Młyny Stoisław Koszalin lepsze od Ruchu Chorzów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Krzysztof Marczyk
Młyny Stoisław Koszalin - Ruch Chorzów 37:26 (18:10)
Młyny Stoisław Koszalin - Ruch Chorzów 37:26 (18:10) Radek Koleśnik
W 3. kolejce rozgrywek Młyny Stoisław Koszalin w pewnym stylu pokonały Ruch Chorzów. Była to druga wygrana koszalińskiego zespołu w nowym sezonie, a pierwsza w podstawowym czasie gry.

Mecz zaczął się od nagminnych strat po obu stronach oraz kapitalnych interwencji bramkarek. W końcu strzelecki impas przełamały Młyny za sprawą Anny Mączki. Chorzowianki nie pozostały dłużne i szybko objęły prowadzenie. Trwało ono jednak krótko i kontrolę nad wydarzeniami na boisku sprawować zaczęły koszalińskie szczypiornistki. W 12. minucie zrobiło się 8:4 i coraz wyraźniej zaczęła rysować się przewaga gospodyń. Zawodniczki Ruchu nie zamierzały łatwo oddawać pola. Stosunkowo łatwo stwarzały sobie sytuacje strzeleckie, szybko wymieniając podania na kole rywalek, ale gorzej było ze skutecznością. Nadziewały się tym samym na kontry, które bezwzględnie wykorzystywały podopieczne trenera Adriana Struzika. Inna rzecz, że defensywa zespołu Marcina Księżyka nie była aż tak szczelna i agresywna, by nie radziła z tym sobie drużyna miejscowych. Do przerwy przewaga Młynów tylko urosła i na drugą połowę wyszły z dużą zaliczką bramkową.

Po przerwie obraz gry nie uległ większym zmianom - Młyny kontrolowały mecz, Ruch próbował, szarpał, ale brakowało dokładności. Wiara w końcowy rezultat też zaczęła ulatywać z przyjezdnych wraz z upływającymi minutami. Prawdziwą zmorą bramkarki Ruchu była Gabriela Urbaniak, najskuteczniejsza zawodniczka Młynów, szalejąca na skrzydle.

Coraz swobodniej na parkiecie poczynały sobie gospodynie, konstruując szybkie, efektowne akcje. W 42. minucie na tablicy widniał rezultat 27:14 i tylko zastanawiać się można było, jak wysokim rezultatem skończy się ten mecz. Tylko przez pierwsze kilka minut był wyrównany. Potem na parkiecie rządził tylko jeden zespół. A wynik końcowy mówi sam za siebie.

Młyny: Zimny, Filończuk, Krebs - Grobelska 1, Urbaniak 9, Mączka 3, Zagrajek 5, Wołownik 3, Kowalik 2, Rycharska 2, Nowicka, Borysławska 1, Andrijczuk 7, Somionka 4.
Ruch: Chojnacka, Gryczewska 1 - Jasinowska 1, Polańska 1, Wilczek, Jaroszewska 7, Tyszczak 2, Piotrkowska 1, Kolonko 2, Doktorczyk, Kiel, Lipok 10, Sójka, Grabińska, Stokowiec 1.