Młyny Stoisław wygrywają z Perłą po kapitalnym meczu! [WIDEO]

Krzysztof Marczyk
W stojącym na wysokim poziomie, otwierającym III rundę meczu pomiędzy faworyzowaną Perłą, a Młynami Stoisław, koszalińska drużyna sprawiła niespodziankę i przedłużyła zwycięską serię.

Już sam początek spotkania należał do miejscowych. Te zaskoczyły przyjezdne szybką, odważną grą, szybko obejmując prowadzenie. Prym wiodły zwłaszcza bramkarka Izabela Prudzenica oraz skrzydłowa Dominika Han. Ta pierwsza świetnie spisywała się między słupkami, łapała piłkę i szybko uruchamiała w kontrataku Han, która najczęściej się nie myliła. Kapitalnie radziła też sobie Anna Mączka (jak się później okaże - zawodniczka meczu), najczęściej rażąc lublinianki z drugiej linii. Przewaga mogła być nawet wyższa, ale kilka sytuacji, w tym rzut karny, zostało zmarnowanych. W dalszym ciągu jednak to Młyny nadawały tempa grze (7:5 w 14. minucie). Choć podopieczne trenera Roberta Lisa próbowały zmniejszać dystans, to koszalińskie szczypiornistki nie pozwalały się dogonić. Ambitna, waleczna gra, czujne ustawianie się na własnym kole i przede wszystkim zabójcze kontry - wypracowana przewaga zwiastowała obiecującą drugą część meczu.

W drugiej połowie oba zespoły - choć ze wskazaniem na Młyny - nie zwalniały tempa i w dalszym ciągu raczyły kibiców znakomitym widowiskiem. Zespół Anity Unijat konsekwentnie zwiększał przewagę (17:11 w 37. minucie) . I choć z upływającymi minutami wkradały się momenty dekoncentracji oraz szwankowała skuteczność (nieprzygotowane, pochopne rzuty), to ostatecznie gospodynie wróciły do gry, odzyskały niedawny pazur i zasłużenie zainkasowały komplet punktów.

Młyny Stoisław Koszalin - Perła Lublin 23:19 (14:10)
Młyny: Sach, Prudzienica, Filończuk – Han 6, Urbaniak, Mazurek 2, Mączka 8, Tracz, Wołownik 1, Rycharska 2, Nowicka, Smoling 3, Tomczyk 1, Andrijczuk.
Perła: Gawlik, Bešen – Olek, Szarawaga 4, Więckowska 3, Matuszczyk 1, Królikowska 2, Nocuń 2, Nosek 3, Kochaniak 4.