprezentację Polski U17 czeka jeszcze jeden mecz towarzyski. W czwartek, 9 lutego o godz. 13 nasza kadra zagra w La Nucii ze Szwecją, która w pierwszym meczu wygrała z Belgami (3:0), natomiast w kolejnym pojedynku uległa Norwegii (1:2).

Wielu piłkarzy polskiej ekstraklasy ma ważny kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. Ilu z nich pozostanie w swoich klubach, a ilu pożegna się aktualnym pracodawcą?Sprawdź w galerii --->

Najdrożsi zawodnicy PKO BP Ekstraklasy, którym kończą się ko...